1. KOLO -- VĚŽNICE B - HNĚVKOVICE 1:3 (0:1)

publikováno 06.08.2016 (aktualizováno 08.08.2016)

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba, M.Večeřa, O.Šťastný, P.Veleta - M.Koubský, M.Fanta, T.Geher, M.Geher, J.Šťastný - J.Kupec (88. J.Rajdl) -- připraven M.Nulíček

Branky: 33. M.Fanta, 60. J.Kupec, 90. J.Šťastný

Rozhodčí: Fulier

Na první zápas se naši hráči sešli v nízkém počtu kvůli dovoleným, zraněním a osobním důvodům, příští týden by tomu mělo však už být jinak. Věžnická rezerva nebyla doma tak silná jako v minulých zápasech. V prvních deseti minutách si vytvořili hněvkovičtí dvě dobré střely v krátkém sledu v podání J.Šťastného a M.Koubského, ty však směr do sítě nenašly. Věžničtí se spoléhali na nakopání do stran a zhruba třikrát naší obraně v prvním poločase zavařili, na místě však byl zákroky či včasným vyběhnutím náš brankář. Tyč branky soupeře trefil z našeho týmu J.Šťastný, ve 30. minutě protáhl domácího brankáře J.Kupec, který však jeho střelu vytěsnil nad břevno. Poté již přišla první branka. Po standartní situaci vrátil J.Kupec míč před vápno na O.Šťastného, jehož křížný centr zleva doprava usměrnil do sítě hlavou nestárnoucí :-) MARTIN FANTA -- 0:1. Do konce poločasu si vytvořili věžničtí jednu velkou šanci po našem záváhání v defenzívě, tu však nevyužili, těsně před poločasem utekl třem protihráčům J.Šťastný, jeho koncovka bohužel mířila nad branku.

Druhou půli ovládli Hněvkovice. Domácím nefungoval střed hřiště, ve kterém tak byl prostor pro kombinaci pro naše hráče. Hned po pár minutách se neprosadili ve velké šanci J.Kupec, v 50. minutě trefil po samostatné akci tyč i M.Koubský. Na náš druhý gól jsme si počkali do 60. minuty, M.Večeřa našel kolmicí J.Šťastného, který zleva předložil téměř na brankovou čáru JANU KUPCOVI, jenž dorazil míč do sítě -- 0:2. Naši hráči se uklidnili, problémy dělal jen střídající mladík Štohanzl, jenž už si připsal i několik startů v A týmu, naštěstí se z jeho útoků povedl jen jeden a to až v úplném závěru. V 80. minutě mohl přidat definitivní pojistku P.Veleta, ale ve velké šanci nedal....V závěru se podíval na hřiště i náš náhradní brankář J.Rajdl, který byl s lehce zraněným M.Nulíčkem jediným hráčem na lavičce a hned si připsal asistenci. Po pár sekundách pobytu na hřišti hodil dlouhý aut na M.Gehera, jenž předložil v 90. minutě JIRKOVI ŠŤASTNÉMU, jehož střela levačkou skončila v síti -- 0:3. V nastavení prošel přes tři naše hráče z levé útočné strany Štohanzl a zmírnil tak ještě stav utkání -- 1:3. Oproti minulým zápasům ve Věžnici byla tentokrát atmosféra zápasu téměř poklidná :-).

Utkání, ve kterém jsme zaslouženě zvítězili nám však ukázalo i několik chyb a uvidíme, jak se jim vyvarují naši hráči v příštích zápasech. V prvním domácím zápase hrajeme netradičně v sobotu od 16,30 h proti nováčkovi soutěže z Vísky.

Dolní Město - H.Borová B 3:0

Jeřišno - Česká Bělá 1:0

Sobíňov - Šlapanov 5:0

N.Ves u Sv. - Maleč 1:2

Lípa B - Leština B 0:3