publikováno 15.03.2009 (aktualizováno 30.11.2015)

HNĚVKOVICE - ZRUČ nad SÁZAVOU ,B, 4:0 (2:0)

branky: 27. M.Fotr, 35. P.Starý, 60. P.Končel, 70. L.Suk

SESTAVA: J.Rajdl - M.Janda, P.Storož, Z.Rajdl, O.Štastný - P.Končel, P.Starý, M.Doležal, M.Červený - M.Fanta, L.Suk - střídali: M.Fotr, M.Nulíček, P.Rajdl

K úvodnímu jarnímu přátelskému střetnutí přijela do Hněvkovic rezerva Zruče nad Sázavou. Utkání probíhalo na velmi těžkém terénu. Do prvních dvou možností se dostal M.Fanta, nejprve rozezvučil tyč, poté jeho šanci zmařil gólman Zruče. Trenér J.Dupal střídal v utkání hokejově a hráči se točili na různých postech. Hněvkovičtí byli přece jen aktivnější, hosté hrozili jen sporadicky. První gólový moment přišel ve 27. minutě, kdy Z.Rajdl vyzval k centru O.Štastného, jenž našel na levé straně MARTINA FOTRA, jehož střela k tyči znamenala úvodní branku domácích -- 1:0. Za stálého deště to jsou znovu hněvkovičtí, kteří se zanedlouho prosazují podruhé. Ve 35. minutě z pravé strany odcentroval P. Končel a hlavička PETRA STARÉHO posílá promoklé borce v oranžových dresech do trháku -- 2:0. Do konce poločasu neskončili brankou pokusy M. Fotra, Z.Rajdla a P.Starého a několik dalších náznaků kombinací zhatil nepříliš fotbalu nakloněný terén.

Ve druhé polovině stříleli branky opět jen domácí. V 60. minutě se po pěkné kombinaci s M.Doležalem prosadil PETR KONČEL střelou do prázdné branky -- 3:0. Od té doby začali i hosté trochu zlobit, za zmínku však stojí jen nepříjemná střela jednoho ze záložníků, kterou  vykryl novic v hněvkovické brance J.Rajdl. V 70. minutě přichází čtvrtá branka po kombinaci P. Končela s LUBOŠEM SUKEM -- 4:0. Další nadějné příležitosti Hněvkováků se bohužel neujaly. Utkání nenabídlo příliš kombinačního fotbalu, byl to spíše boj, ale po dlouhé zimní přestávce se asi ani nic jiného nečekalo. Na utkání bohužel zřejmě vzhledem k rozmaru počasí nedorazil klubový lékař s klubovým fotografem, jejichž absence byla v prořídlých ochozech velice znát.

Mildovo okénko:

Soupeř opět nijak zvlášť neprověřil naší obranu. A tak můžeme vesměs hlavně chválit: