15. KOLO (vložené) - SOBÍŇOV - HNĚVKOVICE 2:1 (2:0)

publikováno 21.06.2015 (aktualizováno 28.06.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - M.Nulíček, O.Šťastný, P.Rajdl, T.Pajer - M.Geher, Z.Rajdl, M.Pajer, J.Těšínský (80. M.Červený) - M.Fanta, J.Šťastný

Branka: 53. M.Fanta

Na krásně připraveném hřišti v Sobíňově jsme nezačali moc dobře. Domácí hráči mohli jít do vedení ve 3. minutě, ale jejich nejmenší hráč nasměroval svou hlavičku po centru z pravé strany zblízka těsně vedle tyče. V 10. minutě jsme prohráli dva souboje a při třetím ve vápně rozhodl rozhodčí o pokutovém kopu. Ten domácí Říčan s jistotou proměnil k tyči -- 1:0. Následně jsme se zvedli a začali tvořit hru a přízemními kombinacemi jsme se dostávali k brance soupeře. Během deseti minut jsme si vytvořili tři nadějné příležitosti, v té největší těsně minul M.Fanta. Ve 25. minutě jsme se dožadovali penalty za ruku ve vápně, ale rozhodčí jí ohodnotil jako neúmyslnou. Ve 28. minutě po faulu před vápnem kopal Sobíňov trestný kop, který náš brankář vyrazil před sebe a nikým neatakovaný Kafka zvýšil -- 2:0. I nadále jsme však měli více ze hry a tlačili se před branku výborně chytajícího Wasserbauera.. Naši střelci však mířili vždy vedle, a šancí bylo na venkovní zápas dost...no a když byl brankář Sobíňova překonán - jako ve 41. minutě od M.Nulíčka hlavou po rohovém kopu -  zachraňovala tyč.

Na mokrém terénu to bylo pro hráče občas obtížné, ale i tak to byl z naší strany celkem pěkný fotbal. Vpodstatě celý druhý poločas jsme měli převahu, domácí spoléhali na rychlé brejky a zahrozili asi ze dvou standartek. Snížení stavu přišlo v 53. minutě po centru z pravé strany se svým důrazem prosadil MARTIN FANTA -- 2:1. Vyrovnání poté doslova viselo na vlásku, ale nejlepší hráč Sobíňova - brankář Wasserbauer - dvakrát zázračně vytahoval zpod břevna. Jak už z výsledku vyplývá, nakonec se z výhry radovali domácí, Hněvkovické je však potřeba za výkon pochválit, byl to co se týče předvedené hry asi náš nejlepší jarní zápas venku. Speciální poděkování za celou sezonu však patří Jirkovi Těšínskému, který ač hráč širšího kádru, téměř vždy, když nás byl nedostatečný počet - pomohl.

Jak jsem již psal po minulém  kole, do naší skupiny sestupuje Šlapanov, opouští nás postupující Šmolovy. Ze 4. tříd postupují Maleč a Nová Ves, sestupujícími týmy jsou Tis B a Mírovka B.

Vzhledem k vývoji ostatních zápasu nás i přes prohru nikdo ze třetí příčku nepřeskočil, a tak se radujeme z největšího historického úspěchu hněvkovické kopané. Možná třetí místo doceníme za pár let, možná bude vzestup pokračovat, ale je třeba říci, že pro náš malý klub je to obrovský úspěch.