Úvod » Sezona 2015/16

14. KOLO (DOHRÁVANÉ) -- ČESKÁ BĚLÁ - HNĚVKOVICE 2:4 (1:2)

publikováno 19.06.2016 (aktualizováno 23.06.2016)

14. KOLO (DOHRÁVANÉ) -- ČESKÁ BĚLÁ  - HNĚVKOVICE 2:4 (1:2),hráno 18.6. v České Bělé

SESTAVA: J.Rajdl - T.Chyba, O.Šťastný, Z.Rajdl, P.Veleta - M.Koubský, T.Geher, M.Geher, J.Šťastný, J.Těšínský - R.Veleta

Branky: 44. a 48. M.Geher, 8.R.Veleta, 65. T.Geher

Rozhodčí: Zadina

Na poslední zápas letošní sezóny odcestovala na utkání jedenáctka statečných a zdravých hráčů. K šesti nemocným a zraněným přibyl v týdnu brankář M.Peroutka, další čtyři členové týmu se omluvili z osobních důvodů, P.Končel s M.Fantou museli navíc pracovně odjet na montáž, a tak nám nezbývalo, než zápas který nás ještě mohl teoreticky dostat do okresního přeboru odbojovat v jedenácti. V příjemném prostředí sportovního areálu v České Bělé nám vyšel úvod, po nákopu O.Šťastného a odrazu míče přesprintoval domácí beky RICHARD VELETA a náš dorostenec - jinak brankář chytající dosud na střídavý start v Ledči - prostřelil chladnokrevně bělského brankáře a Hněvkovice vedli -- 0:1. Působili jsme konsolidovaně, zhruba ve 25. minutě nás ale podržel brankář. Sobotkovu střelu  mířící do šibenice vyrazil na roh. Chvilku po něm se však proti nám kopala penalta po faulu ve vápně. Harvalík jí střelou k tyči proměnil -- 1:1. Do vedení jsme šli těsně před poločasem, po pěkné kombinaci našich hráčů byla na konci příhra J.Těšínského a přesná střela MILANA GEHERA -- 1:2.

I začátek druhého poločasu nám vyšel. Začali jsme domácí přehrávat a krásný moment jsme viděli ve 48. minutě. Náš roh přetáhl O.Šťastný na zadní tyč na MILANA GEHERA, který z voleje krásnou střelou poslal Hněvkovice do trháku -- 1:3. Nadále jsme si užívali zápas. V 65. minutě si třikrát vyměnili míč J.Šťastný s TOMÁŠEM GEHEREM a pohledná kombinace skončila až střelou druhého jmenovaného do sítě -- 1:4. Posledních dvacet minut patřilo Bělé. Nejprve v 70. minutě využil naší nedůslednosti v obraně Pleskač a snížil -- 2:4. Během dalších tří minut jsme mohli dvakrát inkasovat, nestalo se, čtvrt hodiny před koncem viděl druhou žlutou Z.Rajdl a  Hněvkováci dohrávali o deseti. V závěru je opět podržel brankář, a tak jsme si pohlídali po kolektivním výkonu další výhru a hlavně si užili zápas proti pohodovému soupeři. Do Bělé dorazili i naši příznivci, kterým děkujeme za podporu.

Naše výhra však na postup do  okresního přeboru nestačila. Když vše sečteme, stačil nám vlastně jen jeden gól, jeden gól, kterým jsme mohli vyhrát místo remízy v Keřkově nebo kterým mohla třeba N.Ves vyrovnat v závěru poslední zápas na půdě našeho rivala v boji o druhé místo. Sport je krásný i krutý na všech úrovních. Letošní sezóna byla nejúspěšnější v historii našeho oddílu, vyrovnali jsme třetí příčku z loňského roku, ale přesto je to škoda, neboť jsme téměř celé jaro byli druzí, na domácí půdě jsme za celou sezónu nepoznali hořkost porážky a rekordních 56 bodů je úctyhodný počin. Šance, kterou jsme měli letos se nemusí třeba dlouho opakovat, ale za sebe musím říci, díky za krásnou a těžkou sezónu.

Do okresního přeboru tedy postupuje Chotěboř C a Keřkov, do 3. třídy sestupuje Jeřišno. Ze 4. tříd postupuje Víska, Kouty svou možnost pravděpodobně nevyužiji, a tak zřejmě místo nich přibyde další silný protivník, Havlíčkův Brod C.

Keřkov - N.Ves 4:3

Pohled B - Věžnice B 5:3

Chotěboř C - Sobíňov 0:3

Leština B - Šlapanov 7:2

H.Borová B - Maleč 7:4

Lípa B - Dolní Město 3:4