18. KOLO - HNĚVKOVICE - G.JENÍKOV B 4:1 (4:1)

publikováno 17.05.2009 (aktualizováno 30.11.2015)

branky: 5. M.Červený, 25.,30. a 44. P.Starý

SESTAVA: J.Rajdl - O.Štastný, P.Storož, M.Doležal, M.Janda - P.Končel, Z.Rajdl, P.Starý, M.Červený (80. P.Veleta) - M.Fanta (25. L.Suk), J.Chyba (70. L.Kluch)

Hněvkovické fotbalisty přivítala v souboji o čtvrté místo v tabulce krásně připravená hrací plocha, za což patří velký dík pracovníkům OÚ. Hněvkováci se do svého soupeře zakousli hned od úvodních minut a v 5. minutě střetnutí jdou do vedení. Po dlouhém autu a chybě brankáře soupeře, jemuž míč vypadl z náručí, se k zakončení propracoval MIREK ČERVENÝ a střelou do prázdné branky otevírá skóre utkání -- 1:0. Slunečné počasí přílákalo zhruba šedesátku diváků, kteří v první půli viděli několik útočných manévrů domácích. V polovině poločasu se míč dostává těsně za vápno k PETRU STARÉMU, jehož tvrdá střela znamená dvoubrankové vedení -- 2:0. Zanedlouho se zvýšilo již na tříbrankové. To když ve 30. minutě posadil z rohového kopu P.Končel míč na hlavu stejnému hráči a PETR STARÝ dokázal, že je střelcem ze všech pozic -- 3:0. Hosté díky koncentrované defenzívě a výbornému napadání hněvkovických hráčů neměli téměř žádnou možnost. Výjimkou byla až 42. minuta, když špatně zahraný ofsajd systém potrestal jeden z jeníkovských záložníků přesnou koncovkou -- 3:1. Klid na hněvkovické kopačky však zanedlouho přinesl opět PETR STARÝ. Nejprve se odhodlává ke kličkované, probíjí se až téměř k malému vápnu, kde ho kosí jeden z hostujích obránců - penalta - střela k tyči ...a hattrick je tu -- 4:1.

Druhý poločas probíhal v poklidné atmosféře, Hněvkováci hlídali stav utkání a hosté se k nebezpečné hře nedostávali. Do největších příležitostí se ve druhé půli dostali P.Starý a L.Suk, jejich koncovka však úspěšná nebyla. Jeníkovští zahrozili pět minut před koncem, ale J.Rajdl střelce úvodní hostující branky vychytal při brejku reflexivně nohou. Jediné negativum dobře sehraného utkání bylo velké množství zraněných domácích hráčů. Příští víkend mají hněvkovičtí volno, za čtrnáct dnů v neděli vyráží do Světlé nad Sázavou, kde v sympatickém sportovním areálu změří síly s domácími internacionály.

Výsledek přípravky: HNĚVKOVICE - HABRY 8:0