8. KOLO -- HNĚVKOVICE - SOBÍŇOV 2:1 (2:0)

publikováno 28.09.2015 (aktualizováno 02.10.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - P.Veleta, P.Končel (22. J.Vavrla) - (75. Z.Rajdl), T.Geher, T.Pajer - J.Šťastný, M.Pajer, M.Geher, O.Šťastný - J.Chyba (66. J.Těšínský), J.Kupec -- připraven J.Rajdl st.

Branky: 4. M.Pajer, 7.J.Chyba

K dalšímu utkání přijel tým Sobíňova, nad kterým jsme ještě nikdy ve 3. třídě nezvítězili. Hosté dorazili oslabeni a v úvodu byli pod tlakem. Úvodních dvacet minut se hněvkovičtí prezentovali pohlednou - rychlou a kombinační hrou. Ve 3. minutě přizvedl rohový kop hlavičkou J.Chyba na MICHAL PAJERA, jehož střelu lehce tečoval hostující hráč a míč skončil v síti -- 1:0. V 7. minutě jsme se radovali podruhé, trestný kop O.Šťastného na nerovném terénu vyrazil přímo k noze JAKUBA CHYBY a ten nemohl nedat -- 2:0. Poté vyškrábl  nad branku únik a střelu J.Šťastného hostující brankář, který své umění prokázal po další pěkné střele M.Gehera. Tímto ponechal brankář soupeře své spoluhráče ve hře a ti si ve 25. minutě vytvořili první větší šanci, tu však vykryl náš brankář. O deset minut později utekl po pravé straně jeden ze Sobíňovských, ale v další dobré šanci zachraňoval včasným vyběhnutím M.Peroutka. V závěrečných minutách poločasu jsme si vytvořili znovu tlak, během posledních dvou minut jsme měli zhruba pět rohů. V největší šanci mířil těsně vedle tyče J.Vavrla.

Druhá půle byla z naší strany víceméně křeč. Pořádně jsme si nepřihráli a z obou stran to byla především nakopávaná. Hosté se dostali do velké příležitosti v 60. minutě, tu však díky výbornému zákroku našeho brankáře po střele z levé útočné strany neproměnili. Z nudné druhé půle vyčněla snižující branka kapitána hostí Říčana, který z hranice vápna pěknou střelou zamířil k šibenici -- 2:1. V poslední čtvrthodině měli více míč na kopačkách hosté, ale jejich snaha končila víceméně před naším velkým vápnem. Pět minut před koncem mohl korunovat svůj dobrý výkon gólem P.Veleta, který si naběhl z pravé strany na pas M.Gehera, ale sám před brankářem namířil bohužel těsně nad. Když pak odpískal rozhodčí Beránek konec zápasu, který proběhl bez větších excesů, zhluboka jsme si asi skoro všichni po vydřené výhře oddechli :-) Zápas, který se nám moc nevyvedl však skončil naší výhrou a do tabulky jsme si připsali další tři body. Bohužel se nám zranili další dva hráči, a tak uvidíme, zda se dají do příštích zápasů do pořádku.

V příštím kole míříme na hřiště silného Šlapanova, začátek nedělního souboje s loňským účastníkem okresního přeboru je v 10. 00 hodin.

14. Leština B 8 1 1 6 12:26 4

MLADŠÍ ŽÁCI: HNĚVKOVICE - DOLNÍ MĚSTO 13:3 (8:2)

SESTAVA: P.Janů - J.Veselý, V. Veselá, A.Vrána, V.Horký, B.Franzbergerová - D.Smejkal, R.Čmedla, A.Pipek

Branky: 9x Vít Horký, 2x Beáta Franzbergerová, 1x Antonín Vrána, 1x Veronika Veselá

Naše mladé naděje měli opět skvělý úvod, ve 4. minutě jsme vedli po brankách Vítka Horkého a Beáty Franzbergerové již o dvě branky. Výsledek postupně narůstal. Kromě obvykle střelecky výborně vybaveného Vítka Horkého, který sázel jednu branku za druhou zaujali první dvě soutěžní branky Beáty Franzbergerové, krásné sólo Toníka Vrány korunované gólem, nejlepší letošní výkon Kuby Veselého, dobrá organizace obrany od Veroniky Veselé - výkon korunovaný pěknou brankou ke konci zápasu. Ve druhém poločase se proměnil ve vrchního nahrávače našemu nejlepšímu střelci Vítku Horkému místo absentujícího Mirka Sedláčka neméně dobře hrající Toník Vrána a výsledek se přehoupl na dvojciferný. Svou první asistenci v zápasech si připsal zlepšující se Dominik Smejkal, bojovnost a zarputilost nám předvedl i Roman Čmedla. Ke svému prvnímu zápasu nastoupil Adam Pipek a jeho výkon byl snaživý. Méně práce než v minulém zápase měl Pavel Janů v brance, ale i tak zlikvidoval náš brankář tři nepříjemné střely. Po povedeném výkonu ve všech řadách si tak naši hráči a hráčky připisují další tři body a posunují se na třetí místo v tabulce.

V příštím kole hrají naši hráči a hráčky v Lípě, začátek nedělního zápasu je v 9.30 h