18. TÝDEN

publikováno 02.05.2016 (aktualizováno 07.05.2016)

PROGRAM NA 18. TÝDEN:

MUŽI:  6.5. od 17.45 h - 19.00 h  - trénink - fotbalové hřiště

7.5. od 16.30 h - 18.30 h - SOBÍŇOV - HNĚVKOVICE  1:1 (1:1), branka: 29. M.Pipek

ŽÁCI:  3.5. od 16.00 h - 17.30 h - trénink - fotbalové hřiště

6.5. od 16.00 h - 17.30 h - trénink - fotbalové hřiště

8.5. od 14.00 h - 15.30 h - DOLNÍ MĚSTO - HNĚVKOVICE - mistrovské utkání 11. kolo - odjezd od ´´Kříže´´ ve 13h

MUŽI 19. KOLO -- HNĚVKOVICE - MALEČ 1:0 (1:0)

SESTAVA: M.Peroutka - P.Končel, M.Nulíček (78. J.Těšínský), J.Kopic, O.Šťastný - P.Veleta, T.Geher (68. T.Chyba), M.Geher, M.Pajer, J.Šťastný - M.Pipek, připraven J.Rajdl st.

Branka: 12. J.Šťastný

V dalším kole jsme přivítali nováčka soutěže z Malče, mužstva tvořeného z velké části mnoha bývalými hráči Chotěboře. V prvním poločase se hrál svižný fotbal, hned v prvních deseti minutách měla obě mužstva šance, tu větší měl hostující kapitán Koláček, ale jeho pěkná střela mířila nad. Hněvkováci šli do vedení ve 12. minutě, kdy si vyměnila míč dvojice JIRKA ŠŤASTNÝ - M.Pipek a první jmenovaný z hraniční ofsajdové pozice otevřel skóre -- 1:0. O chvíli později přidal druhou branku M.Pipek, ta však nebyla uznána pro ofsajd. Další velkou možnost jsme měli kolem 20. minuty, kdy utekl svému strážce P.Veleta a s ním mířili na branku svého soupeře proti jednomu malečskému další jeho dva spoluhráči, zavěrečná přihrávka však adresáta nenašla. Hosté mohli vyrovnat v polovině poločasu po rohovém kopu, ale koncovka Hajšmana mířila těsně vedle tyče, jednou se povedlo malečským trefit i břevno naší branky. V závěru poločasu ještě protáhl brankáře soupeře J.Kopic, jeho střela mířila těsně nad.

Ve druhém poločase jsme byli lepší svého soupeře, který však podal mnohem lepší výkon, než v našem podzimním prvním měření sil. Zhruba v 65. minutě jsme byli svědky střele do břevna branky Maleč, odražený míč spadl na břevno znovu, těsně před malé vápno, ale dorážka M.Fanty zblízka byla neúspěšná. Další naší možnost měl o pět minut později P.Veleta, jeho střela však těsně minula tyč. Neobvyklé gesto fair play ze strany soupeře přišlo zhruba v 73. minutě, to když brankář Malče zahrál rukou mimo pokutové území-přiznal se i poté k tomu, postranní Malče tento prohřešek také odmával, kopal se však pouze trestný kop, který však brankou neskončil. Hosté zhruba patnáct minut před koncem vyrovnali, rozhodčí však branku pro hraní rukou neuznal. V závěrečné desetiminutovce jsme se zatáhli a čekali na soupeře. Malečským se vyrovnat nepovedlo, a tak utkání s pohodovým soupeřem (jen více takových) skončilo asi zaslouženě naší těsnou výhrou. Cenu nejlepšímu hráči Miroslavu Peroutkovi věnoval náš nový sponzor - pivovar Chotěboř.

Díky této výhře se tak Hněvkovákům povedlo překonat další historický rekord, konkrétně loňských 41 bodů ve 3. třídě. Nezbývá tak všem, kteří se na tomto podílí, poděkovat.

V příštím kole míříme na půdu Sobíňova, kde se nám v novodobé historii ještě nikdy nepovedlo zvítězit. Začátek sobotního utkání je v 16,30 hodin.

14. Pohled B 19 4 3 12 31:52 15

_____________________________________________________________________________________________________

MLADŠÍ ŽÁCI: HNĚVKOVICE - KOŽLÍ 11:3 (7:1)

Branky: 7x Vítek Horký, 2x Mirek Sedláček, 1x Pavel Kafka, 1x Roman Čmedla

V derby utkání naši  brzy prohrávali, přesto byl poločasový výsledek o šest gólů, takže bylo téměř jasno.Ve druhém poločase překonali naše mladé naděje i desetigólové číslo a zasloužená výhra byla na světě. Sedmi brankami se blýskl náš nejlepší střelec Vítek Horký, mužstvo působilo konsolidovaně celý zápas a upevnilo si druhou příčku v tabulce. Více statistických informací v příslušné sekci. V příštím kole vyráží mladí reprezentanti a reprezentatky naší obce do Dolního Města, začátek nedělního utkání je ve 14. hodin.

Veselý Žďár - Dolní Měst 2:2

Habry - Herálec 13:0

Lipnice - Lípa 3:15

1. Habry 9 7 2 0 110:33 23
2. Hněvkovice 9 7 0 2 86:36 21
3. Lípa 9 6 1 2 104:41 19
4. Veselý Žďár 9 9 1 2 63:23 19
5. Kožlí 9 3 1 5 46:57 10