PROGRAM NA 14. TÝDEN:

MUŽI: 6.4.2018 od 18 - 19,30 h -- trénink, fotbalové hřiště

8.4.2018 od 15,30 h -- HNĚVKOVICE - KOŽLÍ, mistrovské utkání, sraz ve 13,30 h

STARŠÍ ŽÁCI: 4.4.2018 od 17 -18 h -- trénink, fotbalové hřiště

7.4.2018 od 10,30 h -- TUPADLY - HNĚVKOVICE, mistrovské utkání, sraz v 9 h ´´U Kříže´´

PŘÍPRAVKA:  5.4.2018 od 17 - 18,15 h -- trénink, fotbalové hřiště

MINIPŘÍPRAVKA: Trénink bude upřesněn

_______________________________________________________________________________________________

15. KOLO -- VÍSKA - HNĚVKOVICE 2:1 (1:1), hráno 1.4.2018 ve Vísce, rozhodčí Lóži

SESTAVA: M.Peroutka - P.Končel, P.Rajdl, O.Šťastný, J.Těšínský - J.Vošický, M.Pajer, J.Šťastný, L.Vavrla (75. Z.Rajdl) - J.Chyba (70. T.Pajer), M.Nulíček (+ připraven náhr. brankář J.Rajdl)

Branka: 39. M.Nulíček

Hněvkovického fotbalového fanouška určitě zajímá na začátku jarní části soutěže jaký je stav kádru mužstva. Na začátku loňské sezóny jsme měli ještě tolik hráčů, že jsme uvažovali i o založení B týmu. V krátkosti, jaká je situace nyní: Po podzimu odešel do sousedního Kožlí M.Geher, s předstihem ohlásil přerušení činnosti M.Koubský, již od loňska přerušil činnost i J.Vavrla, do zimní přípravy nenastoupili T.Chyba, J.Kupec, ze světelského dorostu přestoupivší M.Rajdl, na omezený počet zápasů nahlásil s předstihem hraní J.Rajdl ml. Po operacích jsou M.Červený, A.Procházka, M.Pipek, T.Geher, kvůli zdravotním problémům přerušil činnost P.Veleta. Aktivní kariéru na podzim 2017 ukončila i dlouholetá opora M.Fanta.  Novými hráči se v zimě stali V.Mareš, který se bohužel při posledním přáteláku zranil a jeho návrat je v nejbližší době nejistý. Ze světelského dorostu se vrátil nadějný dorostenec L.Vavrla, po dvou sezónách se vrátil do mužstva i T.Pajer. Na první zápas ještě chyběl zraněný M.Večeřa. V zimě jsme se snažili o přesun i dalších hráčů, bohužel však neúspěšně.

Ve Vísce se hrálo na těžkém terénu utkání plné šancí. K utkání jsme nastoupili v nových dresech, za jejichž nákup děkujeme obci Hněvkovice. Hned v 5. minutě utekl po straně Hýbl, byl nejprve faulován naším bekem a poté ve vápně i naším brankářem - penalta. Žlutou kartu měl kromě našeho beka asi i dle pravidla druhého faulu obdržet i náš brankář, což se však nestalo. Domácí střelec vystřelil k tyči, jeho střelu však M. Peroutka vyrazil. Poté ještě pokračoval zhruba deset minut velký tlak domácích, který vyústil následně ve vedoucí branku v 17. minutě, kdy si na centr ze standartní situace naskočil Šlechta a otevřel skóre -- 1:0. Od 20. minuty přebrali iniciativu hosté. V první půli jsme viděli 3 velké šance na obou stranách, kdy šli hráči ze stran sami na bránu, koncovka se neujala. Vyrovnání přišlo ve 39. minutě, kdy se z trestného kopu trefil nechytatelně MICHAL NULÍČEK -- 1:1. V závěru poločasu nás znovu zatlačili domácí, ale skóre se již nezměnilo.

Ve druhé půli se hrálo vyrovnané utkání odpovídající stavu na hřišti. Těsně před hodinou zápasu viděl druhou žlutou kartu P.Rajdl a byl vyloučen. Což pro nás znamená další komplikaci, neboť budeme mít na derby s Kožlím o dalšího stabilního hráče méně. Víska však výhodu jednoho hráče v poli nijak nevyužívala a nadále se hrálo vyrovnané utkání. V průběhu druhé půle střídal další zraněný J.Chyba a jeho situace se zraněním nevěští na další část jara nic dobrého.  V 79. minutě se domácí trefili. Situace podobná jejich první brance, na standartku si naskočil Šlechta a hlavou vsítil druhou branku -- 2:1. Hněvkováci se však ani v deseti lidech nevzdali. Vytvořili si asi tři nepříjemné skrumáže, kdy jednou vykopávali vísečtí z opuštěné branky. Poslední naší šanci - tvrdou střelu M.Nulíčka v 89. minutě - vyrážel zpod břevna efektním zákrokem Lukeš, a tak vydřené tři body zůstali ve Vísce. Hněvkováci si za statečný a bojovný výkon minimálně bod zasloužili, hraje se však na branky a těch dali více domácí. Přesto zaslouží celé mužstvo pochvalu, někteří hráči nastoupili i se sebezapřením. Na utkání přijelo i několik našich fanoušků, jejichž podpory a slušného povzbuzování si vážíme.

V příštím kole hostíme v derby Kožlí a vzhledem k výše uvedeným okolnostem budeme lepit sestavu velmi těžko. Začátek nedělního  utkání s favoritem zápasu je od 15,30 h.  (ZR)

Kožlí - Golčův Jeníkov 7:5

Lipnice - Okrouhlice 3:2

H.Brod C - Šmolovy 7:1

Dlouhá Ves - Přibyslav B 2:2