23. TÝDEN

publikováno 05.06.2016 (aktualizováno 10.06.2016)

PROGRAM NA 23.TÝDEN:

MUŽI:10.6.2016 od 18 H  - TRÉNINK - FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ

11.6.2016 od 15,30 H - HNĚVKOVICE - POHLED B - MISTROVSKÉ UTKÁNÍ  - sraz bude upřesněn - PO UTKÁNÍ PROBĚHNE ZÁVĚR POSEZENÍ K ZÁVĚRU SEZÓNY PRO MUŽE I ŽÁKY.

ŽÁCI: 7.6.2016 od 16 H - TRÉNINK - FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ

MUŽI: 25. KOLO -- HAVLÍČKOVA BOROVÁ B - HNĚVKOVICE 4:2 (1:2), hráno 5.6. v H.Borové

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba (60. J.Těšínský), T.Geher, O.Šťastný, P.Veleta - M.Koubský, P.Končel, M.Geher, T.Pajer - J.Šťastný (92. Z.Rajdl), M.Fanta -- připraveni M.Červený, J.Rajdl

Branky: 23. J.Šťastný. 42. M.Geher

Rozhodčí: Bouda

Před zápasem v Borové jsme řešili několik nepříjemností, když během jednoho týdne jsme přišli o čtyři hráče základní sestavy. M.Nulíček s M.Pajerem leží s příušnicemi v nemocnici a sezóna pro ně skončila, stejně jako pro J.Kopice, který má po minulém utkání zlomená dvě žebra. Navíc nám chyběl i M.Pipek, který se nevyhnul trestu za červenou kartu, a tak i včetně dlouhodobě zraněných a hráčů dorostu, kteří hráli za Ledeč ve stejný čas vyrazila do Borové hodně okleštěná sestava. Domácí ještě v tomto zápase neměli jistotu záchrany a očekávané posílení sestavy z A týmu bylo skutkem. Prvních dvacet minut bylo nezajímavých, jedinou možnost jsme měli my. Do vedení šli hněvkovičtí ve 23. minutě po úniku M.Fanty a jeho přesné příhře se trefil do poloprázdné branky JIRKA ŠŤASTNÝ -- 0:1. Z vedení jsme se neradovali dlouho. Po kontaktu našeho obránce s posilou z A mužstva Fruhbauerem (pokud jsem si spletl hráče domácích, omlouvám se) se kopala ve 27. minutě penalta, kterou Béna proměnil střelou k tyči -- 1:1. O minutu později se kopala další penalta proti nám, rozhodčí jí nařídil dle svého rozhodnutí po faulu našeho brankáře na Fruhbauera. Tentokrát však Béna mířil vedle. Další domácí možnost měl Antl, nemířil přesně. O chvíli později se stejný hráč prošel po rukách našeho brankáře a možná proto, že už měl jednou žlutou, druhou neobdržel. Dlouho se nehrálo, pauza pak prospěla nám. Ve 42. minutě po našem přímém kopu prostřelil MILAN GEHER domácího golmana střelou, která se dala rozhodně chytat -- 1:2. Stejný hráč měl další možnost těsně před pauzou, tentokrát však Lupták svou chybu napravil a našeho hráče vychytal. Nerad to dělám, ale musím i dodat, že rozhodčí Bouda pískal jako obvykle celý poločas nepřesně na obě strany, před lety jsme ho vetovali a ani tentokrát nebylo v jeho vedení zápasu vidět zlepšení.

Na druhou půli bychom měli však co nejdříve zapomenout. Předvedli jsme hodně špatný výkon a především defenzíva a celkově mezihra nefungovali tak, jak bychom si představovali. Když k tomu připočteme i mnohé rozčilování po výrocích rozhodčího a střetech s domácími, tak  vznikala jasná nekoncentrace na vlastní výkon. V 53. minutě jsme se málem radovali potřetí. Po akci J.Šťastného střílel k tyči z hranice penalty M.Geher, ale jeho střela těsně minula svůj cíl. Pak už převzali otěže zápasu do svých nohou borovští. V 55. minutě prošel mezi třemi stojícími Hněvkováky Antl, jeho střela mířila do břevna, ale z dorážky se prosadil Novotný -- 2:2. Pak v rozmezí 64. a 67. minuty viděl dvě žluté karty M.Fanta a byl vyloučen. Vyloučení některých domácích jsme nárokovali i my, bohužel bez odezvy, musím však dodat, že za řečnění jsme mohli být oceněni i my...emoce mnohdy nezvládáme. V 72. minutě utekli borovští po pravé straně a i přes signalizaci ofsajdu naším postranním se radoval z branky ANTL -- 3:2. Zhruba o pět minut později hlavička jednoho z borovských těsně minula cíl. V 81. minutě viděl také konečně červenou i borovský Fruhbauer, a tak se naši hráči snažili znovu útočit. Hněvkovičtí málem vyrovnali, v předposlední minutě bohužel přestřelil z malého vápna branku ve velké šanci P.Veleta. V nastaveném čase pak přišla další zajímavá událost. Domácí hráč střílel do tyče, náš postranní rozhodčí signalizoval dorážejícímu domácímu ofsajd, hlavní rozhodčí nejprve branku neuznal, aby zanedlouho po konzultaci s naším pomezním (ten svůj výrok potvrdil) a několika borovskými svůj výrok opravil a uznal branku -- 4:2....Myslím, že jsme pak byli asi všichni rádi, že tuto svoji ´´bramboračku´´ ukončil ještě před avizovanými nastavenými pěti minutami a že jsme si neodvezli ještě nějaké další zážitky ze zápasu, který se však tak jako tak našim hráčům moc nevydařil. Uvidíme, jak poslepujeme sestavu na příští zápas, bohužel neúčast těch, co nastoupit nemohli byla citelná.

V příštím kole hrajeme naposledy doma, netradičně v sobotu od 15,30 h hostíme poslední Pohled B. Keřkov udolal v Lípě domácí béčko a dostává se před nás v tabulce. S velkou pravděpodobností budou postupovat z naší skupiny první dva týmy, a tak jsme si prohrou v Borové zavřeli možnost postupu mít ve vlastních rukou.

Do okresního přeboru postupuje Chotěboř C, naopak do III.třídy padá Jeřišno. Ze IV. třídy skupiny A míří nahoru Víska, o poslední postupujícím za IV.třídy skupiny B se rozhodne v příštím kole.

14. Pohled B 24 5 4 15 45:70 19

_______________________________________________________________________________________________________

MLADŠÍ ŽÁCI: HABRY - HNĚVKOVICE 8:5 (5:1)

SESTAVA: P.Janů - V.Veselá, P.Kafka, D.Smejkal, V.Horký, M.Sedláček - R.Čmedla, T.Kubista

Branky: 4x Vít Horký, 1x M.Sedláček

K poslednímu zápasu cestovali naše mladé naděje k vedoucímu mužstvu soutěže do Habrů. I přes velké množství šancí jsme bohužel po poločase prohrávali o čtyři branky, přes velkou snahu utkání zvrátit ve svůj prospěch se nakonec nepovedlo, i když rozdíl ve skóre se přiblížil i na chvíli vyrovnání. Pochvalu za celosezónní výkony zaslouží celé mužstvo včetně realizačního týmu, Vítek Horký se stal nejlepším střelcem soutěže, zdatně mu sekundoval i Mirek Sedláček, příslib máme i v dalších hráčích, tak doufejme, že budou stejně zodpovědně přistupovat i nadále k tréninkům a utkáním. Hodnocení od trenérů či vedoucí mužstva je tak bezpochyby povinností :-). Díky za krásné třetí místo a reprezentaci obce!

Lipnice - Kožlí 0:11

Veselý Žďár - Herálec 3:0

Lípa - Dolní Město 19:4