20. KOLO -- HNĚVKOVICE - LÍPA B 3:0 (1:0)

publikováno 03.05.2015 (aktualizováno 05.05.2015)

SESTAVA:J.Rajdl st. - T.Chyba, M.Fanta, O.Śťastný, T.Pajer (50. M.Nulíček) - M.Pajer, Z.Rajdl, M.Geher, J.Šťastný (76. J.Chyba), P.Veleta - J.Vošický (60. P.Starý)

Branky: 9. a 73. J.Šťastný, 57. M.Geher

Do utkání jsme nastoupili po třech prohrách se změnami v sestavě. Proti posilněné Lípě jsme nezačali moc dobře, hosté se snažili hrát fotbalově a v prvních minutách nás zatlačili. Jenže hned naše první šance skončila gólem. J.Vošický v 9. minutě přesně přihrál JIRKOVI ŠŤASTNÉMU a náš nejlepší střelec otevřel skóre -- 1:0. Byli to hosté, kdo působil více fotbalověji, hněvkovičtí oproti předchozím zápasům rozhodně více bojovali a hráli srdnatě. Lípa trefila zhruba v polovině poločasu z přímáku tyč, další dvě velké šance vychytal J.Rajdl. Hněvkovičtí se dopředu moc netlačili a spíše bránili. Jednomu z oranžovočerných záložníků se povedlo i ve druhé části poločasu odkopnout střelu soupeře z brankové čáry.

Velmi důležitý moment v zápase přišel po deseti minutách druhého poločasu. To dva hněvkovičtí vykopávali z brankové čáry při jedné šanci soupeře a navíc jako třetí vyrážel J.Rajdl hlavou také  jistý gól. O několik sekund později se potvrdilo známé nedáš - dostaneš - MILAN GEHER obehrál několik protihráčů a namířil do sítě -- 2:0. Lípa se však nevzdávala, neustále se snažila hrát fotbalově na své dva útočníky Váchu a Fejta...Defenzíva Hněvkovic však po dlouhé době působila svědomitě a navíc měla za svými zády jistotu, náš brankář chytil zhruba v 68. minutě další nebezpečnou šanci soupeře. No a když v 73. minutě netrefil jeden z hostujících hráčů míč, dostal se do možnosti znovu JIRKA ŠŤASTNÝ  a jeho střela pod břevno znamenala pojistku -- 3:0. Sympatické na soupeři bylo, že se i po třetí brance snažil dále aspoň o jednu branku. Nepovedlo se, a tak se po třech prohrách radují Hněvkovice a připisují si důležité tři body do tabulky.

V příštím kole jedeme bojovat o třetí příčku tabulky do Leštiny, kde se s rezervou tradičního soupeře utkáme v neděli od 10. hodin.

5. Pohled B 19 9 2 8 23: 19 29   ( 2)

6. Havl. Borová B 19 8 4 7 37: 36 28   ( 1)

7. Lípa B 19 6 9 4 35: 31 27   ( -3)

8. Chotěboř C 19 7 4 8 40: 27 25   ( -5)

9. Sobíňov 19 7 4 8 30: 33 25   ( -2)

10. Věžnice B 19 7 2 10 37: 58 23   ( -7)

11. Dolní Město 19 6 2 11 38: 40 20   (-10)

12. Tis B 19 5 3 11 33: 47 18   (-12)

13. Česká Bělá 19 3 6 10 21: 44 15   (-12)

14. Mírovka B 19 3 3 13 23: 49 12   (-15)

MLADŠÍ ŽÁCI: Leština - Hněvkovice 3:0 (1:0)

Sestava: M.Čmedla - V.Veselá, A.Mašín, A.Fučík, M.Sedláček, V.Horký -- P.Janů, A.Vrána, J.Veselý, T.Kubista, R.Čmedla, R.Píška

Naši žáci se silným soupeřem inkasovali poprvé po vyrovnaném průběhu ke konci prvního poločasu. Na začátku druhé půle trefil A.Mašín břevno a velkou šanci M.Sedláčkovi chytil domácí brankář. Několikrát zasahoval i náš brankář. V závěru zápasu leštinští dvěma góly rozhodli o své výhře, naši borci však zaslouží za výkon pochvalu.