17. KOLO - VILÉMOV - HNĚVKOVICE 1:3 (0:1)

publikováno 10.05.2009 (aktualizováno 30.11.2015)

branky: 30. a 63. M.Fanta, 73. L.Suk

SESTAVA: J.Rajdl - M.Janda, P.Storož, M.Doležal, O.Štastný - P.Končel, Z.Rajdl, P.Starý, M.Fotr - M.Fanta, L.Suk

Hněvkovické fotbalisty přivítalo ve Vilémově slunečné počasí a na místním hřišti i spousta sedmikrásek s pampeliškami.  Hosté v okleštěné sestavě si vytvořili od úvodních minut velký tlak a hrálo se takřka celý první poločas na soupeřově polovině. Do úvodních možností se v první patnáctiminutovce dvakrát dostal P.Starý, ale jeho koncovka byla neúspěšná. Hněvkováci předváděli svůj nejlepší jarní výkon a přes nespočet nadějných možností a střel, které mnohokrát pokazil i vysoký porost na místním pažitu, se do vedení dostali ve 30. minutě. Na příhru M.Doležala si naběhl MARTIN FANTA a střelou zpoza šestnáctky otevírá skóre -- 0:1. V závěru poločasu zahrozili i domácí díky standartním situacím, ale obrana Hněvkovic si poradila zodpovědně  a bez chyb.

Druhá půlka zápasu začala opatrně z obou stran. Domácí se dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení v 60. minutě a hned bylo gólové. Střelu domácí záložníka z vápna vyrazil hněvkovický brankář před neobsazeného ČÍŽKA a ten vyrovnává -- 1:1. Hosté hnáni hloučkem svých hlučných fanoušků však za pár minut odpověděli. Obrana odvrátila hrozící útok soupeře, Z. Rajdl nachází na pravé straně M.Jandu, jehož příhra podél lajny se dostává k MARTINU FANTOVI.....oblíbenec hněvkovického publika pláchl vilémovskému obránci a využívá svou šanci ke druhé brance -- 1:2. Místo tlaku jsou však poté vilémovští zatlačeni a ve velkých možnostech ztroskotávají postupně M.Fotr,M.Fanta, M.Doležal a dvakrát i P.Starý. V 73. minutě však konečně přichází uklidňující třetí branka. Centr P.Končela z pravé strany se dostává k LUBOŠI SUKOVI, který se neomylně trefuje po zemi do sítě -- 1:3. Zanedlouho ještě není uznána čtvrtá branka M.Fotrovi pro domnělý ofsajd. V posledních sekundách zápasu trefují domácí po standartní situaci horní část břevna, ale to již nic nemění na tom, že po velmi dobrém a kolektivním výkonu se tři body stěhují do Hněvkovic. Velký dík patří fanouškům, kteří se vydali náš tým podpořit až téměř k Sečské přehradě.....věřme tedy, že Hněvkováci budou pokračovat ve zlepšených výkonech i příští nedělní dopoledne, kdy naším hostem budou fotbalisté rezervy Golčova Jeníkova.

Výsledek přípravky: CHOTĚBOŘ - HNĚVKOVICE 1:3