15. KOLO -- Leština B - Hněvkovice 1:2 (1:1)

publikováno 30.03.2014 (aktualizováno 03.04.2014)

Sestava: J.Rajdl st. - T.Chyba, M.Nulíček, T.Geher, T.Pajer - J.Šťastný, M.Geher, P.Starý, O.Šťastný - M.Peroutka (80. Z.Rajdl), M.Pipek (75. J.Vošický)

Branky: 28. M.Peroutka, 69. P.Starý

V Leštině se zrodilo zřejmě překvapení kola. Domácí šli sice v 5. minutě po utěšené střele Tvrdého do vedení, ale Hněvkováci se nevzdali a trpělivou hrou všech hráčů si došli pro výhru. Po inkasované brance začali být aktivnější, ale šance M.Peroutky, T.Gehera a M.Pipka leštinští odvrátili na rohy. Po jedné takové šanci se dostal po rohu M.Gehera v 28. minutě ke střele MIREK PEROUTKA a i teč domácího obránce pomohla k tomu, že Hněvkovice vyrovnali -- 1:1. Do konce poločasu se následně již výsledek nezměnil.

Leština nepůsobila tak sebevědomým dojmem jako na podzim, naopak to jsou Hněvkovice, kdo má i ve druhé půli více náznaků šancí. Po pěkné kombinační akci v 69. minutě se dostal k míči PETR STARÝ a obloučkem těsně za vápnem přehodil brankáře a hosté vedli -- 1:2. O pět minut později po příhře J.Šťastného trefil M.Peroutka břevno. Poté se nadechli k lehkému pětiminutovému náporu leštinští, ale hněvkovická obrana působila celý zápas sebevědomým dojmem....A závěrečné minuty zvládli hosté takticky na výbornou, dobře drželi míč daleko od své branky a kromě několika nervózních průpovídek hráčů obou stran se již nic zajímavého nestalo.

Po vydařeném výkonu celého mužstva tak vezou Hněvkovice zaslouženě z horké půdy Leštiny tři body a postupují v tabulce o jedno místo dopředu. V dalším kole přijede do naší vísky tým nováčka z České Bělé, začátek nedělního utkání v 15.30 hodin.