Úvod » Sezona 2015/16

9. KOLO -- ŠLAPANOV - HNĚVKOVICE 2:0 (0:0)

publikováno 04.10.2015 (aktualizováno 09.10.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - J.Vavrla, M.Nulíček, T.Geher, T.Pajer - P.Veleta (86. J.Těšínský), M.Pajer, M.Geher (88. Z.Rajdl), J.Šťastný, O.Šťastný - J.Chyba (59. M.Pipek)

Utkání jsme začali dobře, ve 4. minutě si naběhl do šance z pravé strany zhruba na úroveň penalty P.Veleta, ale na drnovatém terénu mu míč uskočil, a tak koncovka nebyla tak nebezpečná, jak mohla být. Pak se probil z levé strany do šance J.Šťastný, ale brankář domácích ho vychytal. V prvním poločase jsme měli zhruba deset rohů, z nich jsme ale nebezpeční v koncovce nebyli, největší možnost měl asi J.Vavrla, ale jeho střelu brankář Šlapanova chytil. Domácí hráli pouze na brejky, jediný z nich vyšel zhruba ve 30. minutě, ale domácí útočník sám proti našemu brankáři neuspěl. Gól dal Šlapanov po standartce ve 35. minutě, ale ten nebyl uznán kvůli odmávanému ofsajdu. I v poslední desetiminutovce první půle jsme byli aktivnější, ale tentokrát nám gól prostě nebyl přán. Naopak, ve 44. minutě přišel důležitý moment zápasu, když náš dorostenec J.Vavrla obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Začátek druhého poločasu nám nevyšel. V 50. a 55. minutě jsme po chybách v obraně dostali dvě branky, které byly rozhodující. Podrázský se dvakrát prosadil z levé útočné strany. Proti srdnatě hrající obraně Šlapanova jsme se už ve druhé půli moc neprosazovali, vyjímkou byla střela J.Šťastného, kterou však domácí brankář vyrazil na břevno. Šlapanovští se z dalšího brejku dostali do velké možnosti, tu ale chytil náš brankář. Kolem 70. minuty jsme chvilkově přehrávali svého soupeře, ale do dobré gólového ohrožení jsme se neprotlačili. Dle našeho soudu měli obdržet červenou kartu i domácí, ale rozhodčí je pán na hřišti a více již nevylučoval. V závěru se zranil po souboji P.Veleta (krční páteř) a jeden z Hněvkovických při odkopu neštastně zamířil do vlastní branky, ale naštěstí se míč odrazil od břevna. Zápasu by slušela spíše remíza, ale branky stříleli jen domácí. Druhé místo v tabulce jsme udrželi i přes porážku, v příštím kole hostíme poslední tým tabulky z Leštiny B, začátek nedělního utkání je v 15. hodin.

14. Leština B 9 1 1 7 13:29 4

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MLADŠÍ ŽÁCI: LÍPA - HNĚVKOVICE 5:6 - podrobnosti později...

Branky: 4x Vít Horký, 2x Mirek Sedláček

Vedoucí mužstva Martina Horká k utkání napsala:

Sestava: brankář Pavel Janů, stoper Verunka Veselá, obrana Adam Fučík a Tonda Vrána, útok Vítek Horký a Mirek Sedláček. V této sestavě odehráli děti většinu zápasu. V obraně chvíli střídali Kuba Veselý a Beata (ta přijela až na druhou polovinu). Tomášek Kubista a Roman Čmedla se tentokrát do hry bohužel nedostali.  Ale veliké DÍKY za trpělivost a pochopení, dnes patří všem hrajícím i nehrajícím náhradníkům z lavičky. Bylo důležité vědět, že je má základní sestava „v zádech“ a že v případě potřeby střídání , jsou k dispozici. Tomášek i Roman jsou nesmírně šikovní a jednou z nich budou „velcí hráči“. Ale dnes, vzhledem k tělesné konstituci soupeře a velmi vypjatému zápasu těch „velkých“, nebyla vhodná příležitost je do zápasu nasadit. (Ale jejich čas ještě přijdeJ).

Dnešní zápas byl velmi mimořádný. Nejenom z důvodu, že jsme nastoupili proti velmi silnému a technicky velmi kvalitnímu soupeři. Ale hlavně proto, že Hněvkovické děti ukázali, že je jen tak něco nezlomí.

Lípa na nás nastoupila velmi ostře a už ve 12. minutě jsme prohrávali 1:4. Z lavičky soupeře dokonce padla hláška, že bychom měli vhodit na hřiště bílý ručníkJ.

Náš tým to však nepoložilo. Brali jsme prvních pár minut zápasu jako „rozkoukání“ a „přečtení“ soupeře. Vyhodnotili jsme jejich nejsilnější hráče (rozhodně to byl to hráč č. 3 a 7), a ty jsme pak pokryli.

Nebudeme dnes vyzdvihovat kvality jednotlivců, protože dnes jsme měli na hřišti 6 hráčů, kteří hráli jako JEDEN… jako JEDEN tým, který táhne za JEDEN provaz. Dnešní zápas byl krásná ukázka toho, že každý dotek míče, každá akce, každá vteřina zápasu je důležitá a musí se odehrát naplno až do konce.

Vše dobré, co je v každém z fotbalistů, se dnes chytlo za ruce, s touhou společně zvítězit. A to se povedlo.

Závěrem je třeba říci, že dnes vyhrál tým, který chtěl vyhrát víc.

9.10.2015 od 17,30 h - 18,45 h  -- trénink muži

11.10.2015 od 12,45 h -- MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MLADŠÍ ŽÁCI -- HNĚVKOVICE - LIPNICE - sraz v 11,45 h

11.10.2015 od 15,00 h -- MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MUŽI -- HNĚVKOVICE - LEŠTINA - sraz již ve 12,15 h - krátká brigáda na hřišti