11. KOLO - DOLNÍ MĚSTO ,B, - HNĚVKOVICE 5:2 (2:1)

publikováno 19.10.2008 (aktualizováno 30.11.2015)

Branky: 40. L.Suk, 67. M.Fanta

SESTAVA: M.Červený - O.Šťastný, P.Storož, Z.Rajdl (84.L.Kluch), M.Janda - P.Končel (60.T.Chyba), P.Starý, M.Doležal, M.Popek - M.Fanta, L.Suk (60.M.Nulíček).

Utkání v Dolním Městě probíhalo na neregulérním terénu, téměř polovina hřiště připomínala spíše oranici, ale byli to domácí, kteří se s tím vypořádali lépe především díky své agresivitě. Hned v úvodu šli do rychlého vedení. Ve 3. a 10. minutě po rychlých brejcích a chybách v defenzívě Hněvkovic je v Dolním Městě veselo díky Veselskému a Bartlovi -- 2:0. V první půli šance střídala šanci. Hněvkovičtí byli více na míči, domácí hráli jednoduše na dlouhé nákopy a rychlé ataky svých nebezpečných krajních útočníků. Dvakrát šli sami na brankáře v prvním poločase hněvkovičtí L.Suk a M.Fanta, ale brankáře Janovce nepřekonali. Do dobrých příležitostí se dostali i dále M.Doležal a znovu M.Fanta, který byl sražen v pokutovém území, ale bez penaltové odezvy. V polovině poločasu nastřelili dolnoměští tyč hněvkovické branky i díky výbornému předchozímu zákroku M.Červeného. Až ve 40. minutě se dočkáváme snížení. Po levé straně pronikl M.Popek a jeho příhru zakončil přesnou střelou LUBOŠ SUK -- 2:1.

Také úvod druhé půle vyšel lépe domácím. Po pár sekundách byl sražen v pokutovém území jeden z domácích záložníků a pokutový kop proměňuje s jistotou Bednář -- 3:1. Hosté byli z branky pochopitelně zaskočeni a v 55. minutě po dalším z nákopů přidávají dolnoměští čtvrtou branku jejíž střelcem je  Pejchal -- 4:1. Hněvkovičtí se nevzdávají a stále přesto bojují. Když je vyloučen zanedlouho jeden z domácích beků za druhou žlutou kartu přichází velký tlak hostů. V 67. minutě je sníženo. Na trestný kop P.Storože naskakuje MARTIN FANTA a trefuje hlavičkou do sítě -- 4:2. Následují další možnosti. Dvakrát vykopávají domácí borci míč z brankové čáry a sólové úniky M.Fanty a M.Nulíčka vychytává znovu výborný Janovec. V 75. minutě byl navíc sražen na malém vápně těsně před zakončením do prázdné brány P.Starý, ale i tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího Nykla němá. A tak v 80. minutě přichází znovu akce jako přes kopírák. Domácí se dostávají ze sevření a po centru z pravé strany rozhoduje definitivně levačkou Veselský -- 5:2. A gesto zmaru přinesla předposlední minuta, to šel znovu sám na domácího brankáře další z hněvkovických - tentokrát O.Šťastný - ale i v tomto případě se smál Janovec v domácí brance.

A tak končí účinkování hněvkovických v podzimní sezóně zklamáním. Hra bývala ve většině utkáních pohledná a atraktivní, ale fotbal se hraje na body a na góly, kterých jsme získali méně, než se očekávalo.

Výsledek přípravky: Havlíčkův Brod - Hněvkovice 3:2

Ostatní výsledky kola: Nová Ves u CH. - G.Jeníkov ,B, 1:1, Okrouhlice ,B, - Lučice ,B, 2:3, Kouty - Vilémov 1:0, Leština ,B, - V.Žďár ,B, 3:3.

1.   Sokol Leština B 10 8 1 1 38:14 12 25