STARŠÍ ŽÁCI:  25.8.2017 od 15,30 h -- trénink, fotbalové hřiště

MUŽI:   24.8.2017 od 18,30 h -- trénink, fotbalové hřiště

27.8.2017 od 9,00 h - úklid - slavnosti obce

27.8.2017 od 16,30 h -- HNĚVKOVICE - SVĚTLÁ B, mistrovské utkání

Tréninky přípravky a minipřípravky ve 34. týdnu nebudou.

_____________________________________________________________________________________________

3. KOLO - MUŽI: KOŽLÍ - HNĚVKOVICE 7:3 (5:2), hráno 20.8.2017 v Kožlí, rozhodčí Ondráček

SESTAVA: M.Peroutka - T.Chyba (77. J.Kupec), P.Rajdl, M.Nulíček, P.Končel - M.Koubský (84. M.Fanta), M.Večeřa, J.Šťastný, M.Geher, J.Těšínský (30. J.Rajdl ml.)  - J.Chyba (77. J.Vošický)

Branky: 20. a 34. J.Chyba, 89. J.Rajdl

Do derby utkání, které navštívilo 250 diváků, jsme nastoupili oslabeni o další dva hráče stabilní sestavy - O.Šťastného a M.Pajera - a samozřejmě namotivování uhrát co nejlepší výsledek. Jenže úvod zápasu byl jak z černého snu. Ve 2. minutě po naší špatné rozehrávce se dostal míč k Pokornému, který otevřel skóre -- 1:0. O minutu později byl faulován naším obráncem ve vápně Matěna a správně nařízenou penaltu proměnil s velkým štěstím Pešek - hněvkovickému brankáři se jen těsně nepovedlo míč chytit -- 2:0. Poté se dostal do brejku M.Koubský a my jsme se jako správní Hněvkováci poprvé hněvali, faul na našeho záložníka na hranici vápna potrestán nebyl. V 8. minutě utekl po naší levé straně Matěna a jeho přesnou příhru před branku proměnil Makovec ve třetí branku -- 3:0. No a když nám v 17. minutě přidal Sedlář čtvrtou branku, byli jsme zralí na ručník -- 4:0. Jenže paradoxně poté jsme začali na pěkném pažitu trochu zlobit domácí. Ve 20. minutě dorazil příhru M.Gehera z pravé strany do sítě zblízka JAKUB CHYBA -- 4:1. Jenže nekoncentrovanost našich hráčů hned vzápětí přinesla pátou branku, centr z pravé útočné strany a zcela volný Janů trefuje popáté -- 5:1. Následovalo několik našich rohů, po jednom z nich skončila střela M.Gehera na tyči. Ve 34. minutě si na roh M.Nulíčka naskočil JAKUB CHYBA, který přidal hlavou snižující branku -- 5:2. I domácí mohli poté přidat další branky, ale dvě dobré příležitosti neproměnili. V první půli domácí zaslouženě vedli.

Prvních dvacet minut druhé půle se hrálo jednoznačně v režii Hněvkovic a dovolím si říci, že při kousku štěstí mohlo být klidně vyrovnáno. Dvakrát netrefili naši hráči zblízka poloodkrytou branku, do břevna mířil M.Nulíček a brejk dvojice J.Šťastný - J.Chyba proti jednomu obránci sice rozvlnil síť, ale jen tu boční. Zhruba od poloviny druhé půle už koželští hru vyrovnali a definitivní pojistka přišla v 72. minutě. To byl ve vápně faulován jeden z domácích hráčů naším bekem a nařízenou penaltu znovu se štěstím - když si na míč náš brankář sáhl - proměnil Pešek -- 6:2. Další branka přišla v 77. minutě. Po neodmávaném ofsajdu pomezním rozhodčím (z našeho pohledu jednoznačný) šel sám na bránu Pokorný a po faulu našeho brankáře, přišla druhá žlutá karta a trestný kop. Do branky se postavil P.Rajdl jenž bohužel nedosáhl na trestný kop Plesla -- 7:2. V deseti hrající Hněvkováci v závěru stihli ještě snížit, krásnou střelou z dálky se prezentoval JAN RAJDL ml. -- 7:3. Zápas, který nabídl všem divákům určitě zajímavou podívanou nakonec skončil výhrou po postupu toužícího SK Kožlí. A nám se k dalším zraněným přidala na příští zápas další absence, vyloučený brankář M.Peroutka určitě proti dalšímu favoritovi soutěže - mužstvu Světlé B - nenastoupí. Začátek pouťového utkání je v neděli 27.8. od 16,30 h. Děkujeme všem fanouškům za podporu a věříme, že na jaře se v našem Svatostánku budeme z výhry radovat my :-). (zr)