MUŽI: 30.8.2019 od 18 h -- trénink, fotbalové hřiště

31.8.2019 od 16 h -- VILÉMOV - HNĚVKOVICE, mistrovské utkání

MLÁDEŽ: 28.8.2019 od 17h -- trénink pro všechny kategorie, fotbalové hřiště

____________________________________________________________________________________________________

2. KOLO: HNĚVKOVICE - KAMENNÁ LHOTA 5:2 (2:2), hráno 25.8.2019 v Hněvkovicích, rozhodčí Havránek

SESTAVA: M.Peroutka (20. R.Dupal) - J.Novotný( 69. R.Veleta), O.Šťastný, P.Bahr, J.Těšínský - L.Vavrla (59. L.Holeta), P.Končel,  M.Večeřa, M.Fanta - P.Veleta (59. J.Vošický), J.Smítka (76. T.Pajer) , připraven M.Červený

Branky: 40. a 56. J.Smítka, 34. P.Veleta, 79. M.Fanta, 89. J.Vošický

K prvnímu soutěžnímu utkání nového ročníku nastoupili Hněvkováci proti nedaleké Kamenné Lhotě. Jak vůbec vypadá před novou sezonou kádr mužstva? S hraním se kvůli zraněním rozloučili Michal Pipek a Zdeněk Rajdl, po operacích ještě na podzim hrát nebudou Jirka Šťastný a Michal Nulíček, nemile vypadá i situace u Petra Rajdla. Do kádru se po více než roce vrací Tomáš Pajer, po zhruba 8 letech, když zde působil v žákovských kategoriiích, oblékl hněvkovický dres i Radek Dupal, několik let působení v Ledči má za sebou i odchovanec Richard Veleta a nově se v minulém týdnu povedlo domluvit díky vstřícnosti ledečského vedení i dva bývalé hráče ledečského ´´Béčka´´ -  Lukáše Holetu a Jakuba Novotného. Do mládežnických týmů Ledče odešli Pavlové Janů a Kafka s Tomášem Kubistou, ve Vysočině Jihlava bude i nadále působit Vítek Horký. Zpátky v Melechovanu Kouty začal působit Pavel Storož.

V utkání nám chyběli Matěj Svoboda a Michal Pajer a začátek vyšel střelecky hostům. Míč měli sice na svých kopačkých více domácí, ale stačili dva rohy a do vedení šel soupeř. Nejprve v 18. minutě, kdy se míč motal kolem našeho pokutového území a nikdo z oranžočerných ho neodkopl, trefuje zblízka Vlach -- 0:1. Ve 30. minutě jdou hosté do trháku, na rohový kop si naskočil Pitliak a krásnou hlavičkou zvyšuje skóre -- 0:2. To už se v brance objevil R.Dupal, který střídal zraněného M.Peroutku a předvedl velmi jistý výkon. Domácími  však dvě inkasované branky nijak neotřásly a ve 34. minutě snížili. To se střelou k tyči trefil PETR VELETA -- 1:2. Těsně před poločasem bylo vyrovnáno,  když ve 40. minutě zabojoval na levé straně M.Fanta, jeho centr vrátil na vápno P.Veleta a střela JAKUBA SMÍTKY  k tyči znamenala vyrovnání -- 2:2. Do konce poločasu měli ještě oba týmy po šanci.

Ve druhém poločase jsme využili toho, že hostům, kteří hráli v jedenácti, zřejmě došly síly. Od úvodu měli Hněvkovice mírný tlak, který vyústil ve třetí branku, kterou vstřelil po příhře od P.Velety znovu JAKUB SMÍTKA -- 3:2 Uklidňující branku měli naši hráči na kopačkách asi následně třikrát, ale nepovedlo se. Až ve 79. minutě, když se po pravé straně prosadil novic v hněvkovickém dresu L.Holeta a z jeho akce profitoval dorážející MARTIN FANTA -- 4:2. Hosté se sympaticky snažili v poslední desetiminutovce s výsledkem něco udělat a omlazený tým měl ke snížení blízko, hráči soupeře však dvakrát mířili těsně nad. A tak se v předposlední minutě radovali ještě popáté Hněvkovice. ´´Staronový´´ nováček v našem dresu R.Veleta měl spoustu času na svou akci po pravé straně a i když ho napoprvé vychytal brankář soupeře, následně předložil před prázdnou branku HONZOVI VOŠICKÉMU, který dal výsledku definitivu -- 5:2.

První utkání bylo sice z naší strany rozhárané, ale mužstvo po nepříznivém vývoji zabralo a zaslouženě bereme první tři body. V příští kole míříme do Vilémova, kde se s domácím týmem střetneme v sobotu od 16.00 hodin.

Kouty - Leština B 2:0

Lučice B - Vilémov 1:5

Světlá C - Dolní Město B 5:3