PROGRAM NA 21. TÝDEN:

MUŽI: 24.5. od 17 - 19,30 h - brigáda, sraz v 17h v areálu ZD Hněvkovice - v případě nepříznivého počasí bude zrušeno

27.5. od 18,15 - 19,30 h - trénink, fotbalové hřiště

28.5. od 13 h - DĚTSKÝ DEN, sraz v 10 h na fotbalovém hřišti

29.5. od 16,30 - 18,30 h - mistrovské utkání - HNĚVKOVICE - CHOTĚBOŘ C - sraz v 15,00 h

ŽÁCI: 24.5. od 16 - 17  h trénink, od 17 - 19,30 h - brigáda - v případě nepříznivého počasí bude zrušeno

27.5. od 16 - 17,30 h - trénink, fotbalové hřiště

23. KOLO -- LEŠTINA B - HNĚVKOVICE 1:1 (0:1), hráno 21.5. v Leštině

Rozhodčí: Prokš

SESTAVA: M.Peroutka - P.Končel (87. T.Chyba), J.Kopic, M.Nulíček, O.Šťastný - J.Šťastný, T.Geher, M.Geher, M.Pajer, M.Fanta - M.Pipek (58. P.Veleta), připraveni J.Těšínský, Z.Rajdl, M.Červený

V Leštině jsme očekávali těžký zápas a hned v úvodu nás dvakrát podržel náš brankář při šancích domácích a především ta druhá - střela Bárty - byla gólová. Pak jsme se začali i osmělovat my. Svou první možnost ještě náš nejlepší střelec nevyužil, tu druhou po přihrávce od M.Gehera však JIRKA ŠŤASTNÝ namířil levačkou do sítě a Hněvkovice vedli -- 0:1. Zhruba o pět minut později jsme viděli další pěkný střelecký moment, to když z otočky namířil do břevna M.Geher. Leština hrozila díky rychlosti svých hráčů, dobře zahráli v utkání kromě Bárty i  Prášek s Karlem, ale několik závarů naše defenzíva vyřešila. Zajímavý moment přišel zhruba ve 35. minutě, to když trefil M.Geher svou střelou ve vápně ruku jednoho z leštinských, po signalizaci delegovaného pomezního jsme si již možná někteří z nás myslelii, že bude následovat penalta. Jenže pomezní rozhodčí viděl ruku hněvkovického hráče, a tak se kopalo proti nám, přičemž si naši dva hráči za protesty navíc vysloužili žluté karty.

Hned na začátku druhé půle jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale nadějná hlavička J.Kopice po rohovém kopu šla nad. Další naší možnost měl krátce po svém příchodu na hřiště P.Veleta, po přiťuknutí od M.Gehera však jeho střela zamířila do břevna. V poslední půlhodince nás začali leštinští přehrávat, byli na tom lépe fyzicky. Vyrovnání se dočkali v 75. minutě, to když z hranice penalty prostřelil chumel hráčů Havel -- 1:1.  V posledních deseti minutách to možná pro některé kardiaky bylo složité střetnutí. Nejprve mohli rozhodnout v dobré možnosti Hněvkovice, nestalo se tak, aby v posledních mimutách měli leštinští na kopačkách výhru po dvou velkých šancích. Naštěstí nás podržel brankář, a tak jsme ani v tomto jarním soutěžním zápase neprohráli, i když nás určitě ztráta bodů s tímto těžkým soupeřem mrzí. Na utkání dorazilo i několik našich příznivců, kterým děkujeme za podporu.

V příštím kole je na pořadu šlágr kola, druhé Hněvkovice hostí v neděli vedoucí Chotěboř C, tak doufejme, že se naši hráči na utkání dobře vyspí a fanoušci vytvoří bouřilivou atmosféru. Situace v tabulce se na druhém místě vyrovnala, ještě před pár koly jsme měli na třetí Keřkov náskok, nyní jsme na druhém místě pouze o skóre. Jedna věc je jistá, Hněvkovice skončí stejně jako vloni na medailové pozici, což je pro nás samozřejmě obrovský úspěch.

Již známe i prvního postupujícího do III. třídy, kterým se stal oddíl Sokol Víska.

14. Pohled B 21 4 4 13 35:60 16

______________________________________________________________________________________________________

MLADŠÍ ŽÁCI: Lipnice - Hněvkovice 0:17 (0:7)

Branky: 5x M.Sedláček, 5x V.Horký, 3x R.Čmedla, 2x V.Veselá, 1x D.Smejkal, 1x A. Vrána

SESTAVA: P.Janů (J.Veselý) - V.Veselá, A.Vrána, D.Smejkal, M.Sedláček, V.Horký - R.Čmedla, T.Kubista, M.Zubec, T.Fanta

Na Lipnici odjížděli naši s cílem odčinit prohru z minulého zápasu. Do sestavy se vrátil uzdravený Vítek Horký a hned od začátku měli naši navrch, ve 3. minutě již byl stav 0:2. Kromě pěti branek V.Horkého a M.Sedláčka zaznamenal svůj první hattrick v kariéře R.Čmedla, ´´chotěměřický´´ den podtrhl i svou první brankou v soutěži D.Smejkal. V utkání fungovaly všechny řady, hodně si zahráli i ti nejmenší. Pozitivní nálada i atmosféra přispěly k pěknému zážitku. V příštím kole přivítají naše naděje v neděli od 15,15 h Veselý Žďár.

Veselý Žďár - Habry 2:6

Dolní Město - Kožlí 9:6

Lípa - Herálec 9:2

1. Habry 12 10 2 0 173:38 32
2. Lípa 12 9 1 2 130:45 28
3. Hněvkovice 12 9 0 3 113:49 27
4. Veselý Žďár 12 7 1 4 82:36 22
5. Kožlí 12 4 1 7 67:84 13