1. KOLO -- HNĚVKOVICE - ČESKÁ BĚLÁ 5:2 (2:1)

publikováno 10.08.2015 (aktualizováno 12.08.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba (64. J.Kupec), P.Rajdl, O.Šťastný, T.Pajer - J.Šťastný (76. J.Chyba), M.Pajer, M.Fanta, M.Geher, P.Veleta (72. J.Těšínský) - M.Pipek

Branky: 6. a 72. M.Geher, 11. M.Fanta, 48. J.Šťastný, 52. M.Pajer

K prvnímu utkání nové sezóny dorazilo oproti loňské části oslabené mužstvo České Bělé. Hosté nezačali dobře. v 6. a 11. minutě dvakrát inkasovali po trestném resp. rohovém kopu O.Šťastného, kdy se nejprve trefil mezi nohy brankáře MILAN GEHER  a poté hlavičkou MARTIN FANTA -- 2:0. Na tvrdém terénu měli hosté po inkasovaných brankách místy i mírný tlak. Zasloužené snížení přišlo ve 36. minutě po ztrátě míče ve středu hřiště využil rychlý brejk Sobotka -- 2:1.

Začátek druhého poločasu však rozhodl o tom, že body zůstanou v Hněvkovicích. Nejprve se střelou pod víko prosadil ve 48. minutě po přihrávce P.Velety nechytatelně JIRKA ŠŤASTNÝ, aby dobrý vstup do druhé půle korunoval zhruba o pět minut později MICHAL PAJER -- 4:1. Když  v polovině druhého poločasu vyšachoval obránce soupeře MILAN GEHER, vypadalo to s hosty na debakl -- 5:1. Českobělští však i za velkého vedra hráli sympaticky a snažili se až do konce zápasu s výsledkem něco udělat. V 88. minutě prostřelil Pátek po přímém kopu naši zeď i brankáře a bylo to o tři branky -- 5:2. V nastaveném čase jsme vstřelili ještě J.Těšínským šestou branku, která však kvůli signalizaci ofsajdu od postranního rozhodčího nebyla uznána.

Z utkání, ve kterém jsme byli velmi efektivní, tak bereme tři body a konečně po letech zažíváme úspěšný vstup do sezóny. V příštím kole míříme do Lípy, kde se s místním B týmem střetneme v nedlěi 16.8. od 16,30 hodin.