Úvod » Sezona 2015/16

5. KOLO -- HNĚVKOVICE - KEŘKOV 0:0

publikováno 07.09.2015 (aktualizováno 11.09.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba (60. P.Končel), T.Geher, M.Nulíček, T.Pajer - P.Veleta, J.Šťastný, M.Pajer, M.Geher, O.Šťastný - J.Kupec (70. J.Chyba) -- připraveni J.Vavrla, J.Těšínský, J.Rajdl st., Z.Rajdl

V dalším domácím utkání jsme chtěli potvrdit dobrý vstup do soutěže, i přesto že jsme nastoupili bez dvou pilířů obrany P.Rajdla (zranění) a M.Fanty (pracovní zaneprázdnění do konce podzimní sezóny), naopak se po dlouhé pauze způsobené zraněním vrátil do sestavy P.Končel. Dorazilo k nám  mužstvo Keřkova, které se netají ambicemi postoupit do vyšší soutěže. V prvním poločase to však tak nevypadalo. Hosté si kromě dvou závarů a jedné střely z přímého kopu nevytvořili žádnou šanci. Hněvkovičtí byli v tomto směru nebezpečnější. Aktivní byl dorostenec J.Kupec, na kterého bylo dost faulů, ale svou největší příležitost v polovině poločasu nevyužil. Naše obranná hra působila jistě. A když nevyšlo ani několik střel J.Šťastného, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu, i když k vedení jsme měli rozhodně blíže my.

Zato úvod druhého poločasu jednoznačně patřil Keřkovu. Hosté nás přišpendlili na vlastní polovinu a v prvních patnácti minutách jsme se vpodstatě jen bránili. Dvě velké šance měl Zvolánek a další příležitosti odvracela obrana. Zhruba v polovině druhé půle jsme vyrovnali průběh hry a vyráželi do brejků. U hostů bylo jasně vidět, kolik mají naběháno, obě mužstva hrála srdnatě a moc místa na kombinaci na hřišti nebylo. Závěr se musel nezávislému fanouškovi líbit. V 80. minutě nastřelil krásnou střelou J.Šťastný tyč, když možná i okresní (krajská) fotbalová legenda Uhlíř v brance Keřkova viděl míč v síti. Z protiútoku nás od jistého gólu uchránil M.Peroutka. V poslední minutě se dostal po vlastní akci do příležitosti M.Geher, ale jeho střela z vápna mířila do připraveného brankáře Keřkova. A tak se obě mužstva rozešla s asi zaslouženou remízou, i když více nebezpečným mužstvem byl tentokrát Keřkov.

Remíza znamená, že se o skóre posunujeme na 2. příčku tabulky, což je další milník v historii hněvkovické kopané. Nikdy naše mužstvo takhle vysoko v tabulce nebylo. Snad nám to vydrží co nejdéle :-), v příštím kole hostíme doma mužstvo Věžnice B, začátek nedělního zápasu je v 16,00 hodin.

D

MLADŠÍ ŽÁCI: HNĚVKOVICE - HABRY 5:11 (2:6)

Branky: 4x V.Horký, 1x A.Vrána

SESTAVA: P.Janů - J.Veselý, V.Veselá, A.Vrána, A. Fučík, V.Horký -- D.Smejkal, R.Čmedla, B.Franzbergerová, T.Kubista

Utkání s největším favoritem soutěže nezačali naši žáci moc dobře, hned po pár minutách jsme prohrávali o tři branky a to ještě několik šancí vychytal P.Janů. Jenže pak mužstvo zabralo a V.Horký dvěma góly snížil. Fotbalovější soupeř však do konce poločasu zvýšil své vedení o čtyři branky, i přesto, že jsme mohli několikrát snížit a zdramatizovat průběh, jenže koncovka úspěšná nebyla. Na začátku druhého poločasu bylo po chybách v obraně skóre již o sedm branek. Náš tým však chtěl s výsledkem něco udělat a během pěti minut V.Horký a A.Vrána přidali další branky. V závěru zápasu jsme bohužel obdrželi dvě branky, a tak se výhra zaslouženě stěhuje do Habrů. Náš kolektiv zaslouží pochvalu zato, že proti silnějšímu soupeři nic nevzdal a bojoval až do konce. Speciální pochvala pro Toníka Vránu, který si na fotbal odskočil v mezidobí svých dvou nedělních hokejových zápasů :-).

V příštím kole hostí naši žáci Herálec, začátek nedělního zápasu je ve 13,45 h.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM NA 37.TÝDEN:

8.9.2015 od 17 h - trénink žáci

10.9.2015 od 17 h - trénink žáci

11.9.2015 od 18 h - trénink muži

13.9.2015 od 13,45 h - mistrovské utkání mladší žáci: HNĚVKOVICE - HERÁLEC - sraz ve 12,30 h

13.9.2015 od 16,00 h - mistrovské utkání muži: HNĚVKOVICE - VĚŽNICE B - sraz ve 14,30 h