11. KOLO -- CHOTĚBOŘ C - HNĚVKOVICE 3:1 (2:0)

publikováno 19.10.2015 (aktualizováno 13.11.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba (63. Z.Rajdl), M.Geher, T.Geher, T.Pajer - P.Veleta, M.Pajer, P.Končel (82. J.Chyba), J.Šťastný, O.Šťastný - M.Pipek (86. J.Těšínský) -- připraven J.Rajdl st.

Branka: 53. T.Pajer

Utkání před tímto kolem prvních dvou týmů tabulky se lépe povedlo chotěbořským. Bohužel jsme nastoupili bez několika hráčů podzimní základní sestavy. Domácí nás vpodstatě celý zápas přehrávali v rychlosti a soubojích. Hned po pár sekundách jsme hasili velkou příležitost na brankové čáře. V 7. minutě utekl obraně z pravé strany Novák a střelou po zemi otevřel skóre -- 1:0. V 16. minutě to bylo již o dvě branky, když znovu utekl Novák, tentokrát z levé strany a z jeho centru profitoval Ćešík -- 2:0. Po druhé brance jsme na pár místech přeskupili sestavu a přece jen jsme byli o trochu více na míči. Zhruba ve 25. minutě střílel po rohovém kopu těsně nad branku soupeře T.Geher. Poté se dvakrát vytáhl náš brankář M.Peroutka. V poslední minutě první půle měl na hlavě po rohovém kopu snížení M.Geher, ale na brankové čáře se tentokrát zaskvěl brankář Chotěboře. Jiné šance jsme za celý poločas neměli, domácí byli v defenzívě jistí.

V prvních pěti minutách druhé půle mohli domácí rozhodnout. Dvakrát šli totiž jejich hráči sami na našeho brankáře, ten však jejich tutovky výborně vykryl. A tak přišlo v 50. minutě snížení. Pěkná táhlá střela TOMÁŠE PAJERA z dálky znamenala korekci skóre -- 2:1. Domácí možná trochu znejistěli, ale my jsme se k vyrovnání bohužel nedopracovali,  i přesto, že jsme v této pasáži předváděli asi nejlepší výkon. V 70. minutě pak vyšel domácím znovu rychlý přechod do útoku a po úniku Doležala dal třetí branku domácí kapitán Krejdl, když předběhl našeho hráče a dorazil ze středu pole centr svého spoluhráče -- 3:1. V závěru jsme sice měli několik centrů na branku soupeře, které však nebezpečné nebyly. Naopak chotěbořští mohli ještě skóre navýšit, ale díky nejlepšímu hráči Hněvkovic - brankáři Peroutkovi - se tak nestalo. Bohužel jsme se ani nepopasovali s umělým povrchem, na který pochopitelně nejsme zvyklí. Zasloužená výhra tak zůstala v Chotěboři, která se nám vzdálila na 6 bodů, naopak my jsme klesli o skóre za Keřkov a ještě se k nám přiblížili další týmy. Síla mužstva se pozná kolikrát podle toho, jak silné má tým slabší články v týmu. A i v tomto byla Chotěboř na výši. Na utkání dorazilo i několik našich fanoušků, kterým děkujeme za podporu.

V závěrečných dvou kolech tak máme určitě o co hrát a motivace chybět rozhodně nebude. V posledním domácím utkání podzimu přivítáme Havlíčkovu Borovou B, začátek nedělního souboje je ve 14,30 h.

14. Leština B 11 2 1 8 19:34 7

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MLADŠÍ ŽÁCI: Veselý Žďár - Hněvkovice 4:1 (1:1)

SESTAVA: P.Janů - V.Veselá, A.Vrána, A.Fučík, M.Sedláček, V.Horký -- střídal J.Veselý, B.Franzbergerová - připraveni R.Čmedla, D.Smejkal, T.Kubista

Branka: Vítek Horký

Vedoucí mužstva Martina Horká k utkání sdělila:

Nastoupili jsem proti velmi zdatnému soupeři, většinu týmu tvořili hráči dorazového ročníku 2003, kdy především hráč Strašík neustále rotoval po celém hřišti a dělal nám problémy. Hrálo se tentokráte i na malé branky, na což nejsou naši zvyklí. Domácí rozhodčí tentokráte okatě pískal pro vlastní tým, druhý poločas se zvrtnul (troufám si tvrdit, že na tom měl vinu rozhodčí) v náš neprospěch. V nevlídném počasí nám byli bez potrestání zraněni během chvilky tři hráči (Toník Vrána, Veronika Veselá, Adam Fučík). Nemile nás překvapila i reakce některých rodičů a diváků ve V.Žďáře, kdy po trefě do hlavy Beáty Franzbergerové, rozesmála tato situace mnohé z nich, místo toho, aby šli kolegiálně pomoci  naší hráčce.

Pochvala patří celému týmu, avšak nejvíce asi tentokrát potřeba vyzdvihnout výkon brankáře Pavlíka Janů -  měl několik výborných zákroků a byl oporou mužstva, dále Verči Veselé, která jako mozek týmu kočírovala obránce a rozehrávala útočníkům. Hodně toho naběhal i Mirek Sedláček, který se poctivě vracel pomáhat do obrany. Je na něm znát, že je vychován zimním stadionem a je na studený vzduch zvyklý.  Vítek Horký měl spoustu krásných a tvrdých střel a soubojů, ale i díky velikosti branek tentokrát neproměňoval. Celou podzimní část odvedl náš tým kvalitní výkony, kdy prohrál první a poslední zápas s Habry a Veselým Žďárem. S oběma týmy však můžeme hrát v plné sestavě vyrovnané partie. Máme silnou základní sestavu, ale i skvělou lavičku náhradníků a nováčky, ve kterých je potencionál do budoucna. Děti během podzimu ukázali, že dokážou táhnout za jeden provaz a v očích realizačního týmu vyrostli minimálně ´´o metr´´ :-). Fotbalově se velmi posunuli a všechny individuality se dokázali semknout v jeden tým. A za to patří všem VELIKÉ DÍKY.

Lípa - Kožlí 10:5

Dolní Město - Habry 2:14

Lipnice - Herálec 1:7