23.KOLO -- HNĚVKOVICE - HERÁLEC B 4:1 (1:0)

publikováno 25.05.2014 (aktualizováno 28.05.2014)

SESTAVA: J.Rajdl st. - M.Pajer, P.Končel (87.Z.Rajdl), M.Nulíček, T.Pajer - P.Rajdl - J.Šťastný, P. Starý (46. P.Veleta), M.Geher, O.Šťastný (76. J.Rajdl ml.) - M.Peroutka (58. J.Vošický)

Branky: 23. P.Starý, 32, 67. a 75.. J.Šťastný

Důležité utkání s posledním týmem tabulky Hněvkovice zvládli. Hosté v prvních patnácti minutách byli rychlejší, agresivnější a vůbec nepřipomínali tým, který je vpodstatě od začátku soutěže odsouzen k sestupu. V 14.minutě podržel svůj tým dvěma důležitými zákroky J.Rajdl v brance. Od 20.minuty však hněvkovičtí přidali, čehož výsledkem byla krásná akce dvojice PETR STARÝ - M.Geher, kdy si oba vyměnili míč a po centru druhého jmenovaného PETR STARÝ z voleje otevřel skóre -- 1:0. Následoval domácí tlak a několik šancí - přičemž po střele J.Šťastného dorážel ve 27. minutě do sítě M.Peroutka, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Ve 30. minutě nemířil přesně JIRKA ŠŤASTNÝ, který si však o dvě minuty později po své akci položil obránce soupeře a s jistotou zvýšil na dvoubrankový náskok -- 2:0.

Druhá půlka začala se šancemi Herálce, domácím se nepovedlo v 52. minutě odvrátit po standartce a břevně soupeře míč a Kohout svou hlavičku směroval do sítě -- 2:1. Hněvkovičtí však drama nepřipustili, své sóla však neproměnili J.Vošický (obránce vykopával z brankové čáry), P.Veleta (střela vedle) ani J.Šťastný. Stejný hráč však po příhře M.Gehera využil svou šanci v 67. minutě, kdy po blafáku hostujícímu brankáři zvýšil na dvoubrankový rozdíl -- 3:1. Pak ještě nevyužil své samostatné akce O.Šťastný, jehož střelu z boku vykryl brankář, ale hattrick byl přán jeho bratrovi JIRKOVI ŠŤASTNÉMU v 75. minutě, kdy uzavřel brankový účet zápasu -- 4:1. Závěr si hněvkovičtí pohlídali, a tak získali důležité tři body v boji o záchranu.

Velmi dobrý výkon předvedl rozhodčí Mucha z Kutné Hory....

V příštím kole míří hněvkovičtí do Nové Vsi, kdy se s místním celkem střetnou v neděli od 16.30 hodin.

TABULKA:

1. Golčův Jeníkov 22 17 2 3 114: 41 53   ( 20)

2. Keřkov 22 12 3 7 51: 39 39   ( 6)

3. Leština B 22 11 4 7 50: 35 37   ( 4)

4. Pohled B 22 11 4 7 58: 50 37   ( 1)

5. Česká Bělá 22 10 6 6 43: 41 36   ( 0)

6. Sobíňov 22 11 2 9 52: 37 35   ( 2)

7. Mírovka B 22 10 3 9 45: 43 33   ( 0)

8. Tis B 22 10 1 11 49: 71 31   ( 1)

9. Havl. Borová B 22 8 6 8 44: 40 30   ( -3)

10. Štoky B 22 7 5 10 48: 64 26   ( -7)

11. Věžnice B 22 6 5 11 34: 49 23   (-10)

12. Hněvkovice 22 6 5 11 39: 55 23   (-10)

13. Nová Ves u Sv. 22 5 7 10 40: 56 22   (-11)

14. Herálec B 22 2 3 17 39: 85 9   (-21)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŽÁCI: VÍSKA - HNĚVKOVICE 0:0 - cennou remízu přivezli od Železných hor naši žáci - více info na webu mládeže www.tjhnevkovice-zaci.banda.cz

PROGRAM na 31-1.6.2014:

MUŽI: 1.6.2014 od 16,30 h - NEDĚLE -- NOVÁ VES U SVĚTLÉ - HNĚVKOVICE - odjezd v 15 h mikrobusem

ŽÁCI: 31.5.2014 od 14,30 h - SOBOTA -- HNĚVKOVICE - LUČICE