10. KOLO -- HNĚVKOVICE - LEŠTINA B 5:3 (4:2)

publikováno 12.10.2015 (aktualizováno 13.10.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - P.Končel, M.Nulíček, T.Geher, T.Pajer (68.T.Chyba) - O.Šťastný, M.Geher, J.Šťastný (83. J.Těšínský), M.Pajer - J.Kupec (46. J.Chyba), M.Pipek -- navíc připraveni Z.Rajdl, J.Rajdl st.

Branky: 3., 22. a 81. M.Geher, 6. J.Šťastný, 25. M.Pipek

Stejně jako v předchozích třech domácích zápasech, tak i tentokrát nám vyšel úvod. Hned ve 3. minutě po křížné centru T.Pajera a přistrčení M.Pajera otevřel skóre utkání střelou z hranice vápna MILAN GEHER -- 1:0. I nadále jsme soupeře přehrávali a po kombinaci M.Gehera s JIRKOU ŠŤASTNÝM se dostali Hněvkovice v 6. minutě do dvoubrankového vedení. S hosty to následně začínalo vypadat ještě hůře. Ve 22. minutě po příhře z autu od P.Končela vystřelil za hranicí vápna z pravé strany MILAN GEHER a skákavá střela zapadla do sítě  brankáře soupeře potřetí -- 3:0. Ve 25. minutě obral o míč stopera soupeře J.Kupec, tentokrát se brankář Leštiny Kubát blýskl po střele našeho dorostence zákrokem, ale nešťastně vyrazil před volného MICHALA PIPKA, jenž neměl problém se zakončením do poloprázdné branky -- 4:0. Utkání se zdálo rozhodnuté...jenže naší nekoncentrovaností a nedůsledným obsazováním jsme soupeři dovolili vrátit se do zápasu. Nejprve rychlý brejk proměnil ve 29. minutě střelou z pravé strany k tyči Vašák -- 4:1. Ve 32. minutě namířil z trestného kopu krásnou střelu M.Nulíček do břevna, z protiútoku nás málem leštinští potrestali znovu. Hosté šli dva na jednoho, ale koncovka útočníka soupeře byla neúspěšná. Jako varování nám to nestačilo a ve 38. minutě znovu utekl Vašák, jeho střela mířila do tyče a dorážejí padesátník Havel korunoval zaslouženě snažení soupeře druhou brankou -- 4:2. Na konci poločasu jsme mohli dát pátou branku, J.Kupec ze záklonu mířil k tyči, jeho střelu však Kubát vytáhl na roh.

Ve druhém poločase jsme zpevnili více střed hřiště, a tak hostům brejky jejich šikovných útočníků už tolik nevycházeli. Fotbalově to moc ke koukání již dále nebylo. Leštinští měli více míč na kopačkách, ale žádné nebezpečné možnosti si nevypracovávali. My jsme měli jen jednu střelu, která stojí za zmínku a víceméně jsme se soustředili dále neinkasovat. Trocha vzrušení přišla v 78. minutě, kdy se v běžeckém souboji na naši branku drželi za ruce M.Nulíček s Vašákem. A jelikož byli oba hráči posledními před naším brankářem, tak bohužel rozhodčí Neuwirt následně udělil Hněvkovicím i ve svém druhém letošním rozhodování červenou kartu a M.Nulíček tak přijde o zápas v Chotěboři. O oprávněnosti výroku ať si každý udělá svůj názor. Klid na naše kopačky přinesl v 82. minutě MILAN GEHER, když jeho dalekonosná střela zapadla do šibenice a střelec tak zaznamenal první hattrick v hněvkovickém dresu -- 5:2. Po naší chybě sice ještě Sobek v 88. minutě snížil, ale to již nic nezměnilo na tom, že v Hněvkovicích znovu zůstaly 3 body za výhru a vyrovnáváme již s předstihem loňský podzimní bodový rekord. Poprvé v historii byl vyhlašován díky hlasům diváků hráč zápasu. Nejvíce hlasů obdrželi Jan Kupec a Jirka Šťastný, kteří obdrželi sponzorský dar od našeho partnera JIŘÍHO KOCIÁNA - Vinotéka u sv. Barbory, Kutná Hora

V příštím kole ve šlágru kola hraje 1. s 2. týmem tabulky. Těšíme se už tedy s předstihem na mimořádnou událost v hněvkovické fotbalové historii, která se třeba nemusí znovu dlouho opakovat....Začátek nedělního utkání je v Chotěboři od 14,30 h.

14. Leština B 10 1 1 8 16:34 4

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MLADŠÍ ŽÁCI: HNĚVKOVICE - LIPNICE 20:0 (11:0)

Branky: 13x V.Horký, 6x M.Sedláček, 1x A.Fučík

SESTAVA: P.Janů - A.Vrána, V.Veselá, A.Fučík, M.Sedláček, V.Horký -- J.Veselý, R.Čmedla, D.Smejkal, T.Kubista, A.Pipek

Naši mladí reprezentanti s tabulkově nejslabším soupeřem rozhodli utkání již v první desetiminutovce, a tak zbyl tentokrát i prostor pro to,aby se více v utkání objevovali i ti v zápasech méně vytížení. Na hráčích soupeře bylo velmi sympatické, že i přes vysokou porážku je zápas bavil a utkání důstojně odehráli. Brankově se jako tradičně blýskla dvojice Vítek Horký s Mirkem Sedláčkem, ale co se týče produktivity, připsali s kanadské body téměř všichni na hřišti. První asistenci si letos připsal i sedmiletý benjamínek Tomík Kubista, když jeho příhru před prázdnou branku nemohl Mirek Sedláček nedat :-)....Pochvalu za kolektivní výkon zaslouží celé mužstvo.

Vedoucí  mužstva Martina Horká k utkání poznamenala:

Utkali jsme se s velmi příjemným a sympatickým soupeřem. Usměvaví dospěláci, ale i děti, kteří si z prohry až tolik nedělali a nebyli smutní. V zápase se hodně improvizovalo, obměňovala se sestava a vždy někdo ze starších měl k sobě menšího nebo nováčka. Starší měli za úkol co nejvíce nahrávat menším a podržet je při hře. To se určitě povedlo a za to patří těm zkušeným ze sestavy velké díky. Určitě by dali i více gólů, ale místo toho aby zakončovali, nahrávali více těm nezkušeným. Pája Janů v první půli neměl v brance žádný zákrok, ve druhé půli si připsal tři zákroky, které nebyly moc těžké. Na závěr jsme soupeři zatleskali a popřáli jim hodně štěstí v dalších zápasech. Kluci ještě nejsou tak zdatní, ale mají snahu a vůli, našim se neustále věšeli pod nohy a byli dotěrní :-)...Klobouk dolů, hráli pro radost a to se počítá!

16.10. od 17,30 h -- trénink muži

18.10. od 9,30 h -- mistrovské utkání mladší žáci VESELÝ ŽĎÁR - HNĚVKOVICE (změna oproti původnímu rozpisu) - odjezd v 8h

18.10. od 14,30 h -- mistrovské utkání muži CHOTĚBOŘ C - HNĚVKOVICE, odjezd ve 12,30 h