publikováno 15.07.2017 (aktualizováno 16.08.2017)

1.KOLO -- KEŘKOV - HNĚVKOVICE 0:2 (0:2), hráno 5.8.2017 v Keřkově

Sestava: M.Peroutka - T.Chyba (46. M.Geher), O.Šťastný, P.Rajdl, P.Končel - M.Koubský, M.Večeřa (84. Z.Rajdl), J.Šťastný, M.Pajer (66. J.Kupec), M.Nulíček - J.Chyba (66. J.Vošický)

Branky: 17. M.Koubský, 39. M.Pajer

Sobota 5.8.2017 se zapíše jako první den, kdy fotbalové Hněvkovice nastoupili v okresním přeboru. Naším soupeřem byl Keřkov, který nám předminulou sezonu o vlásek sebral postup, takže o motivaci bylo postaráno. Kádr mužstva se takřka nezměnil, po krátké pauze znovu naskočil J.Kupec, v příštím zápase by měl být znovu po třech letech k dispozici J.Rajdl ml., naopak kvůli zranění nemůžeme na podzim počítat s T.Geherem, P.Veletou, A.Procházkou a pravděpodobně ani s M.Pipkem. Téměř celý podzim nám bude chybět náhradní brankář J.Rajdl - služební cesta. Přípravu nezahájil J.Vavrla. V úvodu utkání nás podržel náš brankář, když v 7. minutě po rohovém kopu vytáhl dvě tutovky Keřkova, přičemž ta druhá - Zvolánkova - volala po gólu. My jsme hráli srdnatě a především po minulém debaklu v přípravném utkání v Křivsoudově konsolidovaně v obraně. V 17. minutě jsme šli do vedení, po rohu J.Šťastného prodlužoval hlavou J.Chyba na MICHALA KOUBSKÉHO, který se zblízka nemýlil -- 0:1. O chvíli později měli hněvkovičtí další šanci, to se J.Chyba uvolnil přes beka a jeho zakroucená střela levačkou skončila na břevně a odrazila se před brankovou čáru. V závěru poločasu jsme se dočkali podruhé, to když se z úhlu trefil po úniku MICHAL PAJER -- 0:2.

Na začátku druhého poločasu jsme měli dvě šance, z nich se však branka neurodila. Naši hráči kontrolovali utkání a domácím téměři nic nedovolili, vyhrávali jsme většinu soubojů, byli jsme agresivnější a ukáznění. Jediná veliká "dvojšance" Keřkova přišla zhruba v polovině poločasu, ale obrana společně s brankářem zabránila na poslední chvíli jistému gólu. I my jsme však hrozili při akcích po stranách úzkého hřiště. V závěru jsme domácím nic nepovolili a celkem pohodově jsme dokráčeli k zaslouženému a historicky prvnímu vítězství v okresním přeboru z něhož se z lavičky radoval i nový trenér V.Horký st.

V prvním domácím utkání hostíme v neděli 13.8. na hněvkovickém hřišti soupeře z Vísky a všichni fanoušci jsou zváni...na OKRESNÍ PŘEBOR :-) (zr)

18.8.2017 od 18,30 h trénink - sraz v 18,15 h

20.8.2017 od 16,30 h -- KOŽLÍ  - HNĚVKOVICE, mistrovské utkání, sraz v Kožlí v 15,45 h, odjezd v 15,35 h