7. KOLO -- LÍPA B - HNĚVKOVICE 1:3 (1:2)

publikováno 20.09.2014 (aktualizováno 16.03.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba, P.Rajdl, T.Geher, T.Pajer - M.Nulíček, Z.Rajdl, J.Šťastný, O.Šťastný- J.Rajdl ml.

Branky: 10., 32. a 64. J.Šťastný

Vynikající výkon...tak nějak by se dalo charakterizovat vystoupení hněvkovických fotbalistů v Lípě. Hněvkováci museli oželet několik spoluhráčů z nejrůznějších důvodů, a tak dorazili jen v 10 lidech. Ti se však semkli a předvedli zmiňovaný vynikající výkon...nezbylo nám nic jiného, než se spoléhat na obrannou taktiku a rychlé brejky... Hned ve 2.minutě utekl soupeřům J.Šťastný a jeho příhru nezužitkoval J.Rajdl ml. ve vedoucí branku. V prvních 15. minutách měla Lípa více ze hry....jenže v 10. minutě po příhře T.Gehera utekl děravé domácí obraně JIRKA ŠŤASTNÝ a střelou z pravé strany otevřel skóre -- 0:1. Vyrovnání se narodli ve 26. minutě, kdy byla po souboji ve vápně nařízena penalta, kterou domácí proměnili --1:1. Jenže hosté hrozili, nejblíže k vedoucí brance měli O.Štastný a M.Nulíček - oba mířili z trestných kopu nepříjemně pro Lípu. Ve 32. minutě jsme dali druhou branku, konkrétně po příhře M.Nulíčka po téměř totožné akci a střele z pravé strany opět JIRKA ŠŤASTNÝ -- 1:2. Domácí se nemohli dostat do blízkosti soupeřovi branky, když se tak stalo, vše pochytal M.Peroutka, navíc těsně před půlí trefil z rohu J.Rajdl břevno.

Ve druhém poločas hněvkovičtí drželi svého soupeře daleko od své branky, lipští se snažili kombinovat od vlastní poloviny, dobře zvládnuté hněvkovické napadání jim hru komplikovalo...No a když po další akci z pravé strany přidal JIRKA ŠŤASTNÝ v 64. minutě třetí branku, vypadalo to velmi nadějně -- 1:3. Kdo čekal velký tlak domácích byl zklamán, hra probíhala stejně, navíc v závěru trefil O.Šťastný tyč a dorážejícímu J.Rajdlovi vykopl jistý gól z brankové čáry domácí obránce. Závěr si Hněvkováci jistě podrželi a i přes čtyři nastavené minuty nepřipustili změnu skóre.

Nečekané, ale zcela zasloužené tři body tak končí v Hněvkovicích, které tak čeká další příjemný posun v tabulce.

V příštím kole přivítáme doma Leštinu B, začátek nedělního utkání v 15,30 h.

3. Leština B 7 4 1 2 19: 12 13   ( 4)

4. Havl. Borová B 7 4 1 2 19: 12 13   ( 4)

14. Dolní Město 7 0 1 6 9: 22 1   (-11)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MLADŠÍ ŽÁCI: HNĚVKOVICE - LEŠTINA 3:6 (2:3) - naši mladí nastoupili asi proti nejsilnějšímu soupeři, dlouho se drželi, ve druhém poločase však soupeř odskočil a ani naše tyč či břevno nezabránily soupeřově zasloužené výhře. Branky 2x Mirek Sedláček, 1x Pavel Šťastný.