2. KOLO -- KEŘKOV - HNĚVKOVICE 5:2 (2:1)

publikováno 16.08.2014 (aktualizováno 21.08.2014)

SESTAVA: J.Rajdl st. - T.Chyba, M.Nulíček, P.Rajdl, T.Pajer (67.P.Veleta) - J.Šťastný, T.Geher, O.Šťastný, M.Geher, J.Rajdl ml. - J.Chyba

Branky: 33. z penalty M.Nulíček, 88. J.Chyba

V Keřkově začali lépe domácí, kteří hráli svůj tradiční silový a bojovný fotbal, v 7. minutě využil svého postavení ze středu hřiště kanonýr Kunc a otevřel skóre. Domácí hráli jednoduše, dobře přistupovali svého soupeře a byli ve většině případů rozhodně fyzicky zdatnější. Ve 20. minutě se výstavně do šibenice trefil z trestného kopu domácí Zvolánek -- 2:0. Hněvkovičtí trefili v mezidobí branek tyč J.Rajdlem ml., snažili se, domácí brankář Matějka si však své beky dobře dirigoval a nepouštěl si tak soupeře do své blízkosti. Až ve 33. minutě byl faulován J.Chyba, jemuž nahrával J.Šťastný a nařízenou penaltu proměnil bezpečně k tyči MICHAL NULÍČEK -- 2:1. Aktivita hněvkovických vzrůstala, ale když ani největší šance bohužel nevyužili J.Chyba s J.Šťastným, odcházelo se do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Jenže v prvních pěti minutách druhé půle domácí dvakrát udeřili, nejprve po křídelní akci zleva a nedorozumění v obranných řadách a následně po rohovém kopu, kdy si ze středu naskočil zcela volný hráč ....o osudu zápasu bylo rozhodnuto --4:1. Hněvkovičtí i za tohoto stavu měli snahu s výsledkem něco udělat, ale dvě rychlé branky ze začátku poločasu byly nepřekonatelné manko. A tak se v 85. minutě radovali keřkovští popáté, kdy padla branka opět ze středu hřiště hlavičkou -- 5:1. Poslední brankové slovo měli Hněvkovice, kdy centr M.Gehera tečoval P.Rajdl před prázdnou branku, kde zakončoval JAKUB CHYBA  --  5:2.

Výška prohry je pro hněvkovické možná vzhledem k vývoji zápasu trochu krutá, ale fotbal se hraje na branky a těch inkasovali  hněvkovičtí za dvě kola soutěže docela vysoký počet.

Dolní Město - Tis B 1:4

Šmolovy - Pohled B 1:1

Mírovka B - Leština B 4:0

Česká Bělá - Lípa B 3:3

Sobíňov - Věžnice B 8:2

H.Borová B - Chotěboř C 3:2