25. KOLO -- HNĚVKOVICE - VĚŽNICE B 4:2 (2:0)

publikováno 08.06.2014 (aktualizováno 10.06.2014)

SESTAVA: M.Peroutka - M.Pajer, T.Geher, M.Nulíček, T.Pajer (70. T.Chyba) - J.Šťastný, P.Rajdl (84. Z.Rajdl), P.Končel, O.Šťastný (90.J.Rajdl st.) - M.Geher, J.Chyba (46. J.Vošický - 68.P.Veleta).

Branky: 2. M.Geher, 4. a 50. J.Šťastný, 74. M.Pajer

Hněvkováci zvládli i třetí veledůležitý zápas v řadě a přiblížili se k záchraně v soutěži. Výborně se vydařil úvod, ve 2. minutě trestný kop MILANA GEHERA neudržel brankář soupeře možná díky oslnění sluncem a Hněvkovice vedli -- 1:0. O dvě minuty později kousek za hranicí vápna napřáhl JIRKA ŠŤASTNÝ a jeho utěšená střela do šibenice znamená dvoubrankový náskok -- 2:0. To samozřejmě se soupeřem zamávalo a hosté se kromě nebezpečných centrů ze standartek k ničemu z počátku nedostávali. Naopak hněvkovické mohlo mrzet, že se nezdařilo další navýšení skóre v podání šancí J.Šťastného a J.Chyby. Zhruba v rozmezí 30 - 35. minuty dvakrát zachraňoval na brankové čáře M.Peroutka proti velkým šancím soupeře.

Ve druhém poločase hosté rychle snížili. Svou první větší šanci nevyužili díky zákroku M.Peroutky, ale v 47. minutě se prosadil Šejstal -- 2:1. Jenže v 50. minutě po spolupráci bratrů Šťastných potvrdil svou formu z posledních zápasů ten mladší JIRKA ŠŤASTNÝ  a na světě bylo znovu důležité vedení o dvě branky -- 3:1. Poté se hrálo klidné utkání, které bez problémů zvládal i hlavní rozhodčí Muzikář. Definitivu pro Hněvkovice zajistil svou brankou jeden z nejlepších hráčů domácích v tomto zápase MICHAL PAJER v 74. minutě svou hlavičkou po rohovém kopu O.Šťastného -- 4:1. Zdramatizovat utkání se povedlo hostům ještě v 83. minutě, kdy využil nedorozumění v obranné hře Chalupník -- 4:2. Hněvkovice se poté uchýlili k bránění a když ani závěrečná šance Šejstala úspěch nepřinesla, tři body zůstali v Hněvkovicích, kdy výhra ještě potěší o to více, že soupeř dorazil se 3 posilami z A mužstva.

Hněvkováci tak výhrou vykročili k záchraně, kterou však jistou ještě nemají, zároveň se posunuli na 10. příčku tabulky. Díky sestupu dvou okresních zástupců z krajské B. třídy sestupují ze 3. třídy tři mužstva. Po vývoji tohoto kola je však jisté, že Hněvkovákům stačí jeden ze dvou posledních zápasů k jisté záchraně vyhrát. Uvidíme, zda se jim to podaří.

V příští kole vyráží Hněvkovice do daleké H.Borové, kde se s místním B týmem střetnou v sobotu od 16.30 hodin.

Nyní ještě trochu odbočím. V sobotu proběhl na fotbalovém hřišti Dětský den. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem dobrovolníkům z řad T.J.Sokol, ale i partnerkám našich hráčů za velmi dobrou spolupráci, přípravu a průběh. Poděkování patří i partnerům akce, jež poskytli finanční a materiální věci, tj. obci Hněvkovice v zastoupení starosty p. Šťastného, Martinovi Hořejšovi, Zdeně Pokorné, papírnictví Kunášek a hasičskému sboru Hněvkovice.

TABULKA:

1. Golčův Jeníkov 24 18 2 4 121: 46 56   ( 20)

2. Keřkov 24 13 4 7 55: 41 43   ( 7)

3. Pohled B 24 12 5 7 62: 53 41   ( 2)

4. Leština B 24 11 4 9 53: 43 37   ( 1)

5. Česká Bělá 24 10 7 7 48: 47 37   ( 1)

6. Sobíňov 24 11 3 10 56: 44 36   ( 0)

7. Mírovka B 24 11 3 10 48: 46 36   ( 0)

8. Havl. Borová B 24 9 7 8 49: 43 34   ( -2)

9. Tis B 24 11 1 12 55: 77 34   ( 1)

10. Hněvkovice 24 8 5 11 47: 60 29   ( -7)

11. Věžnice B 24 7 5 12 39: 54 26   (-10)

12. Štoky B 24 7 5 12 50: 70 26   (-10)

13. Nová Ves u Sv. 24 6 7 11 47: 61 25   (-11)

14. Herálec B 24 3 4 17 45: 90 13   (-23)

Černou kaňkou sportovního víkendu je ale neodcestování našich hráčů žákovského mužstva do Tisu, kdy se chlapci nesešli kvůli velkému vedru v potřebném počtu. Všem, kteří utkání byli ochotni odehrát patří alespoň poděkování a Tisu nezbývá, než se omluvit. Utkání bude kontumováno ve prospěch domácích 3:0.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM na 14.6.2014:

MUŽI: 14.6.2014 od 16,30 h -- H.BOROVÁ B - HNĚVKOVICE  - odjezd MIKROBUSEM ve 14,25 h z Hněvkovic + 14,30 h z Ledče

ŽÁCI: 14.6.2014 od 14,00 h -- HNĚVKOVICE - LÍPA