2. KOLO -- LÍPA B - HNĚVKOVICE 4:3 (3:1)

publikováno 17.08.2015 (aktualizováno 18.08.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba (66. J.Těšínský), P.Rajdl, O.Šťastný, T.Pajer -P.Veleta , M.Fanta, M.Geher, M.Pajer (46. J.Chyba) - J.Šťastný, J.Kupec (80. M.Nulíček)

Branky: 25. M.Geher, 65. J.Šťastný, 67. P.Veleta

Hněvkovičtí fotbalisté měli v Lípě špatný úvod. Během dvaceti minut udělali zhruba pět chyb ve středu pole, které domácí trestali. Nejprve se vytáhl hned v 6. minutě náš brankář, když vyrazil do šibenice mířící střelu nad branku. V 12. minutě jsme odvrátili centr jen na nohu Krpálka, který nikým nekrytý střelou těsně za kruhem otevřel skóre -- 1:0. V 15. minutě fauloval náš hráč těsně před velkým vápnem a Vácha střelou z přímého kopu k levé tyči trefil ukázkově -- 2:0. A když jsme v 18. minutě chybovali znovu ztrátou míče potřetí, vypadalo to díky Miklisově koncovce hrozivě --  3:0. Naštěstí se povedlo ve 25. minutě tvrdou střelou MILANA GEHERA po rohovém kopu snížit -- 3:1. Do konce poločasu měl po příhře J.Šťastného ještě šanci J.Kupec, ale neproměnil. Celý zápas ovlivnil nepřesný výkon mladého rozhodčího Zikmundy, který kazil na obě strany - chyby nedělají jenom hráči - snad se jeho výkon pro příště zlepší. Výsledkem bylo několik vyhrocených situací z obou stran a hodně řečnění, v tom jsme byli lepším týmem my (i když v mnoha případech byly výtky pravdivé).

Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil a tlačili jsme se k soupeřově brance. Výsledkem bylo brzkém vyrovnání. Domácí nehráli v tuto chvíli vůbec nic závratného, jen zhruba v 55. minutě vykryl velkou možnost náš brankář. V 65. minutě střelou k tyči snížil JIRKA ŠŤASTNÝ a když se v 67. minutě křížná střela PETRA VELETY z pravé strany odrazila od tyče do branky, začínalo se od nuly -- 3:3. Od té chvíli se snažila obě mužstva strhnout výhru na svou stranu. Bohužel pro nás jsme tři minuty před koncem inkasovali z penalty. Po neodvrácení míče ve velkém vápně, kdy jsme měli oproti soupeři hráčskou převahu,  fauloval domácího hráče v nadějné šanci náš brankář. Miklis byl tvrdou ranou pod břevno nekompromisní -- 4:3. V závěru si již Lipští výhru pohlídali.

V zápase jsme si určitě zasloužili bod - přece jen prohrávat venku o tři branky a srovnat se nestává každý zápas - ale nemáme ani jeden. Šest inkasovaných branek za dva zápasy však není dobrá vizitka defenzivní práce.  V příštím kole přivítáme v pouťovém zápase doma Novou Ves u Světlé, začátek v neděli netradičně od 15,30 hodin.

Chotěboř C - Šlapanov 5:0

Keřkov - Leština 4:1

Pohled B - Maleč 3:1

Nová Ves - Dolní Město 1:1

Česká Bělá - Věžnice B 2:1

H.Borová B - Sobíňov 0:0

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM na 34.týden 2015:

Trénink muži: 19.8.2015 od 18 h

Trénink žáci: 20.8.2015 od 18 h

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MUŽI:  23.8. od 15,30 h HNĚVKOVICE - NOVÁ VES U SVĚTLÉ - SRAZ ve 14 h

V areálu bude probíhat ve dnech 19-21.8.2015 fotbalové soustředění PSK Union Strašnice - žáci