MUŽI: 21.9.2019 od 15,30 h -- HNĚVKOVICE - KOUTY

PŘÍPRAVKA: 17.9.2019 od 17 h - trénink pro všechny kategorie

22.9.2019 od 9 h - turnaj Tis - TIS - HNĚVKOVICE - VÍSKA pro starší přípravku

__________________________________________________________________________________________________

5.KOLO -- DOLNÍ MĚSTO B - HNĚVKOVICE 2:2 (0:1), hráno 15.9. v Dolním Městě, rozhodčí Muzikář

SESTAVA: M.Peroutka - M.Pajer, O.Šťastný, P.Bahr, J.Těšínský - J.Vošický, P.Končel, M.Večeřa, L.Vavrla (44. T.Pajer - 47. J.Novotný) - P.Veleta, J.Smítka

K dalšímu utkání jsme nastoupili proti rezervě Dolního Města, domácí tým však byl velmi silný, polovina mužstva by se určitě neztratila ve vyšší soutěži. Naši hráči začali dobře a hned po pár minutách střílel pohotově P.Končel, střela hráče, který toho asi v tomto zápase z našeho mužstva nejvíce naběhal však mířila vedle. Další šanci měl O.Šťastný, ale jeho pěknou střelu vyškrábl domácí brankář na břevno.  Silný útok domácích však hrozil také, obranu provětrával rychlík Tichý, stejně tak i L. Kavka. Do vedení šli Hněvkovice v 17. minutě, střelu M.Večeři vyrazil šikovný domácí brankář Venc před JAKUBA SMÍTKU, jež krásnou střelou levačkou k tyči poslal Hněvkovice do vedení -- 0:1. O chvíli později mohlo být ještě lépe. To byl střelec první naší branky faulován ve vápně a rozhodčí odpískal penaltu. Pak se však děly věci, náš hráč již měl postavený míč na penaltovém puntíku, ale intenzivní protestování domácího pomezního kvůli ofsajdu (z mého úhlu pohledu těžko soudit) nakonec zaujalo i rozhodčího, který po krátké společné poradě  pro nás dosti překvapivě a nečekaně penaltu odvolal. Pak si vytvořili šance znovu domácí, ale jejich koncovka byla mizerná. V předposlední minutě poločasu se dostal do brejku L.Vavrla, po nedorozumění dvou domácích se dostal k možnosti střílet do prázdné branky, cvaknutí po faulu domácího brankáře možná slyšel i kastelán na nedalekém hradě Lipnici. Rozhodčí však celou situaci neviděl, penaltu neodpískal,  L.Vavrla zápas kvůli zranění ukončil a následovala cesta do havlíčkobrodské nemocnice, zranění nohy mu neumožní hrát další zápas...

Úvod druhé půle vyšel lépe opět Hněvkovicím, svou první šanci nejprve PETR VELETA nevyužil, ale v 54. minutě svůj brejk tentokrátě zakončil náš nejlepší podzimní střelec pohotově -- 0:2. Místo toho, aby nám druhá branka vlila klid na kopačky, začalo nás tlačit Dolní Město. Především bratři Kavkové předváděli, že fotbal hrát umějí, našim hráčům došly síly. Zaslouženého snížení se dočkalo Dolní Město zhruba 20. minut před koncem, když se z pravé strany trefil neobsazený L.Kavka -- 1:2. My jsme měli šance rozhodnout, ale dvě dobré možnosti brankou neskončili, nejprve po rohu vykopávali domácí z poloprázdné branky a poté střela J.Smítky mířila nad. Dvě branky v mezidobí dalo i Dolní Město, ale po signalizaci ofsajdových postaveních od našeho pomezního branky uznány nebyly (ani zde si netroufám tvrdit, zda byly či ne). Odměna za aktivitu dolnoměstských v závěru přece jen přišla, i přesto, že náš brankář dělal co mohl, hněvkovičtí nechali v 85. minutě dost prostoru L.Kavkovi, který se otočil kolem našeho beka a nechytatelně vyrovnal -- 2:2. V závěru jsme mohli strhnout vedení na svoji stranu po dvou rozích, ale nestalo se, a tak zápas skončil asi zaslouženou remízou.

V příštím kole přivítáme v derby Melechovan Kouty, začátek sobotního utkání je v 15.30 h.

Vilémov - Světlá C 2:2

Leština B - Kamenná Lhota 6:0