publikováno 05.10.2022 (aktualizováno 07.10.2022)

PROGRAM NA 40. TÝDEN:

MUŽI: 9.10.od 15 h - VĚŽNICE B - HNĚVKOVICE

ŽÁCI: 8.10. od 13:30 h - LEŠTINA - HNĚVKOVICE

STARŠÍ PŘÍPRAVKA: 8.10. od 9:45 h - turnaj ve VĚŽNICI - VĚŽNICE, LIBICE, HNĚVKOVICE

TRÉNINKY:  ŽÁCI + STARŠÍ PŘÍPRAVKA : 4 a 6.10. od 16:30 - 18 h

ŠKOLIČKA + MLADŠÍ PŘÍPRAVKA : 4 a 6.10.od 16:30 - 17:30 h

_______________________________________________________________________________________________________

MUŽI: 9. KOLO - HNĚVKOVICE - LÍPA B 3:1 (2:1), hráno 2.10. v Hněvkovicích, rozhodčí Havránek

Branky:  4. M.Večeřa, 27. O.Šťastný, 56. P. Veleta

Sestava:  J.Rajdl - J. Sechovec, J. Hradil, P. Bahr, L. Holeta - O. Šťastný (64. J. Tešínský), M. Večeřa, P. Končel (84. M. Pajer), L. Vavrla (74. P. Zubec), M. Sedláček - P. Veleta (84. A. Vrána)

Hněvkovičtí fotbalisté se konečně dočkali domácího vítězství. V brance kvůli zranění M. Peroutky a R. Velety nastoupil J. Rajdl a byl v zápase velkou oporou svého týmu a jedním ze základních stavebních kamenů výhry. Ve 4. minutě se trefil jako první po rohovém kopu zblízka MARTIN VEČEŘA - pomezní z Lípy mával sice ofsajd, rozhodčí branku uznal a Hněvkovice vedli. Lipští hráči postupně přebírali iniciativu a byli lepší. Vyrovnat se jim podařilo kolem 20. minuty zápasu. Jenže Hněvkováci si vzali vedení zpět, nejprve trefil ONDRA ŠŤASTNÝ břevno a zanedlouho zaplachtil po další naší šanci jeho střelecký pokus z kruhu přesně do šibenice branky soupeře -- 2:1. Do konce poločasu měli více šancí hosté, ale hněvkovický brankář několikrát jistě zasáhl.

Ve druhé půli pokračoval tlak Lípy, naši hráči hráli zataženě a využívali brejky. Jeden z nich využil PETR VELETA v 56. minutě a dal  tak rozhodující gól zápasu -- 3:1. Lípa se sice nevzdala, jisté 2 góly vyrazil náš brankář, dvakrát z brankové čáry vykopával J. Hradil. V závěru se však hra kouskovala kvůli mnoha faulům z obou stran. Nám se zranili O.Šťastný s L. Vavrlou - oba zápas nedohráli, pro jednoho z hráčů soupeře dorazila kvůli vykloubeného ramenu sanitka. Konec zápasu už moc šancí nenabídl, a tak si připsali Hněvkováci ubojovanou výhru, která se však za tři body počítá.

V příštím kole míří oranžovočení do Věžnice, kde se s místní rezervou utkají v neděli 9.10. od 15 h.

TABULKA A VÝSLEDKY KOLA:

ŽÁCI: HNĚVKOVICE - VĚŽ 4:6 (1:5), hráno 2.10. v Hněvkovicích

V zápase žáků jsme viděli dva rozdílné poločasy, v tom prvním hosté vedli již o pět branek, ve druhém naši žáci soupeře k téměř ničemu nepustili, v závěru snížili na jednobrankový rozdíl, ale v posledních sekundách hosté rozhodli.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA: Turnaj v Ledči - hráno 1.10.

GOLČŮV JENÍKOV - HNĚVKOVICE 12:1 - bezkonkurenční tým okresní soutěže starších přípravek porazil i náš tým, přesto naši bojovali až do konce

LEDEČ NAD SÁZAVOU - HNĚVKOVICE 2:8 - ve druhém zápase si Hněvkováci připsali výhru nad Ledčí, když domácí snižovali až v závěru zápasu.