MUŽI: 11.10.2017 od 17,45 h -- trénink, fotbalové hřiště

15.10.2017 od 15 h -- GOLČŮV JENÍKOV - HNĚVKOVICE, odjezd ve 13,15 h mikrobusem z HN., sraz ve 13,05 h

STARŠÍ  ŽÁCI:   11.10.2017 od 17 h -- trénink, fotbalové hřiště

15.10.2017 od 10 h -- UHLÍŘSKÉ JANOVICE - HNĚVKOVICE, mistrovské utkání

PŘÍPRAVKA: 10.10.2017 od 17 h - HNĚVKOVICE - DOLNÍ KRALOVICE, přátelské utkání, sraz v 16,15 h

MINIPŘÍPRAVKA: 15.10.2017 od 10 h -- trénink,  tělocvična ZŠ Hněvkovice

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.

10. KOLO -- MUŽI -- HNĚVKOVICE - VĚŽNICE 2:1 (1:1), hráno v Hněvkovicích, rozhodčí Kutil

Branky: 28. J.Chyba, 89. M.Večeřa z penalty

SESTAVA: M.Peroutka - M.Večeřa, O.Šťastný, P.Rajdl, M.Nulíček - J.Kupec (46. T.Chyba), M.Pajer, M.Geher ( 89. Z.Rajdl), J.Těšínský - J.Šťastný, J.Chyba (90. J.Vošický)

Po zlepšených výkonech posledních zápasů jsme potřebovali v dalším zápase bodovat a povedlo se. Soupeřem nám byla Věžnice, kterou jsme ještě před dvěma roky mohli vidět hrát v krajské A třídě v Ledči nad Sázavou, v posledních dvou letech však hosté dvakrát za sebou sestoupili a nyní byli naším soupeřem. Hrálo se vyrovnané utkání v první půli, naší první šanci měl M.Geher v 15. minutě, ale jeho střela šla vedle. Ve 28. minutě jsme se ujali vedení, na levé straně se uvolnil J.Šťastný a jeho centr našel hlavu JAKUBA CHYBY, který otevřel skóre -- 1:0. Vedení nám nevydrželo dlouho, po zmatcích v našem vápně vyrovnával Dymáček -- 1:1. Na hněvkovických byla znát snaha, bojovnost, na těžkém terénu nebyl zápas jednoduchý, silově vybavení hosté měli výhodu při standartkách, hrozili brejky, naši hráči dělali nejvíce problémů svým pohybem po stranách hřiště. Do poločasové pauzy se odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhé půli byli Hněvkováci odhodlanější jít za výhrou, měli více šancí. V prvních pěti minutách druhého poločasu si vytvořili po dvou šancích oba týmy. Pak zhruba v 60. minutě trefil břevno J.Šťastný, do dvou šancí se dostal i M.Nulíček. Oranžovočerní byli vedení opravdu blízko, spolehlivě fungovala i obranná hra, nepouštěli jsme tvořit nebezpečného Šimoníčka. V 80. minutě trefil další břevno J.Šťastný. Když už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně, přišel zlom. Do brejku se po krásném vysunutí dostal v 88. minutě M.Geher, který byl ve vápně faulován Drahošem. Faulovaný hráč odešel s poraněným kotníkem střídat a nám se naskytla výhoda penalty. Tu proměnil střelou k tyči MARTIN VEČEŘA -- 2:1. V nastaveném čase přišel ještě brejk hostů a branka, která však nebyla uznána pro ofsajd. A tak jsme se po závěrečném hvizdu rozhodčího Kutila konečně radovali z první výhry Hněvkovic v okresním přeboru na domácím hřišti.

V příštím kole míříme do Golčova Jeníkova, začátek nedělního utkání je v 15. hodin.

14. Golčův Jeníkov 10 1 2 7 14:47 4 0 0

STARŠÍ ŽÁCI: Hněvkovice - Malešov 4:7 (3:3), hráno 8.10. v Hněvkovicích, rozhodčí Kučera

SESTAVA: J.Veselý - V.Veselá, A.Vrána, R.Čmedla, D.Smejkal, V.Pešek, E.Vránová, M.Sedláček - P.Kafka, M.Zubec

Naši starší žáci odehráli vyrovnané utkání s Malešovem, před poločasem bohužel ztratili dvoubrankové vedení a ve druhé půli už stříleli téměř všechny branky hosté. Třemi brankami se blýskl Mirek Sedláček, v brance několikrát zachraňoval Kuba Veselý, který nahradil zraněnou jedničku Pavla Janů.

9. Záboří n.L. 5 0 1 4 6:24 1 0 0

______________________________________________________________________________________________________

PŘÍPRAVKA - PŘÁTELSKY: HNĚVKOVICE - DOLNÍ KRALOVICE 1:13 (0:9), hráno 10.10. v Hněvkovicích, rozhodčí Kocián

SESTAVA :  Matěj Šťastný - Kuba Lisičan, Štěpán Malimánek, Tomáš Kubista, Kryštof Liška - Veronika Vavrlová, Denisa Pajerová, Bára Fousová, Kája Lisičanová - Jakub Pajer, Matyáš Vrána, Toník Vrána, Kryštof Malimánek - Tomáš Pátek

Naše přípravka nastoupila ke druhému přáteláku proti týmu Kralovic v jehož dresu nastoupilo i několik borců se zkušenostmi z turnajů přípravek a bylo to od úvodu znát. Náš manšaft, který nastoupil pouze bez nemocného Jáchyma Pytlíka působil nesoustředěně a rozháraně, ve druhé části se výkon našich borců zlepšil a zaznamenali jsme i jednu branku v podání Kryštofa Malimánka a několik šancí. Penalty si zastříleli všichni, výsledkem byla remíza 6:6. Výsledek není důležitý, na hřišti jsme mohli vidět z obou stran mnoho dětí, kterým jsme snad díky zápasu udělali my pořádající radost :-) a děkujeme soupeři, že s námi utkání odehrál.