publikováno 29.05.2016 (aktualizováno 02.06.2016)

PROGRAM NA 22. TÝDEN:

MUŽI:  1.6. od 17 h - lehký trénink, fotbalové hřiště

3.6. od 18 h - 19.15 h - trénink, fotbalové hřiště

5.6. od 10 h - 12 h -- mistrovské utkání HAVLÍČKOVA BOROVÁ B - HNĚVKOVICE, odjezd v 8.15 h z Hn, v 8.20 h Ledeč

ŽÁCI: 31.5. od 16 h - 17,30 h - trénink, fotbalové hřiště

3.6. od 16 h - 17,30 h - trénink, fotbalové hřiště

!! ZMĚNA!!  4.6. od 9,30 h - 11,00 h -- mistrovské utkání HABRY - HNĚVKOVICE   - ODJEZD v 8,15 h

24. KOLO -- HNĚVKOVICE - CHOTĚBOŘ C 2:1 (2:1), hráno 29.5.2016 v Hněvkovicích

SESTAVA: M.Peroutka - P.Končel (88. T.Chyba), O.Šťastný, J.Kopic, P.Veleta - M.Pajer, T.Geher, M.Geher, M.Koubský (70. M.Pipek) - J.Šťastný, M.Fanta (91. R.Veleta), připraveni J.Rajdl st., Z.Rajdl

Branky: 9. M.Geher, 38. J.Šťastný

Rozhodčí: Lóži

Utkání, které se hrálo také před zrakem starosty obce p.Šťastného, mělo opravdu vše. Krásné góly, bouřlivou atmosféru, emoce a napětí. Hosté šli hned ve 2. minutě do vedení, po brejku z levé útočné strany, neměl problém ze situace zavánějící ofsajdem otevřít skóre chotěbořský NOVÁK -- 0:1. Jenže kdo čekal, že s našimi hráči situace zamává, byl na omylu. V 9.minutě bylo vyrovnáno, to krásná táhlá střela MILANA GEHERA ze zhruba 25 metrů zapadla přesně pod víko -- 1:1. Hněvkováci na tom byli výborně defenzívně a nepouštěli chotěbořské k technické hře. Druhou branku a rozhodující v celém utkání vstřelil ve 38. minutě JIRKA ŠŤASTNÝ, podobnou střelu jako byla první branka, přihrávku si připsal P.Veleta a hněvkovičtí se tak chvíli před poločasem dostali do vedení a korunovali svou výbornou hru. V závěru poločasu měli možnost hosté z trestného kopu kousek za vápnem vyrovnat, ale nepovedlo se jim.

Začátek druhé půle vyšel lépe našim hráčům a ti si vytvořili dvě šance. Tu větší si po obehrání dvou protihráčů vytvořil M.Koubský, ale jeho střelu pod břevno vytěsnil brankář soupeře nad branku. Poté střílel vedle J.Šťastný. Hra se odehrávala následně mezi vápny a Hněvkováci se postupně začali více zaměřovat na bránění výsledku. Domácí hráči dřeli na krev, plnili pokyny trenérů, ofenzivní síla chotěbořských Pospíšil - Ledvinka - Novák, která nastřílela v letošní sezóně třetinu branek Chotěboře C byla zdařile eliminována. V posledních pěti minutách jsme měli i štěstí na své straně. Nejprve šli dva chotěbořští téměř sami na bránu, ale v poslední chvíli jim vypíchl míč P.Veleta, v nastaveném čase navíc vychytal tutovku po střele z penaltového prostoru M.Peroutka. V nervózním závěru ještě viděl za oplacení červenou kartu M.Pipek. Vítězství tak zůstalo v Hněvkovicích po velmi dobrém výkonu všech hráčů. I přesto, že jsme snížili ztrátu na vedoucí pozici, je velice pravděpodobné, že Chotěboř C již první příčku nepustí, stačí jí k tomu jedna výhra ze tří zápasů. Naopak Keřkov doma ztratil, a tak jsme se od něj dostali opět na rozdíl dvou bodů.

Ceny pro nejlepší hráče zápasu věnované Pivovarem Chotěboř obdrželi oba naši střelci gólů.

V příštím kole míříme netradičně v neděli dopoledne do Havl.Borové, kde se s místním B týmem utkáme v 10 hodin.

14. Leština B 22 5 3 14 38:65 19

_______________________________________________________________________________________________________

MLADŠÍ ŽÁCI: Hněvkovice - Veselý Žďár 6:2 (3:2)

Branky: 4x Vítek Horký, 2x Mirek Sedláček

Naše mladé naděje nastoupili do zápasu velmi dobře a ujali se rychle vedení. Žďárští i bez svého nejlepšího hráče nebyli snadným soustem a do konce poločasu se jim podařilo držet celkem vyrovnaný stav. Ve druhém poločase se už přece jen projevila o trochu lepší kvalita našich, kteří se prosadili i brankově. A tak si Hněvkovice  připisují vítězství a je jisté, že v tabulce skončí na konci soutěže ´´na bedně´´, což si naši reprezentanti za pravidelnou a poctivou docházku na tréninky a zápasy jednoznačně zaslouží.

Kožlí - Lípa 7:9

Herálec - Lipnice 18:0

Habry - Dolní Město 12:5