MUŽI: 25.5.2018 od 18,30 h -- trénink, fotbalové hřiště

27.5.2018 od 16,30 h -- HNĚVKOVICE - GOLČŮV JENÍKOV, mistrovské utkání

STARŠÍ ŽÁCI: 28.5.2018 od 17 h -- trénink, fotbalový stadion Ledeč nad Sázavou

PŘÍPRAVKA: 29.5.2018 od 17 - 18,15 -- trénink, fotbalové hřiště

31.5.2018 od 17 - 18,15 h -- trénink, fotbalové hřiště

MINIPŘÍPRAVKA: 31.5.2018  od 17,15 - 18,00 h -- trénink, fotbalové hřiště

Dne 2.6. od 14 h proběhne na fotbalovém hřišti Dětský den, dobrovolníci na výpomoc jsou vítáni!

MUŽI: 20. KOLO -- VĚŽNICE - HNĚVKOVICE 2:0 (0:0), hráno 27.5.2018 v Hněvkovicích, rozhodčí Beránek

SESTAVA: M.Peroutka - O.Šťastný, M.Večeřa, M.Nulíček, J.Těšínský - Z.Rajdl - M.Pajer, T.Geher, L.Vavrla - M.Pipek, připraven M.Čmedla

Před utkáním ve Věžnici jsme se dozvěděli radostnou událost, našemu spoluhráči M.Pipkovi se narodil syn Samuel, a tak oběma rodičům blahopřejeme a doufáme, že jejich synka jednou uvidíme i v oranžovočerném dresu :-)...Více radostných událostí jsme však před utkáním již neměli. Do Věžnice s námi neodcestovali kromě dlouhodobě zraněných ani bratři M. a J.Rajdlové, náhradní brankář J.Rajdl, kvůli studijnícm povinnostem chyběli opory  V.Mareš a P.Rajdl, těsně před zápasem se omluvil i kvůli zraněnému kolenu J.Vošický. Na důležitý zápas jsme tak odcestovali v jedenácti, jako náhradník s námi jel mladší dorostenec M.Čmedla, jež zaslouží poděkování za ochotu. V úmorném vedru nás zpočátku domácí zatlačili, jejich střely však byly hodně nepřesné. Znovu obměněná sestava kvůli výše uvedeným důvodům moc Věžnici do hry nepouštěla, domácí se snažil nakopávat na útočníka Klementa, jejich snahy však končili většinou na obráncích, z nichž hrál prim především M.Nulíček. Zhruba v polovině poločasu trefili věžničtí po brejku tyč a o chvíli později po zákroku našeho brankáře zamířil jeden z domácích do břevna. Z našich hráčů měl největší šanci také po brejku z pravé strany zakončující M.Pipek, neujala se těsně před poločasem ani koncovka M.Nulíčka po rohovém kopu. V první půli se hrálo celkem pohodové utkání bez emocí, které bez problémů zvládali rozhodčí.

Ve druhé půli přibylo nepřesností na obou stranách a pro oko diváka to moc lahodící utkání nebylo. My jsme hráli koncentrovaně defenzívně a čekali jsme na brejk. Jeden takový přišel v 55. minutě, když M.Pipek uvolnil na pravou stranu do velké šance T.Gehera, který svou střelu namířil bohužel do vyběhnutého Drahoše. Utkání spělo k remíze, ale v posledních dvaceti minutách přišly změny. V 73. minutě házeli věžničtí dlouhý aut, který zpacifikoval náš brankář, jež však byl v malém vápně atakován (dle našeho názoru), proto míč neudržel a dorážející Prokeš měl úlohu lehkou -- 1:0. Marné byly naše dlouhé protesty, branka byla uznána a Věžnice šla do vedení. Poté přibylo nervozity kvůli křivdě z naší strany. O dvě minuty později to bylo již o dvě branky, to když náš brankář při odkopu míče trefil ruku otáčejícího se Drahoše, od níž se míč odrazil do sítě -- 2:0. Poté jsme ještě nesložili zbraně, po akci P.Končela, jež toho naběhal v záloze opravdu dost a M.Pajera si trefil domácí obránce míč do spojnice. Závěr už byl vyhrocený,  emoce na hřišti a především v hledišti. Několik minut před koncem došlo k dalšímu nešťastnému incidentu pro náš tým. Od domácího Drahoše byl zbytečně atakován náš brankář, který si kromě vyhozeného ramena zranil i při pádu na zem kotník. Po omluvě domácího hráče a rychlém příjezdu záchranné služby jsme se následně dozvěděli další nepříjemnost...Kromě zraněných z loňska a těch co nám již na jaře přestali na hřišti pomáhat, nám navíc bude kromě kreativity J.Šťastného, gólů J.Chyby a nově i J.Rajdla ml. v závěru soutěže chybět i další opora, brankář M.Peroutka. I přes křivdu s jakou jsme z Věžnice odjížděli odehráli zápas naši hráči se vztyčenou hlavou, všichni zaslouží pochvalu.

V příštím kole hrajeme o naději, v neděli 3.6. od 16,30 h hostíme doma Golčův Jeníkov, jakákoliv výhra znamená posun v tabulce. Doufáme v podporu fanoušků i v to, že se sejdeme v co nejsilnější sestavě.

Postup do krajské B. třídy si zajistilo mužstvo H.Brodu C, vítězi okresního přeboru gratulujeme. Jasno je v jedné ze skupin 4. tříd, kdy se může o soutěž výše vrátit Mírovka B, ve druhé skupině ještě o postupujícím jasno není. Téměř jistý sestup ze 3 .třídy již má Leština B.

14. Hněvkovice 23 4 2 17 32:82 14 0 0

___________________________________________________________________________________________________

STARŠÍ ŽÁCI: HNĚVKOVICE - ZRUČ NAD SÁZAVOU 8:2 (4:0), hráno v 27.5. v Hněvkovicích, rozhodčí Kučera

Naši starší žáci si v posledním utkání zastříleli, hosté ze Zruče dorazili s malým počtem hráčů. V příští sezóně budeme mít s největší pravděpodobností sdružené mužstvo s Ledčí nad Sázavou, kdy po domluvě několik utkání odehrají naši hráči a hráčky v Hněvkovicích.

Záboří - Malešov 2:5

Tupadly - Nové Dvory 0:2

Ledeč n.S. - Uhlířské Janovice 3:0 kontumace, hosté nedorazili s potřebným počtem hráčů