15. TÝDEN

publikováno 09.04.2018 (aktualizováno 13.04.2018)

PROGRAM NA 15. TÝDEN:

MUŽI: 13.4.2018 od 17 h -- trénink, fotbalové hřiště

14.4.2018 od 15,30 h -- SVĚTLÁ B - HNĚVKOVICE, mistrovské utkání, odjezd ve 14,15 h.

STARŠÍ ŽÁCI: 11.4. od 17,00 h - 18,00 h -- trénink, fotbalové hřiště

15.4. od 10,30 h -- HNĚVKOVICE - LEDEČ, mistrovské utkání

PŘÍPRAVKA: 11.4.2018 od 17 - 18,15 h -- trénink, fotbalové hřiště

MINIPŘÍPRAVKA: 13.4.2018 od 17,30 - 18,15 h -- trénink, fotbalové hřiště, v případě deště tělocvična ZŠ HN.

16. KOLO -- HNĚVKOVICE - KOŽLÍ 2:4 (1:2), hráno 8.4.2018 v Hněvkovicích, rozhodčí Vojtíšek

SESTAVA:   M.Peroutka (74. J.Rajdl st.) - P.Končel (80. Z.Rajdl), O.Šťastný, V.Mareš, M.Večeřa (70. L.Vavrla) - J.Vošický, M.Pajer, J.Šťastný, J.Těšínský - J.Rajdl ml., M.Nulíček, připraveni T.Pajer a M.Rajdl

Branky: 39. O.Šťastný, 81. L.Vavrla

Na derby utkání zavítalo téměř dvě stě diváků, my jsme se museli kromě dlouhodobě zraněných obejít i o v minulém kole vyloučeného P.Rajdla a nově na několik týdnů zraněného J.Chyby. Novinkou před zápasem byla získaná licence B pro našeho trenéra V.Horkého st. , který se  tak zařadil  v našem oddíle po bok své manželky M.Horké a M.Červeného, kteří mají tuto licenci z loňska. Hrálo se bojovné utkání, ve kterém byl v prvním poločase lepší náš soupeř. Hned ve 2. minutě zahrozil z trestného kopu nejlepší hráč utkání M.Pokorný, ale výborným zákrokem se blýskl náš brankář. Do vedení poslal našeho soupeře ve 21. minutě  P.Janů, o dvě minuty později využil chybky jednoho z našich beků M.Pokorný a soupeř tak vedl o dvě branky. Hněvkováci se vrátili do zápasu ve 29. minutě, když si centr ONDRY ŠŤASTNÉHO  z trestného kopu srazil hlavou do vlastní branky jeden z obránců soupeře -- 1:2. I nadále se hrálo bojovné utkání, kdy si obě mužstva nedarovala moc prostoru. Více příležitostí mělo Kožlí, z našich se blýskl průnikem těsně před poločasem J.Rajdl, ale jeho centr z levé strany jen proletěl malým vápnem bez zakončení někoho z našich.

Ve druhém poločase se Hněvkováci zlepšili a měli míč více na svých kopačkách než jejich soupeř. Hosté se stáhli do obranného bloku, přes který jsme se však velmi těžko prosazovali, šancí bylo jak šafránu. Po jednom brejku soupeře zachraňovala v poslední chvíli naše obrana s brankářem. V posledních dvaceti minutách oranžovočerní zatlačili svého soupeře, avšak po jednom špatně odcentrovaném míči se dostali do brejku koželští a po střele do tyče dorážel následně v 78. minutě do sítě Janů -- 1:3. To už jsme hráli bez dalšího zraněného, když si po střetu s hráčem soupeře zranil ruku náš brankář a musel jít střídat. Hněvkovičtí se však nevzdali, střelu J.Šťastného mířící do odkryté branky zblokoval obránce soupeře, ale  v 83. minutě vsítil po našem rohovém kopu svou premiérovou trefu mezi muži šestnáctiletý odchovanec LUKÁŠ VAVRLA -- 2:3. Poté jsme měli ještě jednu šanci po rohovém kopu, ale obrana soupeře si poradila. V nastaveném čase hlídali koželští zkušeně míč u našeho rohového praporku a navíc se jim povedlo v 93. minutě tvrdou střelou M.Pokorného, kterou tečoval náš záložník, přidat definitivu.

Hněvkováci neprodali proti favoritovi, který by rád nakoukl v blízké době do B. třídy, svou kůži lacino. Pochvalu zaslouží všichni hráči, z nichž někteří nastoupili i se sebezapřením. Bod byl po dobrém výkonu blízko. Cenu za nejlepšího hráče, kterou věnovala Restaurace u Martina (Martin Hořejš), získal z našich řad J.Šťastný. Díky patří všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě utkání. Snad se nám zadaří získat nějaký bodík v příštím kole, kdy v sobotu změříme síly od 15,30 h ve Světlé B. (ZR)

Přibyslav B - H.Brod C 2:5

Golčův Jeníkov - Světlá B 3:3

Okrouhlice - Keřkov 2:0

Šmolovy - Lipnice 5:0

Věžnice - Dlouhá Ves 4:1

Dolní Město - Víska 3:5

___________________________________________________________________________________________

STARŠÍ ŽÁCI: TUPADLY - HNĚVKOVICE 7:1 (4:0), hráno 7.4. v Tupadlech, rozhodčí Špička

Naši žáci zajížděli k soupeři bez velké opory M.Sedláčka, druhá opora, brankář P.Janů musel kvůli zranění prstu do pole, a tak si odbyl premiéru v brance mladší žák R. Čmedla. Tupadly, jejichž hru dirigoval výborný mladík Medřický, jež je i v okresním výběru své věkové kategorie Kutnohorska byli v první půli o hodně lepší a zaslouženě vedli. Ve druhé půli naši žáci a žákyně vyrovnali hru a vytvořili si několik dobrých možností. Jediná branka padla z penalty, znamenala snížení o čtyři branky, v závěru ještě po dvou brejcích domácí zvýšili na konečný stav. V příštím zápase přijedou do Hněvkovic hráči z Ledče, kteří v posledním kole zvítězili o devatenáct branek nad Zručí.

Ledeč - Zruč 19:0

Čáslav C - Uhl. Janovice 10:1

Záboří - Nové Dvory 1:2