20. KOLO -- HNĚVKOVICE - ŠTOKY B 2:1 (1:1)

publikováno 04.05.2014

SESTAVA: J.Rajdl - T.Chyba, M.Nulíček, M.Geher, T.Pajer - P.Rajdl (69. M.Pajer), P.Starý, J.Šťastný, O.Šťastný - M.Peroutka (90. J.Vošický), J.Chyba (75. P.Veleta)

Branky: 25. P.Starý, 89. M.Geher

Hněvkováci nastoupili do utkání se Štoky s jednoznačným cílem zvítězit. Hned od úvodních minut si vytvořili velký tlak a několik šancí. V 5. minutě prováhal bohužel v akci 3 na 1 dobrou příhru J.Chyba, následně o dvě minuty později dalekonosná střela O.Šťastného skončila na břevně. Neujali se ani pohotové střelecké pokusy M.Peroutky a M.Nulíčka, při kterých zasahoval výbornými zákroky hostující brankář Kubát. Ve 25. minutě však po příhře J.Šťastného a střele PETRA STARÉHO pomohla Hněvkovákům teč jednoho ze štockých beků a domácí vedli -- 1:0. Ve 30. minutě se dostali do první větší šance nevýrazní hosté, ale J.Rajdl brejk soupeře zneškodnil. Ve 33. minutě po pěkné akci z levé strany střílel pěkně v záklonu J.Chyba, ale Kubát vyrazil do tyče a na roh. Přicházeli další šance Hněvkovic, ale brankář Štoků ukázal, že se mu kolikrát hodili i zkušenosti z hokeje, když bývalý brankář havlíčkobrodských Rebelů v mládežnických kategoriích zasahoval i několikrát reflexivně nohou. A tak ve 42. minutě uhodilo na druhé straně. Přímý kop z poloviny hřiště i za drobného přispění větru skončil v síti Hněvkovic -- 1:1.

Ve druhé půli se hra hostů zlepšila a byli přece jen nebezpečnější...Hněvkováci se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale hosté poctivě bránili a snažili se vyrážet do přečíslení. Domácí však potřebovali vzhledem k vývoji v tabulce zvítězit, a tak začali v posledních dvaceti minutách hry hrát vabank. Hru osvěžili střídající hráči, oba se dostali do nadějných příležitostí, ale ani M.Pajer v 70. a ani P.Veleta v 79. minutě výborného Kubáta nepřekonali. A když už se zdálo, že utkání skončí dělbou bodů, rozhodl po standartní situaci v 89. minutě křížnou střelou k tyči MILAN GEHER -- 2:1. V nastaveném čase drželi hněvkovičtí hru od své branky a připsali si zasloužené a důležité tři body do tabulky...

V dalším kole přivítáme v neděli 11.5. od 16,30 h (změna oproti původnímu rozpisu) na domácím hřišti TIS B.

TABULKA:

1. Golčův Jeníkov 19 15 2 2 102: 36 47   ( 20)

2. Leština B 19 10 4 5 48: 30 34   ( 4)

3. Pohled B 19 10 3 6 52: 45 33   ( 3)

4. Mírovka B 19 9 3 7 41: 37 30   ( 0)

5. Keřkov 19 9 3 7 39: 35 30   ( 3)

6. Česká Bělá 19 8 6 5 36: 36 30   ( 0)

7. Sobíňov 19 9 2 8 42: 34 29   ( 2)

8. Havl. Borová B 19 8 5 6 39: 31 29   ( -1)

9. Tis B 19 8 1 10 45: 64 25   ( -2)

10. Štoky B 19 6 4 9 39: 55 22   ( -5)

11. Nová Ves u Sv. 19 5 6 8 34: 42 21   ( -9)

12. Hněvkovice 19 5 5 9 34: 50 20   ( -7)

13. Věžnice B 19 4 5 10 28: 43 17   (-13)

14. Herálec B 19 1 3 15 34: 75 6   (-21)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŽÁCI: Hněvkovice - Tis 1:3 (1:2) Naši žáci podlehli favorizovanému Tisu - více info na webu mládeže: www.tjhnevkovice-zaci.banda.cz