18. KOLO -- HNĚVKOVICE - GOLČŮV JENÍKOV 4:2 (2:1)

publikováno 20.04.2014 (aktualizováno 24.04.2014)

SESTAVA: J.Rajdl st.- T.Chyba, M.Nulíček, M.Geher, T.Pajer - P.Veleta, M.Pipek (85. Z.Rajdl), O.Šťastný, P.Rajdl - J.Šťastný (80. J.Vošický) - M.Peroutka (75. J.Chyba)

Branky: 1., 62. a 65. M.Peroutka, 5. P.Rajdl

O Velikonoční neděli dorazil do Hněvkovic největší favorit soutěže z Golčova Jeníkova. Oba týmy nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. Překvapivý úvod - po třiceti sekundách se k míči dostal MIREK PEROUTKA a přízemní střelou k tyči započal svůj nejúspěšnější zápas v dresu Hněvkovic jako hráč v poli -- 1:0. V 5. minutě se uvolnil po levé straně O.Šťastný a jeho centr zužitkoval střelou do poloodkryté branky PETR RAJDL -- 2:0. Následně hráli Hněvkováci hodně defenzivně a hosté se snažili tvořit hru...sice snažili, ale moc jim to díky dobré obranné hře a úzkému hřišti nevycházelo. A když se dostali do jedné ze šancí, vychytal je J.Rajdl. Až tedy na 44. minutu, kdy zkušený matador Piskač z přímého kopu vykřesal naději pro hosty -- 2:1. Branka to byla moc pěkná.

Ve druhém poločase se čekal tlak soupeře, ten se sice snažil, ale domácí mu hru dokonale bořili a přecházeli do brejkových situací. Po jedné takové v 62. minutě prošel MIREK PEROUTKA přes dva nejisté obránce Jeníkova a střelou k tyči zvýšil -- 3:1. Ještě ani neutichla euforie a oranžovočerní si vypracovali další tutovku, ta však znamenala pouze roh. Jenže z něj se k odraženému míči dostal znovu MIREK PEROUTKA a těsně za vápnem zamířil opět do sítě -- 4:1. Hosté byli pochopitelně stavem zaskočeni a kromě jedné tyčky jim toho obrana Hněvkovic víc nepovolila. Tedy až na brejk v 75. minutě, který zlikvidoval opět J.Rajdl. V mezidobí obou šancí soupeře ještě nevyšel samostatný únik a blafák J.Šťastnému....Snížení lídra soutěže v 87.minutě přišlo již na zdramatizování stavu pozdě, a tak se z nečekané výhry radují v Hněvkovicích po obětavém výkonu celého mužstva.

V příštím kole míří Hněvkovice do Keřkova, začátek sobotního zápasu je v 16. hodin. Spodek tabulky je celkem vyrovnaný a po vysoké výhře N.Vsi klesají Hněvkováci skórem sice o jednu příčku, ale vzájemný zápas je však vrací prozatím na 11. příčku soutěže. Vzhledem k vývoji situace v krajských soutěžích havlíčkobrodských týmů, je téměř jisté, že sestupovat bude určitě více, než jen jeden tým, jako tomu bylo vloni.

Sobíňov - Pohled B 1:2

Věžnice B - Mírovka B 3:0

N.Ves - Leština B 5:0

Štoky B - Keřkov 2:1

Herálec B - Česká Bělá 5:2

Tis B - H.Borová B 3:2