26.KOLO -- H.BOROVÁ B - HNĚVKOVICE 0:3 (0:2)

publikováno 15.06.2014 (aktualizováno 16.06.2014)

SESTAVA: J.Rajdl st. - M.Pajer (25. T.Chyba), M.Nulíček, T.Geher, T.Pajer - J.Šťastný, P.Rajdl (90. Z.Rajdl), P.Končel, M.Geher, O.Šťastný (84. J.Vošický) - J.Chyba (63.M.Pipek)

Branky: 6. a 9. M.Pajer, 58. T.Pajer

Čtvrtá výhra v řadě se rodila hned od prvních minut. Ve druhé minutě nastřelil J.Chyba břevno, stejný hráč pak hlavičkoval v 6. minutě po rohu do břevna, ale odražený míč vrátil do sítě MICHAL PAJER -- 0:1. V 9. minutě se radovali hosté podruhé, to když ve středu pole zakombinoval se svými spoluhráči M.Geher a jeho pas za obranu využil k náběhu opět MICHAL PAJER a na jeho střelu k tyči neměl Lupták nárok -- 0:2. Domácí obrana chybovala dost často a Hněvkováci využívali hodně křídelních prostor k nebezpečným brejkům. Havlíčkoborovským se nepovedlo za první poločas téměř vůbec nic. K naší smůle musel ve 25. minutě střídat autor dvou branek M.Pajer kvůli zranění. Ke konci půle mohli dát Hněvkováci i třetí branku, ale nepovedlo se.

Začátek druhé půle hosté na rozdíl od minulých zápasů neprospali, naopak aktivní J.Chyba střílel levačkou, nechal však vyniknout Luptáka. Rozhodnutí přínesla 58. minuta, kdy byl po své akci faulován ve vápně J.Šťastný, hra však plynula dále a rozhozenou obranu domácích potrestal svou premiérovou trefou v hněvkovickém dresu TOMÁŠ PAJER (uvidíme, jak se svým spoluhráčům za tento nevšední zážitek odvděčí) střelou na vzdálenější tyč -- 0:3. Hněvkovičtí kontrolovali hru. V posledních dvaceti minutách se rezerva Borové přece jen trochu nadechla k útočení a dvakrát  musel po akcích z levé strany domácích zasahovat jistě J.Rajdl.  V 73. minutě přišla dle našeho názoru nepřesnost ze strany rozhodčího, který za náš šlapák ve vápně nařídil nepřímý kop pro Borovou - střela záložníka domácího týmu však mířila vysoko nad. A tak zřejmě jako kompenzace následovala o tři minuty později hodně přísná červená karta po faulu pro P.Končela, který jinak celý zápas nepustil do hry špílmachra Borové Zvolánka. V 78. minutě dali i borovští branku, ta nebyla uznána pro ofsajd. V 82. minutě se ještě vřítil do šance O.Šťastný, jeho pěkná střela však minula těsně tyč a když vytlačil v 88. minutě J.Rajdl poslední střelu Borové na roh, zaznamenali Hněvkovice poprvé v sezóně zápas s čistým kontem. Po týmovém výkonu tak slavíme zaslouženou výhru.

V příštím - posledním - kole dorazí do Hněvkovic v sobotu rezerva Mírovky. Začátek utkání ve 14,30 h, při utkání budeme grilovat kýty a zveme tímto všechny, kteří nám drželi celou sezónu palce, pozvání platí i pro žáky a jejich rodiče.

Leština B - Keřkov 2:1

Věžnice B - Sobíňov 5:1

Mírovka B - Štoky B 0:4

Česká Bělá - Golčův Jeníkov 3:3

N.Ves - Herálec B 7:1

Tis B - Pohled B 3:5

Vzhledem k výhrám všech ohrožených týmů se rozhodne o posledních dvou sestupujících v posledním kole.

Nyní trochu statistiky ze vzájemných zápasů, v případě, že týmy Hněvkovic - Věžnice B - Štoků B budou mít stejný počet bodů po posledním kole:

Věžnice B -  Hněvkovice - 3:1, Hněvkovice - Věžnice B 4:2

Štoky B - Hněvkovice 3:2, Hněvkovice - Štoky B 2:1

Štoky B - Věžnice 2:1, Věžnice B - Štoky B 3:1

Z výše uvedeného se nejprve počítají vzájemné zápasy (body), následně rozdíl skóre ze vzájemných zápasů a v případě stejného rozdílu, vyšší počet vstřelených branek soupeři, tzn. že s Věžnicí máme lepší vzájemné zápasy, se Štoky B máme horší vzájemné zápasy, ale Štoky mají též horší vzájemné zápasy s Věžnicí. V minitabulce skóre ze všech šesti zápasů jsou poté Štoky v nejhorší výchozí pozici.

TABULKA:

1. Golčův Jeníkov 25 18 3 4 124: 49 57   ( 21)

2. Pohled B 25 13 5 7 67: 56 44   ( 5)

3. Keřkov 25 13 4 8 56: 43 43   ( 7)

4. Leština B 25 12 4 9 55: 44 40   ( 1)

5. Česká Bělá 25 10 8 7 51: 50 38   ( -1)

6. Sobíňov 25 11 3 11 57: 49 36   ( 0)

7. Mírovka B 25 11 3 11 48: 50 36   ( -3)

8. Havl. Borová B 25 9 7 9 49: 46 34   ( -5)

9. Tis B 25 11 1 13 58: 82 34   ( -2)

10. Hněvkovice 25 9 5 11 50: 60 32   ( -4)

11. Věžnice B 25 8 5 12 44: 55 29   (-10)

12. Štoky B 25 8 5 12 54: 70 29   ( -7)

13. Nová Ves u Sv. 25 7 7 11 54: 62 28   (-11)

14. Herálec B 25 3 4 18 46: 97 13   (-23)

ŽÁCI: HNĚVKOVICE - LÍPA 3:7 (0:0) - statečný výkon našich žáků, kteří ač oslabeni, drželi s favoritem dlouho vyrovnaný stav.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------