7.KOLO -- MALEČ - HNĚVKOVICE 2:5 (2:2)

publikováno 19.09.2015 (aktualizováno 26.09.2015)

SESTAVA: J.Rajdl st. - T.Chyba (55. P. Končel), T.Geher, M.Nulíček, P.Veleta - J.Šťastný, M.Pajer, M.Geher, O.Šťastný (81. J.Těšínský) - J.Kupec, J.Chyba (71. Z.Rajdl) -- připraven J.Vavrla

Branky: 22., 66. z penalty, 72. J.Šťastný, 12. J.Kupec, 58. M.Pajer

Předně, než začneme hodnotit zápas, bych rád i takto poděkoval domácím, že nám posunuli kvůli kolizi s hasičskou soutěží v H.Brodě začátek utkání na 17. hodinu. Nováček soutěže zatím neztratil při všech třech domácích zápasech ani bod. Jenže my jsme svého soupeře od úvodních minut zatlačili a v prvních dvaceti minutách existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Hned ve 12. minutě po centru M.Gehera zachoval chladnou hlavu ve vápně soupeře JAN KUPEC a otevřel skóre -- 0:1. Druhou naši branku vstřelil JIRKA ŠŤASTNÝ střelou bodlem z hranice vápna -- 0:2. Nutno ještě dodat, že ač je sportovní areál v Malči velmi prostorný a co se týče sportovišť záviděníhodně využitelný, fotbalové hřiště patří na okrese určitě k těm nejkratším, ale i neužším. Od 25. minuty však přišel ze strany domácích zvrat. Ve 26. minutě po souboji 1/1 před vápnem spadl míč na ruku jednoho z našich obránců,  k našemu překvapení nařídil rozhodčí pokutový kop, z něhož domácí snížili -- 1:2. O dvě minuty později bylo vyrovnáno, když střídající hráč Malče přehlavičkoval našeho brankáře -- 2:2. Někteří z hněvkovických se poté nesoustředili na hru a výsledkem mohlo být dokončení obratu. Malečtí nás začali přehrávat ve středu hriště. VE 33. minutě střela jednoho z domácích hráčů však skončila na tyči. V závěru poločasu jsme se opět dostali do herní pohody, v poslední minutě nám mohl vrátit vedení J.Kupec, ale sám proti brankáři soupeře zamířil těsně mimo.

Ve druhém poločase jsme byli celé dějství jednoznačně lepší. I na malém hřišti se naši hráči snažili o kombinace, které přinášeli proti domácím, kterým docházeli postupně síly, úspěch. Do vedení jsme se dostali v 58. minutě po kombinaci od obrany až k vápnu soupeře,  přesným střelcem byl MICHAL PAJER, jeho zakončení k tyči bylo nechytatelné -- 2:3. Důležitý moment přišel zhruba o tři minuty později. Malečtí kopali trestný kop, který J.Rajdl pěkným zákrokem vyrazil, stejně jako dorážku, která byla jednoznačně tutovka na vyrovnání. Náš brankář nastoupil po dlouhé době od začátku zápasu a navíc i lehce nachlazený a v tomto momentu nás velmi podržel. Poté jsme se hnali za zvýšením vedení a povedlo se. V 66. minutě utekl po straně P.Veleta, byl faulován a následovala další penalta. Tentokrát naše, JIRKA ŠŤASTNÝ jí bez problémů proměnil -- 2:4. Další velkou šanci nevyužil M.Geher, ale definitivní jistotu k importu tří bodů nám dal další gól JIRKY ŠŤASTNÉHO, jenž profitoval z centru svého bratra O.Šťastného a zblízka se nemýlil -- 2:5. V 85. minutě jsme bohužel přišli o M.Nulíčka, který za protesty uviděl druhou žlutou kartu. Z následných tří závarů jsme již branku nedostali, a tak si odvážíme po povedeném výkonu od Železných hor zasloužené tři body.

V příštím kole přivítáme v neděli od 15:30 h Sobíňov.

14. Leština B 7 1 1 5 8:21 4

MLADŠÍ ŽÁCI: Kožlí - Hněvkovice 4:8 (1:4)

SESTAVA: P.Janů - J.Veselý, V.Veselá, A.Vrána, M.Sedláček, V.Horký -- R.Čmedla, D.Smejkal

Branky: 5x V.Horký, 3x M.Sedláček

Naše mladé naděje vyrazili na derby zápas do Kožlí s touhou přivézt si tři body. Začátek se velice vydařil, hned v první minutě naše útočné duo Mirek Sedláček - Vítek Horký úřadovalo a po pár sekundách jsme vedli dvoubrankovým vedením. Postupem času narůstal počet neproměněných šancí, ale i Koželští se osmělovali, domácím se povedlo trefit břevno. Poté přidali mladí Hněvkováci další dvě branky po pěkných kombinacích. V závěru se domácí zlepšili, snížili a několika povedenými zákroky podržel mužstvo v brance Pavel Janů. I začátek druhé půle patřil domácím, kterým se povedlo snížit na rozdíl dvou branek. Obrana vedená Verčou Veselou  však fungovala výborně, několik míčů vybojoval na soupeři Kuba Veselý, tvrdost a obětavost předvedl Toník Vrána, další zlepšení bylo vidět i na Romanovi Čmedlovi, který si připsal asistenci, ale i na Dominiku Smejkalovi. Jak již bylo uvedeno dříve, velký den díky svým zákrokům zažíval i Pája Janů v brance - byl jasnou jistotou. Když se poté znovu ujalo několik krásných akcí a střel našich ostrostřelců Vítka Horkého s Mirkem Sedláčkem, odjíždí naše mužstvo se zaslouženým vítězstvím domů.

V příštím kole hostíme v neděli 27.9. od 13:15 h Dolní Město.

Vyjádření zastupujícího trenéra Vítka Horkého staršího:

Dnešní zápas dětí byl pro mne výjimečný. Výjimečný v tom, že jsem vedl jako zastupující trenér náš tým v derby, že jsem měl v zádech usměvavé a přítomné dospěláky a především.., především na hřišti 100% připravené hráče, jenž dali KAŽDÝ vyniknout své jedinečnosti a touze po vítězství a zároveň hráli všichni jako jeden tým.

8. Lipnice n. S. 3 0 0 3 4:41 0

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM NA 39.TÝDEN:

22.9.2015 od 17 h - trénink žáci

24.9.2015 od 17 h - trénink žáci

25.9.2015 od 17:45 h - trénink muži

27.9.2015 od 13:15 h - mistrovské utkání mladší žáci - HNĚVKOVICE - DOLNÍ MĚSTO - sraz ve 12 h

27.9.2015 od 15:30 h - mistrovské utkání muži - HNĚVKOVICE - SOBÍŇOV - sraz ve 14 h