6. KOLO - VESELÝ ŽĎÁR "B" - HNĚVKOVICE 2:1 (1:1)

publikováno 13.09.2009 (aktualizováno 30.11.2015)

branka: 15. O.Štastný

SESTAVA: J.Rajdl st. - M.Janda, P.Končel, Z.Rajdl, O.Štastný (80.P.Rajdl) - J.Horský (60.P.Veleta), M.Doležal, P.Starý, M.Červený - J.Rajdl ml., M.Fanta

Poslední tým tabulky začal utkání lépe, vytvořil si územní převahu a byl od začátku nebezpečnějším. V 15. minutě však jdou hosté z první vážnější šance do vedení. Na centr P.Starého z přímého kopu si naběhl ONDŘEJ ŠŤASTNÝ a zblízka otevřel skóre -- 0:1. Hněvkováky přijel povzbudit opět hlouček fanoušků, ale podzimní utkání na venkovní hřištích se nedaří tak,  jak bychom si přáli. Domácí fotbalisté vyrovnávají ve 30. minutě, kdy po spolupráci posil z A mužstva utekl Adam a neměl se zakončením problémy -- 1:1. Hosté si poté vytvořili po dlouhé době konečně kloudnou akci díky trojici M.Doležal - M.Červený - M.Fanta, poslední jmenovaný však křížnou střelou zamířil těsně vedle. V závěru poločasu měli veseložďárští několik nepříjemných náznaků možností, ale bez úspěchu.

I ve druhé půli byla hra hněvkovických bez šťávy, nápadu i momentu překvapení včetně téměř žádné mezihry. Přetížená obrana se čas od času nechala přesprintovat domácí hráči a brankář Hněvkovic si rozhodně na nedostatek práce nemohl ztěžovat. Jednou vychytal v brejku znovu Adama, poté zasahovali na poslední chvíli ve dvou případech hostující obránci. Rozhodující moment přišel zhruba v 70. minutě, kdy si znovu Adam zaběhl za hněvkovickou obranu a chladnokrevně své sólo zakončil k tyči -- 2:1. Kdo čekal možný hněvkovický nápor se mýlil, největší šance přišla zhruba deset minut před koncem, kdy byl ve vápně sražen M.Červený, rozhodčí však celou situaci posoudil jako předchozí držení a vytáhl standartku půl metr před pokutové území (autor článku nechce tímto svalovat prohru Hněvkovic na rozhodčího). Z ní bohužel zamířil P.Starý nad. V utkání tak vítězí zaslouženě Veselý Žďár a připisuje si první body do tabulky.

Následující neděli dopoledne přivítají Hněvkováci na svém hřišti nováčka soutěže Tis C. Snad se hra zlepší a mužstvo se dá dohromady především po zdravotní stránce.

Rozhodčí: Švarc