24. KOLO -- N.VES U SVĚTLÉ - HNĚVKOVICE 3:4 (2:2)

publikováno 02.06.2014 (aktualizováno 04.06.2014)

SESTAVA: M.Peroutka - M.Pajer (69. T.Chyba), M.Nulíček, T.Geher (55. Z.Rajdl), P.Končel - J.Šťastný, P.Rajdl, M.Geher, O.Šťastný - J.Rajdl ml. (90. J.Rajdl st.), J.Chyba (67. J.Vošický)

Branky: 25. M.Pajer, 33. J.Chyba, 69. J.Rajdl ml., 73. O.Šťastný

K důležitému záchranářskému souboji do N.Vsi dorazili hněvkovičtí s cílem bodovat. Úvod se nesl v marné snaze domácích vstřelit úvodní branku,  pokusy hráčů N.Vsi byly značně nepřesné. Od zhruba 20. minuty se i Hněvkováci osmělovali a po pěkné uličce od O.Šťastného ve 25. minutě a nechytatelné střele MICHALA PAJERA z pravé strany pod víko hosté vedli -- 0:1. Ve 31. minutě se však dostali k trestnému kopu po faulu hněvkovických domácí a odražený míč nasměroval jeden z novoveských před branku úplně volnému Červenkovi a bylo vyrovnáno -- 1:1. Protesty hostů kvůli domnělému ofsajdu k ničemu nevedly. Hrubice obrany hostitelů však ve 33. minutě znamená, že k míči se dostává JAKUB CHYBA a jeho střela z hranice vápna zaplachtila do sítě -- 1:2.  Jenže neuběhly ani další dvě minuty a po souboji ve vápně se píská proti Hněvkovicím první penalta v zápase, kterou bezpečně proměňuje asi nejlepší hráč Nové Vsi Vávra -- 2:2. V závěru poločasu měli několik ošemetných situací v našem vápně hostitelé, ale do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas byl hodně nervózní, domácí hráči si hodně nadávali mezi sebou a to samozřejmě pomáhalo Hněvkovicím. V první části druhé půle se hrálo především ve středu hřiště, ale od zhruba od 65. minuty přibylo gólových šancí. Hněvkovice jdou potřetí do vedení  v 69. minutě, kdy si naběhl z levé strany před branku JAN RAJDL mladší a prostřelil nejistého brankáře -- 2:3. Přibývalo nervózních momentů na obou stranách, v 73. minutě jdou do trháků hosté, ze spolupráce J.Vošického s J.Rajdlem ml. profituje ONDRA ŠŤASTNÝ, jenž si obehrává obránce a střelou ke vzdálenější tyči přidává čtvrtou branku -- 2:4. Obrana hostů pracovala svědomitě, hlídala velmi dobře celý zápas nebezpečného Závorku, ale v 83. minutě svitla pro N.Ves naděje, kdy se po střetu ve vápně pískala druhé penalta. Závorka z ní snížil -- 3:4. I přes čtyři nastavené minuty odehráli hněvkovičtí závěr na jedničku, drželi míč daleko od své branky a odvezli si tak cenné tři body do tabulky.

Boj o záchranu však rozhodnut není, příští neděli dorazí do Hněvkovic tým Věžnice B. Začátek utkání v 16.30 h.

TABULKA:

1. Golčův Jeníkov 23 17 2 4 115: 44 53   ( 20)

2. Keřkov 23 12 4 7 53: 41 40   ( 7)

3. Pohled B 23 12 4 7 60: 51 40   ( 4)

4. Leština B 23 11 4 8 51: 37 37   ( 1)

5. Sobíňov 23 11 3 9 55: 40 36   ( 3)

6. Mírovka B 23 11 3 9 48: 44 36   ( 0)

7. Česká Bělá 23 10 6 7 46: 45 36   ( 0)

8. Tis B 23 11 1 11 53: 74 34   ( 1)

9. Havl. Borová B 23 8 7 8 46: 42 31   ( -5)

10. Věžnice B 23 7 5 11 37: 50 26   (-10)

11. Hněvkovice 23 7 5 11 43: 58 26   ( -7)

12. Štoky B 23 7 5 11 49: 67 26   ( -7)

13. Nová Ves u Sv. 23 5 7 11 43: 60 22   (-14)

14. Herálec B 23 2 4 17 42: 88 10

(-23)

ŽÁCI: HNĚVKOVICE - LUČICE 10:1 (4:0) - vítězství si v sobotu připsali i naši žáci, více info na webu www.tjhnevkovice-zaci.banda.cz