28.10. od 17:00 h -- trénink, fotbalové hriště

29.10. od 14:00 h -- HNĚVKOVICE - JEŘIŠNO, sraz ve 12:45 h

Přípravka:

26.10.2016 od 16:45 h - 18:00 h -- trénink, místo bude určeno

_______________________________________________________________________________________________________

12. KOLO: SOBÍŇOV - HNĚVKOVICE 1:5 (0:2), hráno 22.10. v Sobíňově,rozhodčí Herink

Sestava: M.Peroutka - P.Končel (84. Z.Rajdl), M.Večeřa, M.Nulíček, O.Šťastný - M.Koubský, M.Pajer (78. J.Těšínský), M.Geher, J.Šťastný, J.Kupec (65.T.Chyba) - J.Chyba (72. J.Vošický)

Branky: 19., 64., 84. J.Šťastný, 32. J.Kupec, 70. M.Koubský

Utkání začalo minutou ticha, kterou jsme uctili památku našeho zesnulého kamaráda a fanouška Péťi Vopěnky, se kterým jsme se rozloučili těsně před zápasem. Zápas byl v první půli v režii Sobíňova, první střelu sice vyslal M.Koubský, ale hráči domácích  v prvních deseti minutách po našich chybách dvakrát běželi sami na naši branku, v prvním případě sobíňovští nezamířili přesně, ve druhém případě zabránil gólu včasným vyběhnutím M.Peroutka. Hněvkovákům se nedařila rozehra i mezihra, Sobíňov dirigovaný výborně hrajícím kapitánem Říčanem hrozil nejvíce po své pravé straně. V 19. minutě se dostal ke střele po naší akci z pravé strany JIRKA ŠŤASTNÝ a jeho střela se dokutálela po zákroku Veselého do sítě -- 0:1. Zanedlouho mohlo být vyrovnáno, ale v další tutovce sobíňovští selhali, když jejich hráč z hranice penalty mířil jen do břevna. A tak trestali opět Hněvkovice. Rychlá akce z pravé strany ve 32. minutě, nejprve obrana odrazila střelu M.Koubského, míč se dostal ke hranici penalty, střelu M.Pajera také odrazil jeden z obránců na naší levou stranu, kde číhal JAN KUPEC a ten již zamířil přesně -- 0:2. Do konce poločasu byli aktivnější domácí, ale i my jsme měli šanci, když si O.Šťastný naběhl  těsně před poločasem z levé strany, mířil však těsně mimo tři tyče.

Začátek druhé půle již znamenal snížení. Po zmatcích ve vlastním velkém vápně, kdy se několika hněvkovickým nepodařilo odkopnout míč, zamířil přesně ONDRÁČEK -- 1:2. Paradoxně však inkasovaná branka nakopla oranžovočerné a ti začali být více nebezpeční směrem dopředu. V 64. minutě si zprava na levačku přehodil míč na kraji vápna soupeře JIRKA ŠŤASTNÝ a jeho krásná střela k tyči znamenala dvoubrankový náskok -- 1:3. Poté mířil z trestného kopu k tyči M.Večeřa, ale výborným zákrokem se vytáhl Veselý. V 70. minutě zamotal několik hráčů soupeře na pravé straně MICHAL KOUBSKÝ a levačkou zamířil do sítě -- 1:4. Následně si udělali výlety oba naši stopeři, koncovka M.Večeři v samostatném brejku zamířila do brankáře a akce M.Nulíčka ztroskotala v závěrečné fázi. Poslední branka padla v 84. minutě, to když střídající J.Vošický předložil přesnou přihrávku na střed vápna JIRKOVI ŠŤASTNÉMU, jenž dovršil hattrick.

Hněvkovičtí tak přiváží cenné body ze hřiště nepříjemného Sobíňova, který i přesto, že neměl v sestavě několik opor, byl hlavně v první půli velmi kvalitním protivníkem a výše prohry je pro domácí i trochu krutá. Hněvkovický tým věnuje výhru Péťovi Vopěnkovi.

V posledním podzimním kole hostí Hněvkovice netradičně v sobotu doma nováčka soutěže Jeřišno, výkop s bývalým týmem okresního přeboru je ve 14.hodin a naši hráči se budou určitě chtít rozloučit s fanoušky výhrou. Vzhledem k vývoji ostatních výsledků je jasné, že Hněvkovice budou přezimovat na druhé příčce tabulky, což je další mezník v historii naší kopané. (zr)

Věžnice B - H.Borová B 3:1

Lípa B - Šlapanov 3:2

Leština B - Maleč 1:2

Jeřišno - H.Brod C 1:1

Víska - D.Město 6:2

N.Ves u Světlé - Česká Bělá 5:1