PŘÍPRAVKA: 29.3. od 16,30 - 17,45 h - fotbalové hřiště,  Hněvkovice

MLADŠÍ ŽÁCI: 29.3. od 16,00 - 17,30 h - trénink, fotbalové hřiště

MUŽI: 31.3. od 17,45 h - trénink, fotbalové hřiště

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Náš oddíl zná již program svých mužstev na jaro, zde je k nahlédnutí:

PŘÁTELSKÉ ZÁPASY MUŽI:

12.2. od 14 h -- HNĚVKOVICE - ČECHTICE (3.třída BN) 4:3 (4:1)

Sestava: J.Rajdl - M.Pipek, P.Rajdl, M.Nulíček (80. M.Červený), P.Končel (60.J.Těšínský) - M.Koubský, M.Večeřa, M.Pajer, M.Geher, O.Šťastný - J.Chyba (46. A.Procházka)

V prvním přátelském utkání nastoupili naši hráči proti mladému a perspektivnímu týmu z Čechtic. Úvodní poločas patřil jednoznačně Hněvkovicím, první branku vstřelil po samostatné akci Jakub Chyba, následně po dvou našich rozích skóroval Milan Geher. V mezidobí jeho branek snížil náš soupeř z penalty.

Úvod druhé půle vyšel znovu Hněvkovákům, když svůj brejk přetavil v prvním startu za náš tým ve čtvrtou branku Aleš Procházka. Poté však převzali iniciativu Čechtice a hnali se za vyrovnáním. To se jim však nepovedlo, snižující branka na jednobrankový rozdíl přišla v 90. Minutě a následně se pískal konec zápasu, který s kvalitním protivníkem splnil svůj účel.

12.3. od 14 h -- ZBÝŠOV (3.třída KH) - HNĚVKOVICE 3:3 (1:0)

Sestava: M.Peroutka - P.Končel, P.Rajdl, M.Večeřa, O.Šťastný - M.Koubský, M.Pipek, M.Pajer, M.Geher, J.Šťastný - J.Chyba -- T.Chyba, A.Procházka, Z.Rajdl, J.Těšínský, J.Vošický

Ke druhému přáteláku jsme vyrazili do Zbýšova, který v posledních letech zaznamenal sestup z vydobytých pozic až do 3. třídy. Úvod vyšel domácím, kteří korunovali svůj tlak vedoucí brankou ve zhruba 15. minutě. Poté jsme utkání vyrovnali, vytvořili jsme si několik šancí, nejblíže brance byla střela J.Šťastného do tyče. Začátek druhé půle vyšel také lépe hráčům Zbýšova, kteří šli brzy do dvoubrankového vedení. To však netrvalo dlouho, když v krátkém sledu krásnými střelami vyrovnávali Jakub Chyba a Milan Geher. Poté jsme měli více šancí my, ale v utkání plném nepřesností se ujali z brejku zhruba deset minut před koncem vedení hráči z Kutnohorska. Na zaslouženou remízu utkání překlopil těsně před koncem Aleš Procházka, který se stal novou posilou našeho týmu. V utkání vyzkoušel trenér spoustu variant v sestavě, a tak věřme, že nám to v sezóně k něčemu bude....

18.3. od 15,30 h -- DOLNÍ KRALOVICE (okresní přebor BN) - HNĚVKOVICE 2:5 (1:1)

SESTAVA: R.Veleta (J.Rajdl) - T.Chyba, P.Rajdl, M.Nulíček, M.Pipek - A.Procházka, M.Večeřa, M.Pajer, M.Toula, O.Šťastný - J.Chyba -- J.Vavrla, M.Geher

Do utkání jsme nastoupili bez několika zraněných a nemocných hráčů. Úvod a konec poločasu patřil domácím, kteří nás tlačili, prostřední část prvního poločasu byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Domácí šli do vedení zhruba po 10. minutách, za oranžovočerné vyrovnával pět minut před poločasem Michal Pajer, který hlavičkou profitoval z centru O.Šťastného. Začátek druhé půle nám hrubě nevyšel a po brejku do otevřené obrany šli do vedení znovu Dolní Kralovice. Těsně po vedoucí brance si obě mužstva vytvořila po jedné tutovce. V poslední půlhodině už hráli jen Hněvkováci, kteří si vytvořili velký tlak a po dvou brankách Michala Pajera ( jenž dovršil hattrick) se ještě střelecky prosadili Jakub Chyba  a proměněnou penaltou též Michal Nulíček. Vezeme tak z Dolních Kralovic cennou výhru z přípravy. Radost však kalí několik zraněných z předchozích dnů, uvidíme, jak na tom mužstvo bude před prvním mistrovským pasem sezóny.

26.3. od 15,30 h -- KAMENNÁ LHOTA  (4.třída HB) - HNĚVKOVICE 3:9 (2:7)

SESTAVA: J.Rajdl - T.Chyba, J.Vavrla, M.Večeřa, P.Končel - M.Koubský, M.Pajer, M.Geher, O.Šťastný - J.Vošický, J.Chyba -- J.Těšínský, M.Nulíček, Z.Rajdl

K poslednímu přátelskému zápasu jsme zajížděli na půdu nedaleké Kamenné Lhoty. Utkání bylo bohaté na branky, hned v prvních deseti minutách padly čtyři - rovnoměrně rozděleny. Poté převzali iniciativu Hněvkovice a po zbytek zápasu utkání ovládli. Pěti brankami se blýskl nejlepší střelec přípravy Jakub Chyba, po brance přidali Jan Vošický, Michal Pajer, Michal Koubský a Ondra Šťastný přímo z rohu. Utkání proběhlo bez zbytečných faulů za což patří díky oběma týmům.

Hněvkovičtí fotbalisté v přátelských zápasech nepoznali hořkost porážky, pouze jednou remizovali na půdě Zbýšova. Pozitivních je  21 vstřelených branek, což jsme nikdy v přípravě v novodobé historii nedali, strašit nás ale určitě musí i 11 inkasovaných branek. Věřme však trenérům, že vymyslí takovou taktiku, abychom tolik branek nedostávali :-) Pro jarní část nemůžeme počítat s trojicí Tomáš Geher (zranění), Jan Kupec (škola) a Petr Veleta (zranění), naopak po promaroděné podzimní části se vrací do hry Michal Pipek s Janem Vošickým a novým hráčem našeho mužstva se stal Aleš Procházka z Ledče nad Sázavou.  Doufejme, že zranění, která nás provázela poslední dvě sezóny jsme si již vybrali a budeme moci nastupovat v co největší síle a fotbal nás bude bavit. Děkujeme všem sponzorům, partnerům  a fanouškům za podporu v jarní sezóně.