publikováno 25.09.2017 (aktualizováno 27.09.2017)

PROGRAM NA 39.TÝDEN:

MUŽI: 28.9.2017 od 17,30 h -- trénink, fotbalové hřiště

30.9.2017 od 17 h -- trénink, fotbalové hřiště

1.10.2017 od 15 h -- PŘIBYSLAV B - HNĚVKOVICE, mistrovské utkání, odjezd ve 13 hodin

STARŠÍ ŽÁCI:  BUDE UPŘESNĚNO

PŘÍPRAVKA: 26.9.2017 od 17 h -- DOLNÍ KRÁLOVICE - HNĚVKOVICE, přátelské utkání, odjezd v 16:15 h od autobusové zastávky!

29.9.2017 od 16,45 h -- trénink, fotbalové hřiště

MINIPŘÍPRAVKA: 1.10.2017 od 9,30 h - 10,30 h -- trénink, fotbalové hřiště

MUŽI - 8. KOLO: HNĚVKOVICE - ŠMOLOVY 1:5 (0:0), hráno v Hněvkovicích, rozhodčí Culka

SESTAVA:   M.Peroutka - M.Nulíček, O.Šťastný, P.Rajdl, P.Končel - M.Koubský (70. M.Večeřa), M.Pajer, M.Geher, J.Těšínský - J.Šťastný, J.Chyba (79. J.Vošický)

Branka: 70. J.Šťastný

Po dvou vysokých porážkách jsme hostili soupeře z nejtěžších, vedoucí tým tabulky ze Šmolov pokukující po krajské B. třídě. V prvním poločase tabulkový rozdíl znát nebyl. Hněvkováci hráli zodpovědně, drželi se soupeřem krok v rychlosti, v důrazu, předvedli i několik pěkných kombinací. Do největší naší příležitosti se dostal zhruba v polovině poločasu M.Pajer, ale jeho možnost těsně před brankovou čarou zneškodnil Tichý v brance hostů. Se Šmolovy nedorazil kanonýr Hrdlička, ale i bez něj byli hosté nebezpeční, především útočník Bdžoch se snažil svou silovou hrou o změnu skóre. Největší šanci Šmolov, střelu doprostřed brány zneškodnil nohama náš brankář, který předvedl v první půli i několik jistých zákroků při závarech soupeře po standartních situacích. Ve druhé části prvního poločasu jsme se dožadovali penalty za ruku ve vápně, ale vzhledem k tomu, že si jí obránce soupeře nastřelil sám, jsme se nedočkali. První poločas byl asi nejlepším, který naši hráči po postupu do okresního přeboru odehráli. Potřebné štěstí trefit jednu, dvě branky se na nás opět neusmálo...a tak....

O půli hosté vystřídali dva hráče a ukázalo se to možná jako nejdůležitější moment zápasu. Jako již poněkolikáté nevyšel našim hráčům začátek druhého poločasu. Jeden ze šmolovských byl faulován a po jeho zakončení se následně pískala penalta ve 48. minutě. Tu proměnil Bdžoch a hosté vedli -- 0:1. Od té doby se přenesla aktivita na kopačky soupeře a v 60. minutě stejný hráč po našem nedůrazu zvýšil -- na 0:2. Když si pak vybral i slabší chvilku náš brankář( jež byl jinak oporou), který obklopen třemi šmolovskými bohužel nevyrazil centrovaný míč, radovali se hosté zasluhou střídajícího Pevného potřetí -- 0:3. Jiskřičku naděje vykřesal v 70. minutě po centru od M.Pajera z pravé strany zakončující JIRKA ŠŤASTNÝ -- 1:3. Se soupeřem to však nijak nezatřáslo a zkušené mužstvo ještě přidalo další dvě branky. V 85. minutě po dalším nedůrazu v obraně a střele střídajícího Vavrušky se Šmolovy radovali počtvrté -- 1:4. A v nastaveném čase střílel stejný hráč trestný kop a pod tělem našeho brankáře se bohužel míč dokutálel popáté do naší sítě -- 1:5.

Naši hráči se snažili zápas odehrát co nejlépe mohli, bohužel se ve druhé půli projevila větší kvalita soupeře. Snad však první poločas bude odrazovým můstkem do posledních pěti zápasů podzimu, ve kterých doufejme získáme nějaké body do tabulky. V příštím kole míříme do Přibyslavi, začátek nedělního zápasu je v 15. hodin. (Zr)

14. Keřkov 8 0 2 6 5:24 2 0 0

STARŠÍ ŽÁCI - 3.KOLO: HNĚVKOVICE - ZÁBOŘÍ NAD LABEM 7:4 (4:3)

Naši reprezentanti sice nastoupili bez hokejistů, hrajících zápase ve Žďáře nad Sázavou, přesto předvedli bojovný výkon a poprvé v sezóně zvítězili. Příští zápas je z neděle 1.10. přeložen na středu 4.10, protivníkem bude Čáslav C.

9. Záboří n.L. 4 0 1 3 6:14 1 0 0

______________________________________________________________________________________________________

PŘÍPRAVKA - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ: DOLNÍ KRÁLOVICE - HNĚVKOVICE 8:6 (4:1), rozhodčí Zelenka, hráno 26.9. v Dolních Královicích, penalty 7:8

SESTAVA: Matěj Šťastný - Jakub Lisičan, Štěpán Malimánek, Kryštof Liška, Tomáš Kubista, Bára Fousová, Veronika Vavrlová, Denisa Pajerová, Tomáš Pátek, Jáchym Pytlík, Jakub Pajer, Toník Vrána, Kryštof Malimánek

Branky: 2x Jáchym Pytlík, 1x Kryštof Liška, 1x Tomáš Kubista, 1x Denisa Pajerová, 1x Kryštof Malimánek

Po ročním tréninku nastoupila naše přípravka k prvnímu zápasu na půdě krásného sportovního areálu nedalekých Dolních Královic. Jejich mladí hráči mají již v nohách několik turnajů, z našich kromě kapitána Tomíka Kubisty a Kryštofa Malimánka nastoupili všichni poprvé v dresu a před bouřlivým publikem :-). Úvod se našim borcům nepovedl a brzy jsme prohrávali. Od poloviny poločasu jsme si vypracovávali příležitosti, ale ujala se až nechytatelná střela Kryštofa Lišky v závěru poločasu.

Ani začátek druhé poloviny zápasu nám nevyšel a dolnokrálovičtí šli dokonce do pětibrankového vedení. S našimi mladými borci to však neotřáslo a hnáni svými příznivci dokázali snížit v závěru zápasu po dvou brankách Jáchyma Pytlíka a dále brankách Tomíka Kubisty, Denisy Pajerové a Kryštofa Malimánka až na rozdíl jedné branky. Několikrát se blýskl v brance svými zákroky Máťa Šťastný, ale v závěru byl přece jen překonán, a tak se z výhry radovali domácí. Poté následovaly penalty a v nich jsme se poměrem 7:8 radovali my, rozhodující penaltu proměnil Tomík Kubista.

Velké poděkování patří všem borcům, jež nastoupili v tomto zápase, na první ´´ostré´´ utkání to byl úctyhodný výkon! (Zr)