16. KOLO - HNĚVKOVICE - LUČICE ,B, 4:2 (2:0)

publikováno 03.05.2009 (aktualizováno 30.11.2015)

branky: 27.,62. a 68. M.Fanta, 8. M.Červený

SESTAVA: J.Rajdl - T.Chyba (76. M.Fotr), P.Storož, M.Doležal, M.Janda - P.Končel, Z.Rajdl, P.Starý, O.Štastný (46. J.Chyba) - M.Fanta (82. L.Suk), M.Červený

Při vzpomínce na podzimní trápení u mužstva ze suterénu tabulky nastupovali hněvkovičtí ke dnešnímu dopolednímu utkání s respektem. Hosté přivezli i tři posily z A mužstva, ale hned v 8. minutě inkasovali. Na skvostnou příhru P.Starého mezi obránce si naběhl MIREK ČERVENÝ a přízemní střelou k tyči otevřel skóre -- 1:0. Následujíc pasáž na ztvrdlém terénu mají míč na kopačkách spíše domácí hráči, ale k vážnějším možnostem se nedostávají. Až ve 27. minutě se prokličkoval přes tři protihráče do pokutového území P. Starý a z jeho příhry těží MARTIN FANTA střelou, znamenající dvoubrankový náskok -- 2:0. Do konce poločasu se nic významného neudálo, a tak nastupují Hněvkováci do druhé části utkání s poklidným náskokem.

Jenže úvod je spíše zlým snem. V krátkém sledu - ve 48. a 49. minutě se soupeř z Lučice dostává k vyrovnání. Z rychlých akci prokazuje svou šikovnost LANČAŘIČ -- 2:2. Domácí po inkasování přeskupili řady a hlavně....nesložili zbraně. V 55. minutě se dostává do velké možnosti Z. Rajdl, ale svou příležitost trestuhodně zahazuje. V 62. minutě jdou domácí do vedení. J. Chyba uvolňuje do brejku ze situace zavánějí ofsajdem MARTINA FANTU a jeho koncovka špičkou kopačky rozjásala početné divácké zastoupení -- 3:2. Stejný hráč si zřejmě řekl, že nechce nechat své dva spoluhráče donést osamoceně basičku piv k závěrečnému rozloučení se sezonou a zanedlouho zaznamenává hattrick..... Běží 68. minuta a centr J. Chyby z pravé strany nachází hlavu MARTINA FANTY, jenž vpodstatě rozhoduje zápas -- 4:2. Hosté se po inkasované brance již nevzchopili, mohli ještě navíc inkasovat. Nejprve provětral P.Starý svou tvrdou střelou rukavice hostujícího brankáře Simandla, ten však zakročil na výbornou. V poslední desetiminutovce mají pátý gól na svých kopačkách nejprve M.Doležal a chvíli poté i L.Suk, ale skóre se již nemění. A tak zápas, který se hrál z obou stran fair play, končí za potlesku hněvkovických fanoušků dvoubrankovou výhrou fotbalistů v oranžových dresech. Příští neděli čeká Hněvkováky utkání s nepříjemným a nevyzpytatelným mužstvem - ve Vilémově.

Výsledek přípravky: Ledeč nad Sázavou - Hněvkovice 1:3