4. KOLO - VILÉMOV - HNĚVKOVICE 3:2 (1:1)

publikováno 30.08.2009 (aktualizováno 30.11.2015)

branky: 30. P.Starý z penalty, 77. M.Červený

SESTAVA: J.Rajdl st. - P.Rajdl, P.Storož, Z.Rajdl, M.Janda - P.Končel (43. M.Červený), M.Doležal, P.Starý, O.Štastný (46. M.Nulíček) - J. Chyba, J.Rajdl ml. (80. J.Horský ml.)

Utkání s letitým protivníkem se hněvkovickým fotbalistům vůbec nevyvedlo. Hosté se nemohli dostat  do tempa, ale ani domácí nepředváděli bůhvíjak pohledný fotbal. Výsledkem byla nakopávaná s velkým množstvím ztracených míčů z obou stran. Skóre utkání otevřeli domácí v 18. minutě po špatně zahraném ofsajd systému Hněvkovic, kdy se dostali dva domácí útočníci do přečíslení, prvního z nich hostující brankář vychytal, ale na dorážku SEKERY nedosáhl -- 1:0. Hněvkovičtí od poloviny druhé půle přece jen mírně přidali, i když souhra vázla. Za zmínku stojí jen střela J.Rajdl ml. mířící nad a průnik J.Chyby po příhře P. Končela, který byl zastaven nedovoleně faulem ve vápně. K penaltě se postavil PETR STARÝ a vyrovnal -- 1:1. Do konce poločasu se kromě mnoha nepřesností nic výraznějšího neudálo.

Vstup do druhé půle vyšel lépe vilémovským.  Po pěti minutách a faulu hněvkovického brankáře v pokutovém území se kopala penalta, kterou však vilémovský Tlapák poslal do tyče. Rozporuplný moment přišel v 60. minutě, kdy po špatně odmávaném autu od domácího postranního nechal hlavní rozhodčí pokračovat ve hře a po zmatcích v blízkosti hněvkovické branky posílá domácí do vedení jeden z jejich záložníků -- 2:1. Hra následně nabrala na nervozitě. Trochu veselí však na hněvkovické kopačky dopřála 77. minuta, kdy po příhře P.Starého vyrovnává z úhlu mezi nohy domácího brankáře MIREK ČERVENÝ -- 2:2. Vše směřovalo k remízovému konci, jenže v 85. minutě špatně odhlavičkoval míč Z.Rajdl a po jeho chybě utekl hostující obraně KOSINA a rozhodl střelou k tyči o výhře Vilémova -- 3:2. Nic na tom nezměnili ani dvě velké šance v závěru. Tu první trestuhodně zahodil na malém vápně Z.Rajdl, kdy netrefil poloodkytou branku po předchozí tyči M. Červeného a při druhé šanci odkopávali střelu M.Doležala z brankové čáry domácí obránci.

Utkání, které moc krásy nenabídlo, tak urvali na svou stranu domácí hráči. V příštím kole čeká hněvkovické fotbalisty v nedělním dopoledni derby s favorizovanými Kouty.

Výsledek mladších žáků: Hněvkovice - Dlouhá Ves 15:1