11. KOLO -- H.BOROVÁ B - HNĚVKOVICE 2:2 (1:0)

publikováno 19.10.2014 (aktualizováno 25.10.2014)

SESTAVA: M.Peroutka - M.Pipek, T.Geher, P.Rajdl, T.Pajer (63. M.Fanta) - J.Šťastný, M.Geher, P.Starý, P.Končel (66. P.Veleta), O. Šťastný - J.Chyba (60. J.Vošický)

Branky: 83. M.Geher, 87. J.Šťastný

V dalším kole jsme zavítali na hřiště třetího celku tabulky. Borová byla zpočátku úspěšnějším týmem, když ve 4. minutě využil chybu v našich zadních řadách Antl a po blafáku našemu brankáři domácí vedli -- 1:0. Po inkasované brance střílel nebezpečně T.Geher, brankář Lupták však zachránil. Hněvkováci dlouho nemohli najít recept na borovský tým, neboť domácí hráči hráli hodně natěsno a nedovolovali nám moc kombinaci. Naopak jednoduchá hra fotbalistů z rodiště Karla Havlíčka přinesla v první polovině poločasu několik nebezpečných náznaků šancí. Naši nejnebezpečnější možnost měl asi ve 30. minutě P.Starý, ale jeho střela mířící k tyči brankou neskončila. V poslední čtvrthodině jsme měli několik standartek, ale nikomu z našich hráčů se nepodařilo dotlačit míč do sítě.

Patřil nám i úvod druhé půle a vypracovali jsme si dvě nebezpečné šance a znovu několik standartek. Ty však k vyrovnání nevedli, naopak první nebezpečný brejk Borové ve druhém poločase skončil rohem, z něhož Rakušan trestal stojící Hněvkováky v 61. minutě -- 2:0. Oranžovočerní se však po  inkasované brance nevzdali a tlačili se k brance soupeře. V poslední čtvrthodině domácí přetížená obrana odvracela někdy i silou vůle. Až v 83. minutě chyboval před svým vlastním vápnem jeden z nejnebezpečnějších hráčů soupeře Zvolánek, jehož hrubky využil J.Vošický, jenž přistrčil MILANU GEHEROVI a střela k tyči znamenala naději -- 2:1. Tu přetavil ve vyrovnání v 87. minutě JIRKA ŠŤASTNÝ, když dopravil míč do sítě po centru O.Šťastného a přiťuknutí hlavičkou M.Fanty -- 2:2. Ihned po inkasované brance však prošel přes tři protihráče Antl a jeho velkou šanci zmařil M.Peroutka. V 89. minutě přišla další standartka Hněvkovic, z ní vystrašil brankáře soupeře M.Fanta a po následném rohu mířil nad P.Veleta.

Z utkání, ve kterém jsme byli lepším celkem, získáváme cenný bod především díky zlepšené hře ve druhém poločase.

V posledním domácím zápase tohoto ročníku hostíme poslední tým tabulky - Mírovku B - začátek nedělního utkání ve 14.30 h.

2. Šmolovy 11 8 1 2 31: 10 25   ( 10)

3. Havl. Borová B 11 6 2 3 26: 18 20   ( 5)

4. Pohled B 11 6 2 3 14: 7 20   ( 5)

5. Lípa B 11 5 4 2 26: 19 19   ( 1)

6. Hněvkovice 11 5 3 3 23: 18 18   ( 0)

7. Leština B 11 5 1 5 25: 27 16   ( 1)

8. Chotěboř C 11 4 3 4 24: 16 15   ( -3)

9. Sobíňov 11 3 3 5 18: 22 12   ( -3)

10. Česká Bělá 11 3 3 5 17: 27 12   ( -6)

11. Věžnice B 11 3 2 6 22: 36 11   ( -7)

12. Tis B 11 2 2 7 15: 27 8   (-10)

13. Dolní Město 11 2 1 8 16: 30 7   (-11)

14. Mírovka B 11 1 2 8 13: 29 5   (-10)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MLADŠÍ ŽÁCI: Veselý Žďár - Hněvkovice 2:3 (2:2) - branky: 2x Vítek Horký, 1x Mirek Sedláček

Úspěšný závěr soutěže předvedli naši mladší žáci, když se radují ze třetí výhry ze hřiště soupeře, domácí v závěru zápasu navíc neproměnili pokutový kop - více info na webu mládeže: www.tjhnevkovice-zaci.banda.cz