12. KOLO -- HNĚVKOVICE - HAVLÍČKOVA BOROVÁ B 2:1 (1:1)

publikováno 26.10.2015

SESTAVA: J.Rajdl st. - P.Veleta, P.Končel, T.Geher, T.Pajer - O.Šťastný, M.Pajer, M.Geher, J.Šťastný (88. T.Chyba), J.Kupec (60. J.Chyba) - M.Pipek (79. J.Těšínský)

Branky: 25. M.Pajer, 78. O.Šťastný

V posledním podzimním utkání dorazila rezerva H.Borové. Hosté přivezli i několik hráčů působících letos na podzim i střídavě v A třídním prvním mužstvu, a tak bylo zřejmé, že nás nečeká lehký soupeř. No a předzvěst se naplnila hned v první minutě. Po trestném kopu z dálky otevřel skóre Sobotka -- 0:1. O chvilku později rozvlnili borovští naší síť i podruhé, ale naštěstí pro nás mířil jeden z hostujích po standartce jen do sítě boční. Vyrovnat mohl v 10. minutě O.Šťastný, ale ve velké příležitosti po příhře svého bratra zamířil zblízka nad. Od 25. minuty jsme začali zhruba na deset minut svého soupeře přehrávat. Vyústěním našeho tlaku bylo vyrovnání. Ve 35. minutě utekl po pravé straně P.Veleta a byl faulován. Centr O.Šťastného našel hlavu J.Kupce, jenž předložil MICHALU PAJERU, který potvrdil, že mu to letos na podzim střílí a vyrovnal -- 1:1. O chvíli později se snažil změnit skóre Šmíd, ale jeho hlavička po dalším trestňáku mířila kousek vedle tyče. Do kabin se tak odcházelo za asi spravedlivého remízového stavu.

Ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem a trpělivě jsme se hnali k tomu, abychom utkání rozhodli ve svůj prospěch. Nejprve se z levé strany zhruba v 55. minutě snažil prosadit M.Geher, ale v nadějné pozici zamířil levačkou těsně vedle. Poté hostující beci zablokovali průnik J.Šťastného těsně před zakončením. Další nadějnou střelu M.Gehera z trestného kopu v 70. minutě vytlačil zpod břevna brankář Lupták. Borovští měli vpodstatě jen jeden trestný kop, který znamenal trochu rozruchu, ale střela mířila vedle tyče. Více již naše dobře fungující obrana nepřipustila.  Rozhodnutí přišlo v 78. minutě. Po opakovaném rohovém kopu bratrů Šťastných zacílil z rohu velkého vápna svou tvrdou křížnou střelu ONDRA ŠŤASTNÝ přesně do šibenice -- 2:1. O chvíli později stejný hráč - stejné místo - stejná střela - jen míč místo do sítě zamířil do spojnice...a od ní před čáru. Závěr si Hněvkováci pohlídali. I přes nastavených pět minut se hosté k ničemu nedostali, a tak jako vždy dobře pískající rozhodčí Vojtíšek ukončil zápas s asi zaslouženou výhrou Hněvkovic.

Hněvkovičtí tak vylepšili podzimní bodovou, ale i tabulkovou bilanci. Se současnými 25 body je již nyní jasné, že skončíme nejhůře na třetím místě.

V příštím posledním podzimním kole míříme do Pohledu, kde se s místním B týmem střetneme již v sobotu od 13,30 h.

Věžnice B - Chotěboř C 0:2

Dolní Město - Pohled B 2:0

Keřkov - Lípa B 4:1

Maleč - Leština B 3:2

Sobíňov - Šlapanov 2:0

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------