11. KOLO (VLOŽENÉ) - N.VES u CHOTĚBOŘE - HNĚVKOVICE 6:2 (3:1)

publikováno 14.06.2009 (aktualizováno 30.11.2015)

branky: 10. J.Chyba, 80. O.Štastný z penalty

SESTAVA: J.Rajdl - O.Štastný, P.Storož (55. P.Rajdl), Z.Rajdl, M.Janda - P.Končel, M.Doležal, P.Starý, M.Fotr (75.L.Suk) - J.Chyba (83.L.Kluch), M.Fanta

Novoveský fotbalový klub po podzimní sezoně z větší části přebudoval svůj kádr a v jeho dresu se objevilo v jarní sezoně několik hráčů z nedaleké Chotěboře. Na jejich hře to bylo v jarní části znát natolik, že celou soutěž vyhrál...a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Domácí fotbalisté se v posledním zápase letošní sezony ujali vedení hned v 5. minutě, kdy střelou z dvaceti metrů otevřel zápasový účet Šimon -- 1:0. Hněvkovičtí však štastnou brankou v 10. minutě vyrovnávají, kdy jeden z domácích obránců trefuje svým odkopem JAKUBA CHYBU, od nějž se míč odráží do branky -- 1:1. S domácími borci však inkasovaná branka neotřásla a mírným tlakem se postupně tlačili do ofenzívy. Zhruba ve 25. minutě po tečovaném přímém kopu se dostává míč k jednomu z neobsazených novoveským fotbalistů a tvrdá střela z hranice pokutového kopu znamená opět vedení -- 2:1. Hněvkovičtí se poté dostali do dvou výborných možností, v té první přesně nezakončil M.Fotr a v té druhé neštastně přestřelil po příhře J.Chyby zblízka P.Starý. Hněvkovičtí však ztrácí v tomto utkání nezvykle mnoho míčů a po jedné z takových situací jim uniká od poloviny nejužšího okresního fotbalového hřiště rychlý Nikl a posílá třetitřídní Novou Ves do trháku -- 3:1.

Rozhodující moment utkání přichází krátce po začátku druhého poločasu, kdy po další ztrátě míče uniká všem opět Nikl a skóruje -- 4:1. Následující půlhodinu ovládli domácí fotbalisté rozdílem třídy. Hněvkovičtí byli otráveni vývojem a od toho se odvíjela i jejich hra. Novoveští se krátkými narážečkami dostávali do tlaku a když se náhodou Hněvkováci tlačili k útočení, silově velmi dobrá obrana Nové Vsi jim vůbec nic nedovolila. Ostrostřelec Nikl  -  hráč, který se svou rychlostí a tahem na branku vymyká okresním soutěžím - zaznamenal v krátkém sledu další dvě branky a ještě od většího debaklu uchránil své spoluhráče J.Rajdl. V poslední čtvrthodině o sobě dali vědět konečně také hosté. Střela P.Starého skončila na břevně, jeho jmenovec P.Končel mířil vedle a průnik M.Fanty ze strany byl zastaven faulem ve vápně. Následnou penaltu s přehledem proměnill ONDŘEJ ŠTASTNÝ -- 6:2. V závěrečné pětiminutovce byl znovu M.Fanta faulován ve vápně, tentokrát se však kopalo jen z hranice vápna, ale bez úspěchu. V poslední minutě nastoupil i na hřiště jeden z domácích funkcionářů oslavující šedesáté narozeniny. Po jeho doteku míče ukončil rozhodčí Kutil zápas, ve kterém staronový účastník III. třídy Nová Ves s přehledem porazila mužstvo Hněvkovic, jejichž nejlepším hráčem byli jejich neúnavně povzbuzující fanoušci, za což jim patří opět velký dík.