19.KOLO -- VĚŽNICE B - HNĚVKOVICE 5:2 (1:2)

publikováno 26.04.2015 (aktualizováno 29.04.2015)

SESTAVA: P.Veleta - T.Chyba (78. M.Červený), P.Rajdl, O.Šťastný, T.Pajer - J.Šťastný, Z.Rajdl, M.Pajer, M.Nulíček - J.Chyba (62. J.Těšínský), J.Vošický

Branky:20. z penalty a 27. J.Šťastný

Velký počet zraněných a nepřítomných se prohloubil i v dalším utkání, do kterého musel kvůli absencím našich brankářů do branky podruhé ´´v kariéře´´ P.Veleta. A v prvním poločase si moc nezachytal. Domácí byli jako tradičně posilněni o hráče A třídního A mužstva a šli po naší chybě do vedení hned v 8. minutě, kdy využili svůj po brejk po špatně odhlavičkovaném míči od hněvkovického hráče -- 1:0. Po inkasované brance však hněvkovičtí ožili a začali Věžnici přehrávat. Po rohovém kopu ve 20. minutě a ruce domácího hráče ve vápně následovala penalta, kterou s jistotou proměnil k tyči JIRKA ŠŤASTNÝ -- 1:1. Poté střílel stejný hráč o několik minut později, ale Chalupník vyhlavičkoval z brankové čáry. Následoval roh a hlavička v prvním poločase velmi dobře hrajícího J.Vošického, která však skončila na břevně. Ve 27. minutě však podskočil domácí hráč odkop P.Rajdla a do brejku se z pravé strany dostal JIRKA ŠŤASTNÝ, který svou možnost proměnil a hosté vedli -- 1:2. O chvíli později reklamovali po ruce jednoho z hněvkovických na hranici vápna domácí penaltu, rozhodčí však celou situaci neviděl. Na velmi nerovném terénu se poté poločas dohrál již skoro bez šancí, věžničtí nebyli nebezpeční.

Druhý poločas však byl odehrán z naší strany velmi špatně, bez chuti a zápalu do hry. Ve 48. minutě po sérii chyb domácí vyrovnali na 2:2 a o dvě minuty později po střetu hněvkovického obránce s útočníkem Věžnice nařídil rozhodčí penaltu, ze které šla Věžnice do vedení -- 3:2. Dvě rychlé branky utkání zlomili a rozhodli. V závěru jsme inkasovali ještě jednu lacinou branku a zhruba osm minut před koncem ještě jednu pěknou branku, kdy si střídající útočník domácích prošel přes čtyři hostující hráče a zamířil k tyči -- 5:2.

Výsledek utkání je pro nás možná za první poločas trochu krutý, ale Věžnice byla efektivnějším týmem. O příštím prodlouženém víkendu vyrážíme 1.5. k dohrávce do Dolního Města a 3.5. hostíme doma Lípu B. Začátky obou utkání jsou od 16.30 h.

Pohled B - Sobíňov 2:0

H.Borová B - Česká Bělá 5:1

Leština B - Dolní Město 2:5

Lípa B - Tis B 2:2

Mírovka B - Šmolovy 1:4

Chotěboř C - Keřkov 1:1