13. KOLO -- POHLED B - HNĚVKOVICE 2:3 (0:2)

publikováno 01.11.2015 (aktualizováno 02.11.2015)

SESTAVA: M.Peroutka - P.Veleta, T.Geher, M.Nulíček, T.Pajer (87. J.Těšínský) - P.Končel (60. J.Kupec), M.Pajer, M.Geher, J.Šťastný, O.Šťastný - M.Pipek (72. J.Chyba) -- připraven J.Rajdl st.

Branky: 29. z penalty a 33. J.Šťastný, 51. M.Pajer

V posledním kole jsme v Pohledu chtěli zvítězit a završit povedenou podzimní část. Domácí tým dirigovaný zkušenou trojicí hráčů otřískaných zápasy krajských soutěží Krpálek - Moučka - Pokorný byl v první půli horším týmem. Hráči Hněvkovic postupně ovládali hru a hned v 15. minutě mohl poslat hosty do vedení O.Šťastný, ale po bratrské spolupráci mu branku z nohy sebral výborný zákrokem Vašíček a trochu i terén. Přízemní kombinace nebyla častá, ale když proběhla, měli hned domácí problémy. Ve 28. minutě šel míč po ose P.Končel-M.Geher-J.Šťastný-M.Geher - faul na posledního jmenovaného a penalta. Tu s jistotou střelou k tyči proměnil JIRKA ŠŤASTNÝ -- 0:1. Další okénko v obraně Pohledu ve 33. minutě - přízemní centr O.Šťastného zleva a JIRKA ŠŤASTNÝ si naběhl tak dobře, že nemohl do prázdné branky nedat -- 0:2. Z týmu Pohledu dvakrát nepříjemně střílel ledečský odchovanec J.Moučka, ale jeho koncovka byla nepřesná.

Na začátku druhého poločasu jsme přidali po akci zleva a příhře O.Šťastného třetí branku díky koncovce MICHALA PAJERA  a vše se zdálo jasné. Jenže místo toho, abychom zápas takticky dovedli bez problémů do vítězného konce, zbytečně jsme otevírali prostory pro brejky domácích. Jeden takový přišel v 61. minutě, když Švec prošel středem pole a snížil -- 1:3. Rázem pohledští ožili a byli lepším týmem. Měli několik trestných kopů, ze kterých však Pokorný mířil hodně nepřesně. V 75. minutě jsme měli dvě dobré příležitosti rozhodnout. Nejprve ránu O.Šťastného vytlačil zákrokem zápasu Vašíček na roh a těsně po něm se dostal do velmi dobré možnosti M.Geher, ale jeho střela levačkou mířilia těsně vedle. Utkání zvládl i rozhodčí Kutil, pro kterého to možná ani nebyl moc složitý zápas. Odpískal ještě jednu branku. V nastaveném čase jsme školácky ztratili na polovině soupeře míč, kdy nepochopitelně byli někteří hráči vyběhlí místo bránění na polovině soupeře, a tak brejk Pohledu skončil po přehození našeho vyběhnuvšího brankáře v síti. Střelcem byl Kounek -- 2:3. Do konce nastavení zbývala jedna minuta, ale naději na remízu vzal domácím zbytečným faulem Pokorný. Utkání jsme nakonec po rozpačitém výkonu dovedli do zaslouženého vítězství a v tabulce tak máme po podzimu sympatických dvacet osm bodů.

Leština B - Sobíňov 0:3

Chotěboř C - Maleč 4:2

Česká Bělá - Dolní Město 1:1

Lípa B - Nová Ves u Světlé 0:1

Šlapanov - Keřkov 0:1

H.Borová B - Věžnice B 2:2