12. KOLO -- HNĚVKOVICE - MÍROVKA B 4:2 (1:2)

publikováno 26.10.2014

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba, M.Geher, P.Rajdl, T.Pajer - J.Šťastný, T.Geher, P.Končel P.Starý (64. Z.Rajdl), O.Šťastný (79. J.Chyba) - M.Pipek(84. P.Veleta)

Branky: 3. P.Starý, 50. M.Geher, 60. vlastní, 87. J.Chyba

V posledním domácím zápase úspěšné podzimní sezóny jsme přivítali rezervu Mírovky. Hned ve 2. minutě nastřelil tyč T.Geher a z pokračujícího závaru po centru T.Pajera dorážel do prázdné branky PETR STARÝ a Hněvkovice brzy vedli -- 1:0. Nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté mohli být nebezpeční. Opak však byl pravdou. V 16. minutě po ruce jednoho z hněvkovických ve vápně následovala penalta, kterou proměnil Krejdl -- 1:1. Hosté se snažili hrát přímočaře, byli silní v přechodu do útoku, horší to však bylo v obranné fázi. Hněvkovácí nastřelili v první půli další dvě tyče (P.Končel, O.Šťastný) a mírovští hráči dvakrát vykopávali z brankové čáry. Štěstí bylo v první půli na straně hostů, ve 29. minutě posila z A mužstva Semelka namířil svůj trestný kop do sítě a hosté překvapivě vedli -- 1:2. V závěru první půle přišel velký tlak Hněvkovic, z něhož se však vyrovnání neurodilo.

Ve druhé půli však oranžovočerní zápas otočili. Nejprve v 50. minutě protáhl dobře chytajícího Rázla z přímého kopu M.Geher, následný roh O.Šťastný posadil přesně na hlavu předchozího střelce standartky a domácí vyrovnali -- 2:2. Hněvkovičtí se tlačili vstříc třetí brance a ta přišla o deset minut později, po centru J.Šťastného se srazil obránce Mírovky s brankářem, který míč vyrazil do vlastní sítě a hněvkovičtí znovu vedli -- 3:2. V následujících minutách zápasu trefili domácí tyč, ve velký šancích neproměnili T.Geher ani T.Chyba, a tak mohli v 85. minutě trestat hosté, po trestné kopu prošel míč těsně vedle tyče hněvkovické branky. Hosté vůbec nepřipomínali poslední tým tabulky, ale jejich odpor byl definitivně zlomen v 87. minutě, kdy si na centr J.Šťastného naskočil v okolí penaltového puntíku JAKUB CHYBA  a dokonal výsledkový obrat hlavou -- 4:2.

Hněvkovičtí tak prodloužili na čtyři utkání v řadě vítěznou sérii na hněvkovickém trávníku a před posledním kolem se posunují znovu v tabulce. V posledním podzimním kole zamíří na hřiště České Bělé, začátek sobotního utkání je ve 13.30 hodin.